Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni akaró vegák! Ti napi...

Fogyni akaró vegák! Ti napi mennyi szénhidrátot esztek?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert az ilyen étrendben alapból több a szénhidrát mivel zöldségalapú, nekem 180 körül van szinte csak zöldségből, és igazából nem tudom, ezt hogy lehetne csökkenteni, vagy kell-e egyáltalán csökkenteni, vagy hogy egy ilyen étrendnél miket kell változtatni ahhoz, hogy fogyjak egy kicsit, nem sokat, 2-3 kilót. Valakinek van ötlete?:)

2016. aug. 28. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, írj privátot, szívesen segíteg. Én amúgy nem vega, hanem vegán vagyok, de ez nem túl nagy különbség.
2016. aug. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hova akarod csökkenteni? Egy normális diétában 40-60% szénhidrát, 30-30/20-20 vagy eltérő felosztású zsír és fehérje van.


180g szénhidrát egy pl. 25 éves 70 kilós férfi minimumjánál épphogy picit több. Tehát nincs nagyon hova csökkenteni, ha nem akarod erőtlenül végigtengődni a napot. Ugyanis energiát elsősorban szénhidrátból nyerjünk.


Persze fontos, hogy ezek lassú felszívódású szénhidrátok legyenek ne fehér cukor, liszt, kenyér, tészta és társai.

2016. aug. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Olvastam valahol, hogy az alacsonyabb ch tartalmú zöldségekkel nem kell számolni szénhidrátnál. Ez nem tudom mennyire hiteles infó. Gondolok itt karfiolra, brokkolira, cukkinire, paprikára, ezekre.


Én amúgy ezekkel tényleg nem szoktam számolni :D csak borsó, édeskrumpli meg az ilyen szénhidrátosabb zöldségekkel.


Lehet, hogy rosszul csinálom, de én hatalmas zöldségfaló vagyok és így is ment a fogyás.

2016. aug. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!