Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ilyen életmód mellett reális...

Ilyen életmód mellett reális ennyi kalória súlytartáshoz?

Figyelt kérdés

1800-2000 kalória, heti 4-5x 40 perc sport. Az alapanyagcserém 1330. 170 cm körül vagyok, 15/L. Elég ennyi, hogy tudjak fejlődni, nőni stb (anorexiás voltam), de nem is fogok hízni?

Szerintem elég vékony vagyok alkatilag, anyukám is 4 gyerek után úgy néz ki, mint más egy után se és ráütöttem. :D



2017. júl. 7. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:

1600-max 1700 kcal elegendő..csak nem mindegy miből áll össze az étrended.


Előző nap állítsd össze a másnapi menüdet, és azt edd/idd..


az 1700 kcal akkor is elég, ha sportolsz egy picit, ha nem.



szerintem

2017. júl. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Emberfüggő. Lehet, hogy ez jó, lehet, hogy kevés, normális körülmények között nem várható, hogy sok legyen, de biztos van olyan is.
2017. júl. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

AZ ALAPANYAGCSERÉD NEM 1330! A tested NEM egy kalkulátor!

Azt kell, hogy mondjam, hogy nincs konkrét súlytartomány, amelyre rá lehet mondani, hogy ideális. Csak a saját tested képes meghatározni az ideális testsúlyát, és az a pontot, amelyen optimálisan működik minden egyes funkció. Ez lehet bmi 19, lehet bmi 26, nem tudjuk, és senki nem fogja neked megmondani. Ha mégis, ne hallgass rá. Bíznod kell a testedben, hogy tudja, hogy mire van szüksége és mindent pontosan úgy csinál (ha elég energiát biztosítasz neki!), ahogy számára optimális.

Mennyit eszel egy nap? Megeszel minimum 2200+ kalóriát? Fejlődő szervezetnek ennél jóval több is kell. Én végigmentem az anorexia úton, és nem a levegőbe beszélek. Ha úgy érzed, valami nem stimmel, fáradt vagy, nem jön meg a menstruációd, nem alszol, gyengének érzed magad, gyanítom, hogy nem eszel eleget. Ha bármilyen módon korlátozod a bevitelt, étrendi szempontból is, rengeteg fizikai sérülést halmozol fel a testedben.


Mennyit ettél a feltáplálásban/felépülésben? Megettél 2500-3000+ kalóriát minden egyes nap? Abbahagytad a sportolást? Pihentél eleget? Aludtál? Nem vonsz meg magadtól semmilyen tápanyagot vagy ételcsoportot? Hogy állsz a stresszel? Alszol eleget?

Számtalan tényező játszik közre. Mióta gyógyulsz az evészavarból, meddig tartott az aktív időszaka, és hol tartasz most.Bármilyen mértékű alulevés (még ha 1800 kalóriát is eszel, ami kamaszkorban nagyon kevés a fejlődésben lévő szervezet számára!!) energiadeficitet halmoz fel, ami csontritkuláshoz, hormonok fejletlenségéhez és abból következő sérülésekhez vezet, amit ha nem kezelnek, sosem lesz normális életed.Az anorexia nem a testsúlyról szól, és nem kell ahhoz más külsővel bírnod, hogy a tested ugyanolyan sérült legyen, mint annak, aki már haldoklik. Minden nappal, amikor nem küzdesz ellene, egy fokkal közelebb vagy a halálhoz. Ezt tartsd észben.

3000 kalória a minimum, amire szükséged lesz. Ennyire van szüksége ahhoz, hogy a tested helyrehozza, amit tönkretettél! Instagramon létrehoztam egy oldalt azért, mert dühített, hogy Magyarországon sehol nem találni értékes információt arról, hogyan kell meggyógyulni. Számos orvosi tanulmányt és könyvet végigolvastam az evészavarokról, a kezelésről és hogyan történik a visszatáplálás, és ezt a tudást szeretném megosztani azokkal, akik ezzel a problémával küzdenek.

2017. aug. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!