Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csak kocogással, intenzív...

Csak kocogással, intenzív sétákkal, biciklizéssel le lehet fogyni?

Figyelt kérdés

Mellette természetesen figyelek a helyes, egészséges táplálkozásra is.

Mindenhová gyalog járok, itthon pedig van egy szobabiciklink, amin elkezdtem naponta 50-60 percet tekerni. Emellett szeretnék majd eljárni esténként kocogni is a gátra, ha kicsit jobb lesz az idő, addig marad a benti bringázás.

1200-1300 kcal a napi bevitt energia.


Ezekkel a paraméterekkel le tudnék fogyni?

165 cm vagyok és jelenleg 82 kg. Egyszer már elkezdtem számolgatni a bevitt kalóriákat és mellette naponta 2-2,5 órát gyalogoltam intenzíven, akkor 77 kg-ra le tudtam fogyni 2 hónap alatt, de aztán ezt abbahagytam és szinte rögtön visszaugráltak rám a kilók. Most bevezettem mellé szobabiciklit, és elhatároztam, hogy kitartok az életmódváltás mellett.


Így sikerülhet lefogynom 65 kg-ra?



2015. jan. 11. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen is meg nem is.


Lehet volt már rá példa, de attól függ, mennyire jó mellette az étrend. 1200-1300 kcal naggyon kevés.


És lehet, hogy értelmetlen felsőtest edzés nélkül élni. Szóval egyszer csak, évek múltán lehet hiányozni fog a felsőtest erősítés, de akkor már késő lesz.

2015. jan. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem a kalóriaszámolás jött be de az nagyon. Nem rövid időt hanem 4 hónapot adtam meg intervallumnak 16 kilóra. Férfiként napi 2000 kalóriát lehetett ennem. Amit egész jól be tudtam tartani. Ha pedig elmentem mellette futni mondjuk fél órát (kb 450 kCal) akkor akár még egy fél pizza is belefért. És ezzel tudtam is fogyni. Az más kérdés hogy abbahagytam... (kaloriabazis.hu)
2015. jan. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha eddig nagy volt a mozgáshiányod és emiatt híztál el meg a sok nassolás miatt akkor befog jönni a fogyás.


Nekem már akkor beindult amikor fizikai munkával kezdtem el dolgozni és 1 év alatt 30 kilót le is adtam, persze munka kezdésem után 4 hónappal elkezdtem edzeni, voltak nagy séták napi 2x25-30 perc aztán itthon elkezdtem használni egy stepper épet mellette meg elkezdtem csinálni a fegyencedzést is mert olvastam hogy a kardio mellé ami a fogyáshoz kell elsősorban nem árt egy erősítő edzés hogy izomból ne fogyjon az ember. És bevált a módszerem. A munkahelyemen sokat sétálok a csarnokokban így az kitesz napi 4-5 km sétát is de mivel kezd a szervezetem hozzá szokni így mellette itthon is edzek 2 naponta vagy 3 naponta attól függ mennyire fáradok el a munkahelyemen és bevált a módszerem. Az étkezésbe arra figyelek oda hogy minél egészségesebben táplálkozzak, a zsíros és cukros ételeket csökkentettem illetve édes péksütiket sem eszek, helyette inkább sósat de ha tehetem azt is mellőzöm de sokszor sajnos csak az fér bele idő miatt :S De a nassolást kivontam teljesen nincs se csoki, se chips se egyéb szemét felesleges kaja, nagyon ritkán ha kapok csokit vagy valami azt is őgy eszem hogy apránként egy tábla csokiból 3-4 naponta megeszek maximum 2 kockát, és ez le is győzi az édesség iránti vágyamat mert ennyi belefér. A lényeg az odafigyelés étkezésnél és a sport. De mindenkinek más válik be, egyik ismerősöm ő úgy tudott fogyni hogy a lisztes ételeket vonta ki az étrendjéből, mellette hiába sportolt nem ment le semmi. A másik ismerősöm hiába diétázott semmit nem fogyott, végül elkezdett sportolni és másfél év alatt több mint 50 kilót dobott le magáról olyan szinten megváltozott hogy rá sem ismertem. Sokak szerint én is nagyon sokat változtam, sokan már egyáltalán meg sem ismernek, akik nagyon ismertek régen ők is csak egy bizonyos ismertető jelem miatt ismernek fel az utcán mert az arcom is rettentően sokat változott.

2015. jan. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
biztos sikerülthet, csak utána ne kússzanak vissza a kilók. Én a hoodiával értem el jelentős fogyást, és nem is jöttek vissza a kilók. :)
2015. jan. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én is hoodiával fogyok,sajnos munkámból kifolyólag nincs időm mozogni, viszont ezzel az étvágycsökkentővel meg tudtam szabadulni a fölöslegtől
2015. febr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!