Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Van okom félni az elhízástól...

Van okom félni az elhízástól ilyen étrend mellett?

Figyelt kérdés

Pár hónapja még 88 kiló voltam, majd fogyókúrára fogtam magam, és edzésre. Most 75 kiló vagyok.

Lemondtam akkor a kóláról, csak kalóriamenteset iszok. És teljes kiőrlésű cuccokat, s semmi édességet, vagy csak édesítőszereset.


Többször eszek gyümölcsöket.


Időre eszek. Ha reggel van reggeli, ha dél van ebéd, ha este akkor vacsora nincs appeláta.

Valami sovány szendvicset vagy ilyesmit.


Szilárd kész ételt nem nagyon eszek.

Viszont mostmár ha megeszek egy kis méretű kakaós csigát vagy egy gyűmölcsjoghurtot, vagy ilyesmit, akkor már félek, hogy híztam. Ez normális? Kell félnem hogy visszahízok?


F



2017. okt. 16. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen étrenden nyilván hízhatsz is, fogyhatsz is, kalóriaegyenleg kérdése.


Önmagában nem attól hízol, hogy bizonyos ételeket eszel. Bármilyen értelmes étrenden lefogyhatsz s meghízhatsz (azért írom, hogy értelmes, mert uborkán sosem fogsz meghízni, mert képtelen vagy naponta 20 kilót enni belőle. De ez nem igazi étrend).

Van étel, ami akadályoz, mert kalóriát sokat ad, de nem laksz vele jól. De ha a kereten belül maradsz, akkor nem kell félned a hízástól sültkrumpli és csokitorta mellett sem (az utóbbi szerintem amúgyis fogyókúrás, ha nem cukros, de ez persze egyéni).

2017. okt. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi ;-)


És a kereten mikor vavyok túl? Ma pl reggel egy t.kiflit ettem.

Délben egy szendvicset.

Este egy virslit. És napközben egy kakaóscsigát


Ez már túl van?

2017. okt. 16. 22:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyen lisztes pékárukkal sohasem fogsz eredményt elérni. Itt ez a srác, tőle meríthesz ötleteket:

https://www.youtube.com/channel/UCpyhJZhJQWKDdJCR07jPY-Q/vid..

2017. okt. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kalóriabázis.hu-n meg tudod nézni mennyi kalóriára van szükséged és azt is mennyit eszel valójában.
2017. okt. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Felejtsd el, ennyi étellel felfordulsz éhen. És egyél rendes kenyeret. Belegondoltál már, hogy a teljes kiőrlésű mitől az? Mert ugyanúgy benne van a búza, csak még a korpa is hozzá. Biztos sokkal egészségesebb lehet.
2017. okt. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy hízni nem fogsz, de egészséges se leszel.
2017. okt. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudhatom, mikor vagy túl a kereten, hiszen a kalóriaigényünk egyéni, nem számolható ki a kor, nem, magasság, súly adatokból. Még ha hozzádobsz egy tippelt aktivitási szintet és jól kimért testzsírszázalékot, akkor sem. Tippelni persze lehet, ott van egy csomó netes kalkulátor.

Ha hosszútávon fogysz, akkor deficited van, az biztos.


Természetesen liszttel is fogyhatsz, akár tk, akár nem. A tk sokakat jobban laktat, de amúgy igen hasonló fogyás szempontjából. S másból is, hisz pont ugyanaz van benne, plusz egy kis plusz. De akinek a szénhidrát felszívódási sebessége sokat számít, annak nagyon más.

2017. okt. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!