Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mindenhol azt olvasom, hogy...

Mindenhol azt olvasom, hogy az 1300 kalória koplalás. Akkor miért ír annyit a kalóriabáziskalóriabázis, hogy annyi legyen a napi bevitelem? (Többi lent?

Figyelt kérdés

Beállítottam, hogy fogyni szeretnék 56,7 kg-ról 52 kg-ra. Azt állítottam be, hogy heti 0,5 kilót szeretnék leadni. Azt írja, hogy ehhez 1350 kalóriát kell naponta ennem. Ez így koplalásnak minősülne? Vagy teljesen jó?

17/L

165 cm/56,7 kg



2017. máj. 23. 08:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

tul sokat, tul rovid ido alatt akarsz fogyni.


beirtam az adataidat a kaloriabazisba es lass csodat a min igenyed most: 1423.08 kaloria. Ez kell ahhoz hogy a tested mukodjon. ehhez meg hozza adod a nap alatt elegetett kaloriakat es ahhoz viszonyitva egyel kevesebbet.


Pelda:

En 28 eves ferfi vagyok 68kg, 16% zsiral es 175cm magas. Nekem a minimum az 1500 kaloria es ehhez en meg elegetek 1000et Vagyis nap vegere 2500 kaloriat egetek el. Ehhez kepest kb 2300-at eszek meg.

2017. máj. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A heti 0,5 kg leadása nagyon sok? Ülő életmódot végzek, vagyis suliban ülök. Emellett futok, múlt hét előtt kezdtem egy félmaratonra felkészítő edzéstervet. Mit ajánlasz, ezek alapján mennyit egyek naponta? Te mivel égetsz pluszban 1000kcalt?
2017. máj. 23. 10:22
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

low carb high fat diéta. Jól is laksz és még fogysz is. De mozgás nem árt minden nap.


A kalóriaszámolgatás hülyeség, semmi tudományos alapja nincs, viszont arra jó, hogy az egészséges, az emberi szervezetnek nagyon fontos dolgokra rá tudják mondani, hogy pfujkalóriaegészségtelenpfuj.

2017. máj. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%
Ez a high fat dièta egy baromsàg. Norbi fèle idiotizmus. Legalàbb 1200 kalòria kell. Az alatt koplalsz.
2017. máj. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A biológia lágy rendszer, ahol nagyon sok tényezőnek van hatása és ezeket a szupertudományosnak beállított egyenleteket nem kell olyannak tekinteni, mit ami igazolt tudományos eredmények alapján tökéletesen leírná az emberi működést. Az emberi energia háztartás alapja a normál testhőmérséklet fenntartása. Azt azonban könnyű belátni, hogy felöltözve 20°C-on, ülő életmód mellett egészen más kalóriabevitel kell, mint amikor valaki Alaszkában -30°-os fúvó hóviharban sítalpon gyalogol napi 30 km-t, vagy a kubai tengerparton pálmafák árnyékában meztelenül mélázik. Való igaz, hogy a testhőmérséklet fenntartásához akár napi 800 kalória is elegendő lehet tökéletesen egészséges embernél, amikor nem kell sok új sejtet és szövetet regenerálni, nincs számottevő vérveszteség, nincs bélférge és a bélbaktériumok menyisége és összetétele sem kóros.
2017. máj. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

@4 A tudomány olyan dolog, ami az agymosott barmokat, mint te, szerencsére figyelmen kívül hagy. :-)

Gondolom a Harvard tanulmányt is Norbi írta, ugye? Idióta.

2017. máj. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6

Egészen pontosan mi is az a "Harvard tanulmány"?!


Olyan egyetem van, tanulmányokból pedig több száz készül, minden témában. Be tudod linkelni az eredeti hivatkozást, ahonnan ez letölthető? És természetesen a hivatkozott "tanulmány" eredeti címét is?

2017. máj. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Első találat guglin, kedves. :D

De lásd, milyh kedves vagyok, küldök neked még 22-őt. :)


[link]

[link]

2017. máj. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, azt meg látom a többiből, hogy írogattak helyek mindenféléket erről, és ha le van írva a netre akko' má' igaz.


Amíg légy van, addig lószar is.

2017. máj. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#10

Nagypofájú taknyos egy kölyk vagy, de semmi gond.


Írtad, idézem : "a Harvard Tanulmány"


Kérdeztem, melyik? Erre meg vered magad. Tippelhetek? Fiúka vagy, és tizen, de maximum huszonéves.

2017. máj. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!