Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mindenhol azt olvasom, hogy...

Mindenhol azt olvasom, hogy az 1300 kalória koplalás. Akkor miért ír annyit a kalóriabáziskalóriabázis, hogy annyi legyen a napi bevitelem? (Többi lent?

Figyelt kérdés

Beállítottam, hogy fogyni szeretnék 56,7 kg-ról 52 kg-ra. Azt állítottam be, hogy heti 0,5 kilót szeretnék leadni. Azt írja, hogy ehhez 1350 kalóriát kell naponta ennem. Ez így koplalásnak minősülne? Vagy teljesen jó?

17/L

165 cm/56,7 kg



2017. máj. 23. 08:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A kalóriabázisnak nincs agya, de egyszerű feltételeket se írnak bele a képletbe.

Igen, ha kicsike a tippelt kalóriaigényed, akkor fél kiló fogyáshoz is koplalós kalóriamennyiség jön ki. Amúgy 1300 kcal még nem feltétlenül koplalás egy kisebb embernek.


Nem tudom, miért folyok bele ezredjére is, de sem a kalóriaszámolás, sem a high fat diéta nem butaság. Persze egyik sem kell a fogyáshoz, csak és kizárólag kalóriadeficit. De van, akinek egyik,másik vagy mindkettő segít. Nekem pl. mindkettő kell és akkor is szinte esélytelen, hogy fogyjak. Úgyhogy mozgás sem kell kevés. De van, akinek könnyebb. Van, aki ketogén diétában rosszul lenne. Van, aki ketogén diétában képtelen napi 800 kcal fölött enni. Van, aki nem mond le a szénhidrátbombáiról. Ez OK, nem vagyunk egyformák s nincs étrend, ami ne lenne egy csomó embernek önsanyargató, enerváló pokol. Van, akinek a kalóriadeficit automatikus éhezés, teljesen függetlenül a makróktól, mert az elegendő kalóriától lakik jól, amivel nem fogy.

2017. máj. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
ja és nem kell fogynod , jó a súlyod.
2017. máj. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!