Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 900-1000 kalóriás étrenddel...

900-1000 kalóriás étrenddel lefogytam és a riadalmakkal ellentétben nem híztam vissza, akkor mások miért ijesztgetik az embereket, hogy vissza fogják hízni?

Figyelt kérdés
90-ről 65 kilóra fogytam, szép alakom lett, nem érzem, hogy szétfolynék, feszesnek érzem magam. 1 hónapja hagytam abba, visszajött 2 kiló (raktárak, víz gondolom) és azóta (3 hete) semmi. Akkor mások miért riogatják az embereket, hogy jaj 1000 kalória kevés ez éhezés, vissza fogod hízni a dupláját...Miután abbahagytam a diétámat nem tértem vissza a régi életmódomhoz, egészségesen táplálkozok, de 2000 kalóriára felnyomtam és minden nap nasizok valami kis csokit vagy cukorkákat.
2017. júl. 21. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Azért mert valami nálad így van, attól még az átlagnak lehet úgy.

2. Majd 1 év múlva is hasolítsd össze a súlyod a mostanival

2017. júl. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy te éppen nem estél össze az utcán, nem azt jelenti, hogy a napi 900-1000 kalória mindenki számára megfelelő diéta. De egy alapvetően vékony testalkatú, 155-160 centis nőnek, akár ideális is lehet. Ami a visszahízás elmaradását illeti, a kulcs az, hogy "nem tértem vissza a életmódomhoz". Sokan, miután elérték a vágyott súlyt, a hosszú éhezés után elkezdenek falni, és hamar visszajutnak oda, ahonnan indultak. A 3 hét azért még nem olyan hosszú idő, remélem, tényleg sikerül tartani a 65-öt.
2017. júl. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség. Csak akkor híznál vissza, ha visszatérnél a régi, egészségtelen életmódodhoz. De hát abban meg semmi meglepő nincs. Viszont még akkor is jobban járnál, mint ha nem fogytál volna semmit.

Pl. én régebben lefogytam 100 kilóról 85-re 3 hónap alatt. Utána változott az élethelyzetem, és visszatértem a zabáláshoz. Vissza is jöttek a kilók, de nem azonnal, hanem évekkel később lettem újra 100 kg. De ha előtte nem fogytam volna, akkor a plusz kilók az eredeti súlyomra jöttek volna rá. Tehát még így is sokkal jobban jártam.

Ha pedig nem kezdesz el újra zabálni, akkor nem kell aggódnod. Számold a kalóriákat, mozogj és nem lesz semmi gond, ha pedig látod, hogy feljött esetleg 1-2 kiló, akkor gyorsan tudsz tenni ellene, 25 kiló nem fog pikk-pakk visszajönni. Akik ezt mondják, általában csak irigykednek és / vagy hülyék.

2017. júl. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Csak akkor hízod vissza, ha kalóriatöbbletben eszel. Nyilván eztnem tetted meg, ennyi. SENKI nem hízik vissza, ha nincs többlet, mégis miből tenné? A zsírtartalékokhoz rengeteg plusz energia kell.


Az is lehet, hogy neked alig vagy nem lassult az anyagcseréd az enyhe koplalástól (extrém esetben neked ez nem is koplalás). Az anyagcsere tipikusan keveset lassul, egyes szerencsétleneknek látszik brutálisan belassulni, persze azok sem híznak vissza, ha annyit esznek, amennyit felhasználnak, csak ez nekik egészségtelenül alacsony szint a koplalás után, legalábbis ha nem mozognak.


Ismerek olyat, aki hasonlóan szolid koplalással fogyott, visszatért a régi étrendjére s nem hízta vissza (néha elkezdte, de feltűnt az első 1-2 kiló, kicsit szigorított és visszaállt a súlya. később felnőtt, felszedett egy egész kicsi izmot s még ritkábban jöttek fel kilók. ma az átlagnál gyorsabb az anyagcseréje). Meg tudta oldani, hogy nem ette túl magát, bizonyára szerencsés alkat is. Még ez sem rendkívüli, hát még a te eseted az új étrendeddel, ami bizonyára segít abban, hogy ne edd túl magad. Csoki és cukorka és fér, miért ne? Édességgel még fogyni is lehet, sokkal is... Kalóriaegyenleg kérdése.

2017. júl. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csak minden ilyen kérdésnél, hogy 1000 kalóriával fogyhatok-e a válasz az volt, hogy nem, koplalás, még jobban meghízol és ezt nem értettem. Nyilván ha visszatérnék a 3000 kalóriámhoz híznék, de odafigyelek azért, hogy 2000 legyen max min 1900 és így minden rendben van eddig :)) Már nem mondok nemet, ha elhívak cukrászdába, de általában jól táplálkozok. Ha még valaki tudna hozzáfűzni valamit írja le nyugodtan. Kicsit félek emiatt, hogy most akkor visszahízok, de megnyugtattatok :)
2017. júl. 21. 23:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Én miután lefogytam visszatértem a régire és nem híztam vissza. Azért mert a kalóriahiány után belassul az anyagcsere de én lassan növeltem az adagot és lassan gyorsult vissza + bevezettem kardió edzést. Bár én végzek testépítő edzést (súlyzós edzést) mellé az segített. Sokan a belassult anyagcserére esznek sokat az az extra hízás kombó diéta után. Van akinek annyira belassult az anyagcseréje, hogy már 1 pohár yoghurtól is hízik mert alig eszik és akkor a teste mindenből zsírt akar csinálni vésztartaléknak. Amúgy ez a visszahízás dolog ez egyénfüggő sőt genetikafüggő is. A te genetikád olyan, hogy nem híztál vissza de a fogyás utáni állapot biológiailag könnyen visszahízás felé hajlik.
2017. júl. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1 hónapja hagytam abba

na itt a lényeg, 1 hónap utén mondod ezt.

2017. júl. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért ennyi idő után nem fogsz annyit visszahízni.

Ez emberfüggő is lehet, szerintem. HA te NEM haladod meg +500/1000/2000-rel a kalóriádat, akkor lehet tényleg nem fogsz visszahízni.

2017. júl. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3 hét semmi, én 25kg ot fogytam és szedtem is vissza. Persze ez pont nem az a diéta ami abba hagyható. Tartani kell, ha napi 1800 kalóra kell annyit kell bevinni, akkor tényleg nincs baj, de ha visszaáll az ember a régire akkor visszahízza.
2017. júl. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
fél év múlva térjünk vissza a kérdésre
2017. júl. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!