Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalóriát, fehérjét,...

Mennyi kalóriát, fehérjét, szénhidrátot és zsírt kell ennem, ha fogyni szeretnék?

Figyelt kérdés

Annyi mindent összeolvastam, hogy most teljes a káosz.

25 éves vagyok, nő, 165 cm magas és 85 kg. Nem mindenféle divatdiétát szeretnék követni, hanem napi 5X-i normális (tiszta?) étkezéssel leadni ezt a felesleget.

Hei 3X mozgok, gyors séta hegymenetben futópadon.

Köszönöm!


2017. febr. 13. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Kezdèsnek olvasd el a sàrga kapszulàt. Utàna ha van kèrdès, gyere vissza.
2017. febr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nőknek napi 1200 kcal étkezést szoktak ajánlani fogyáshoz. A fehérje testsúlykilogrammonként kb. 1,5 gramm, de mivel te igen túlsúlyos vagy, kevesebb is elég. Mondjuk 1 gramm, azaz napi 85 gramm. Kell némi zsír, a te esetedben úgy 30-50 gramm, a többi szénhidrát. Mivel jelentős a túlsúly indíthatsz napi 1500 kalóriával, lehet, hogy az is megfelelő lesz. Havonta 2 kiló fogyás lenne az egészséges ütem. Az első napokban sokkal gyorsabb lesz, az ne legyen mérvadó.
2017. febr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1200 az nagyon kevès. Ha majd megàll a fogyàs, mert meg fog, nem fog tudni hova csökkenteni. Idiòtasàgokat nem kène ìrkálni.
2017. febr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos, kell kalóriadeficit.

1800 kcal szerintem jó lehet kezdésnek, ha ez sok, akkor végülis csökkentheted, de ne sokkal, mert hiába bírod, később nem lesz hova csökkentened, inkább mozogj többet. Bár ha bírod, felőlem lehet 1500 is, max. később majd belassul a fogyás, az is egy opció.

Én ilyen számokkal mozgás nélkül is minimum napi 2000 kcalt ettem, de ennek megfelelően még az átlagnál kicsit gyorsabb anyagcserével is lassan fogytam (bár az nekem megfelelt). Úgyhogy ez is számít: ráérsz, de jókat akarsz enni vagy bevállalod a nagyobb szigort - ha mázlista vagy, egy nagyobb deficitet is jól bírsz (esélyes, hogy a szervezetednek is lesz ehhez 1-2 szava).


Fehérjéből én bevinnék valahol 80 gramm körül, zsír minimum 40 gramm, a többit úgy osztod el a zsír és a szénhidrát között, ahogy akarod s tudod, bár általában célszerű, ha az egyik "minimalizálva" van s a másik változik rugalmasan, ha a kalóriaigény változik. Plusz extrém kevés szénhidrátot csak akkor alkalmazz, ha tudod, mit csinálsz. Hogy kinek mi az extrém kevés, az változó, de én 5 vagy 30 grammra gondoltam, mindkettő alaposan megváltoztatja egy normál ember működését s a kettő között is hatalmas különbség van.

2017. febr. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A zsírt szépen minimalizálod, étkezésenként kell 3gramm, hogy a zsírban oldódó vitaminok fel tudjanak szívódni, minden más zsír felesleges, ammennyiben nem arra alapozod az energia bevitelt...

Fehérjéből egy átlag embernek 0.8gramm kell testtömeg kg-onként, egy sportolónak legjobb fehérjeszintézis esetén pedig maximun 2gramm*testtömeg kg...

Általában 1-1.4gramm*testtömeg kg-nak elégnek kell lennie.

Szénhidrátból pedig startolsz 3gramm*testtömeg kg-al, aztán annak függvényében, hogy fogysz e vagy hízol, csökkented vagy növeled a szénhidrátot...

Sportolni kell mellette mindig...

Zsírhoz visszatérve pedig omega 3 omega 6 1:4 arányra meg kell tanulni odafigyelni.

2017. febr. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!