Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez így működhet?

Ez így működhet?

Figyelt kérdés

160 cm 61 kg. 55 kg alá szeretnék menni (az mindegy mennyivel, versenyhez kell, lényeg, hogy 51-54,9 kg legyek)

Ősz legelejére szeretném elérni ezt a súlytartományt (szept. 3-4)

Naponta edzek valamit. Kocogni járok és tekerni. Egyelőre még a tekerés a sok, mert a futásban nagyon béna vagyok, így muszáj valamivel kiegészíteni. Emellett Judozok hetente kétszer. Ha jól számoltam, napi 500-700 kcalt égetek (attól függően mennyit tekerek és futok)

Így, egy 1500 kcalos étrenddel sikerülhet elérnem a célomat?

Nagyon fontos lenne, hogy merjek-e ennyivel számolni, mert régóta nagy álmom végre nem 55-65 között indulni



2017. júl. 6. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudhatom az anyagcseréd sebességét, alapból ez elég jól hangzik, de ha elég izmos vagy, igen gyors az anyagcseréd vagy mégsem annyit égetsz, mint gondolod, akkor lehet kevés is. De észreveszed, ha heti 1 kiló fölött fogysz, egyél többet.

Gondolom, tudod, mit csinálsz, versenynél hátrány lehet a fogyás is, ha sokat számít az erő s ezzel meggyengülsz.

2017. júl. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen-igen, csak a helyzet az, hogy már amikor elkezdtem, már akkor is ez a felesleg rajtam zsír volt. És maga a fogyás is mindenképp a teljesítményem növelése érdekében lenne :)

Csak eléggé feszült vagyok a témával kapcsolatban (meglátszik hogy nálunk nőknek ez tabu téma :D ) és megnyugtat ha látom hogy más szerint is lehetséges

2017. júl. 6. 23:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt az edződdel kellene megbeszélned, nekem volt több judozó, karatéző ismerősöm, mindegyiknek az edzője rakta össze a versenyfelkészítő étrendjét.
2017. júl. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A számokból amit megadtál sajnos kevés esélyt látok rá.

Egyrészt nincs rajtam rengeteg súlyfelesleg,amiből nyilván könnyebben megy le.

Másrészt 1 kg zsír elégetése 7000 kcal (sokak szerint 9000 kcal,de számoljunk 7000-el.)

Tegyük fel,hogy elégetsz 700 kcal-t/nap.

Az egy héten 4900 kcal.

Egy hónapban 19.600 kcal.

Két hónap alatt ez 39.200 kcal égetés.

Ami 5.6 kg zsírveszteséget jelent.

És ez még csak 55,4 kg.


Szerintem amúgy is húzós menet lesz 2 hónapig napi 700 kcal-t elégetni,de tegyük fel,hogy sikerül és ha mázlid van még megy le 1-2 kg víz is az elején és némi izom.

Ezeket hozzászámolva talán sikerül 55 alá menni,de arra nem számíts,hogy az mind iszom lesz amit fogysz.

2017. júl. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*zsír lesz amit fogysz
2017. júl. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!