Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Melyik a legkisebb ch (szénhid...

Melyik a legkisebb ch (szénhidrát), és kalória tartalmú liszt?

Figyelt kérdés

Tönköly , zab , rozs , teljeskiörlésű , búza , rizs , stb. Ezek közül.

Lehet hülye kérdés de nem értek hozzá nagyon kezdő vagyok, sütikbe/rántásba/panírba/hétköznapoki ételekbe szeretném.



2017. márc. 10. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ch meg kaloriak kozott olyan huu de nagyon nincsenek nagy kulonbsegek. Ha valaki nem bir lemondani a lisztrol akkor ezek elettanilag jok. Mindegy melyik amelyik neked jobban bejon. En a zabot szeretem mert abbol van olyan ami gluten mentes. A gluten is okozhat hosszutavon problemat. Nem tudom neked ez szempont e. Vannak nagyon jo paleo lisztel de azok dragak mar nagyon.(2000ft/0.5kg)
2017. márc. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind szénhidrátbomba. A zab előnye, hogy abban viszonylag sok a fehérje és a rost (már gabonához képest). Kis rostot is lehet rakni a kenyerekhez, olajos magvakat is... Sütiknél pedig kismillió magliszt és egyéb is bejöhet. Én pl. szinte mindig liszt nélkül sütök, csak a palacsinta és a piskóta nem olyan jó keményítő nélkül (ehetők, ha elég ízes a töltelék/krém, illetve sok dióval tuti remek a piskóta, de gabonával sokkal jobb, ha nem vet fel minket sem a pénz, sem a dió).


A rántás apró, ott mit számít annyira a ch? Amúgy arra remek a szezám.

2017. márc. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azért nem minden paleo liszt 4000ft/kg... Van 1000-ért is. Nem a legsokoldalúbb, de van. Én 2000 fölé nem is megyek, azt is napi max. 1 dkg-ot használok. Néha hasznosak, de az olajos magvak jobbak és ízesebbek, ha pedig a hőkezeléssel ártok, hát akkor ez van, úgysem fogok lemondani a mákos sütijeimről, szóval nekem már mindegy.


Ha keményítőre van szükségem, személy szerint gluténmentes lisztkeveréket használok, sajátot (kukorica, barnarizs, zab. a köles is finom, de azt nekem kéne darálnom és minek fárasszam magam vele, sokkal jobb nem lesz). Kioltják egymás hátrányos ízeit, bár ez nyilván ízlés dolga.

2017. márc. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Egy érdekelne igazából ami minden kategóriában használható lenne, legtöbb fehérje tartam előny. Kevesebb zsír és és ch is előny. :)

Nem fogok 5 fajtát venni és tesztelgetni azért, mert úgy tényleg húzós lenne.

2017. márc. 10. 23:44
 5/11 anonim ***** válasza:
En bioboltban szoktam venni zero-6 liszt koncentratumot. Ez 1300ft/0.5 kg. 7gramm ch van 100grammban. Ezt szoktam 50-50be keverni zabliszttel igy kapok kb 1600 ft ert 28-30gramm ch/100grammos lisztet magas rost es feherje tartalommal. Szoja nelkul(sok ch csokkentett liszt agyon van szojazva). Nekem ez igy meger 1600 ft ot mert par hetig eleg. Nem sutok annyit. De jo sutikhez mindenhez. Nemtudjuk neked milyen szempontok szerint kell liszt. Valakinek fontos hogy minel kevesebb ch legyen benne. Valakit nem zavar a szoja (engem igen). Valakit zavar a gluten meg szoja. Szoval rengeteg fele liszt van. Amit elso hozzaszolasba irtam 0.5 kg os 2000 ft os paleo lisztet az ch csokkentet gluten es szojamentes liszt. Az mar eleg jo minoseg minden szempontbol. De jobban jarsz ha bemesz egy bio boltba. Elmondod az igenyeidet tuti mondanak par termeket. Nagyon sok fele liszt van tenyleg. En is elkepedtem mikor beleptem eloszor egy bioboltba.
2017. márc. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
13%

Egyszerűen nem kell enni lisztet

Heti 1x eszel és kész

Sutibe felesleges tenni ch szegény lisztet mert ott a cukor tönkre vágja úgyis

Nem kell enni ennyi

2017. márc. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sütibe sem felesleges a ch szegény liszt. A cukrot könnyű kihagyni s mással pótolni, nekem sokkal jobban esnek s ízlenek a cukoralkoholok. Bár nem is kell egy sütibe feltétlenül kilószámra a cukorféle, én max. 5 grammot szoktam rakni egy kisebb mikrós sütibe. A liszt problémásabb, mert azt nem lehet úgy kicserélni, hogy ne változzon meg drasztikusan a süti. Még jó, hogy vannak olyanok, amikhez eleve nem kell liszt. Amit szinte teljesen vagy 6 éve hagytam el, de sütit azóta is napi szinten eszem.
2017. márc. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen csak itt azt is figyelembe kell venni hogy kinek mi a célja
2017. márc. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#6 szerinted ha normál liszttel sütök egy sütit, akkor majd az eritriten (cukoralkohol) fogok spórolni? :)

A lényege az legyen, hogy magas rost, vitamin , fehérje tartalma legyen vagyis magasabb mint a ch tartalma. Eddig a tönkölyliszt mellett tettem le a voksom.


"Egyedülálló a vitamin és ásványianyag-tartalma: kiemelkedően gazdag E-vitaminban, szinte az összes B-vitamint tartalmazza. Az ebből készült ételek kalcium, foszfor, magnézium és szelén tartalma akár hat, nyolcszorosa is lehet a többi búzából készült élelmiszernek. A fehér liszthez képest alacsonyabb a szénhidráttartalma, és jóval lassabban szívódik fel, így cukorbeteg étrendben is joggal kaphat helyet."

2017. márc. 11. 18:46
 10/11 anonim válasza:
én Dia Wellnes ch mínusz lisztet használok.
2017. márc. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!