Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Rizses hús hogy lehet 700...

Rizses hús hogy lehet 700 kalória egy adag?

Figyelt kérdés
Az csak rizs meg hús, nem? Nem értem miből jön össze ennyi, ráadásul egy adagra...

2017. máj. 3. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Esetleg zsíros, szaft. Meg hát mennyi gramm az egy adag, mert adag és adag között is van különbség.
2017. máj. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
100 gramm főtt rizs önmagában 130 Kcal.. Ha csak 300 gramm van benne ( inkább több szokott lenni!), az már 490 kcal - és akkor a hús, + a szaft még nincs is hozzáadva!
2017. máj. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Rizs nyersen 100gr 370kcal, hús 120, alaplében/szafttal főzik a rizst, az +200kcal min. Meg hát kitudja miből mennyi..
2017. máj. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Főként a rizsből jön össze ennyi. Én ma pont rizst csináltam és 1 csomag (ami 1 adag) 426 kcal.
2017. máj. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Simán lehet annyi. A húst hozzá ugyanúgy készítik, mint a pörköltet. Tehát zsíron (vagy étolajon) teszik fel. Általában sertéscomb, vagy lapocka kerül bele. 100 g sertéslapockában közel 300 kalória van. Na most 10 deka hús biztosan van egy normál adag rizses húsban. Plusz némi zsír, és még kb. 30-40 dkg rizs. Összejön az a 700 kcal simán. Gyakran eszem kifőzdéből, és mérem az adagokat, kb. 500 g egy adag étel, legyen az bármi.


Nem tartozik szorosan ide, de én pl. most Húsvétkor néztem egy nagyot, mikor a süteményeimet számolgattam ki. Volt olyan sütim, amiben egy tepsiben 9500 kcal volt. 1 szelet 250 kcal volt belőle. Több fajtát sütöttem, a legkevesebb is 180/szelet, vagy darab.

2017. máj. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

És egy feles adag kb 300-350 körül van?

Amúgy nincs mérlegem, nem tudtok valami ötletet adni, hogy mihez tudnám viszonyítani az adagokat?

2017. máj. 4. 09:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Készíts úgy rizses husit, hogy azt a húst (pl. pulykanyak, csirkecomb) darabold bele főtt rizsbe, ami húslevesben főtt, vágj bele a zöldségekből is. ebben nem lesz annyi zsír. :)

( mifelénk ezt hívják rizses húsnak is, nem csak ludaskásának . )



Kinek mekkora egy adag? :) Az sem mindegy .

2017. máj. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!