Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Baj, ha így étkezem? Lehet...

Baj, ha így étkezem? Lehet belőle vmi problémám?

Figyelt kérdés

Reggel sosincs étvágyam, nem bírok egy falatot sem lenyelni, ezért csak egy csész teát iszom(2,5dl-es pohár, cukrozatlan, ízesítetlen zöldtea).

Suliba szintén úgy vagyok vele, hogy nem bírok enni, folyton idegeskedem, stresszelem magam, tudjátok.. Ezért egésznap ott sem eszek semmit. Hazaérek délután 3-kor, elviszem a kutyámat sétálni(1-2órára), utána szoktam "ebédelni" (vagy uzsonna vagy már vacsora, nem tudom). Ilyenkor egy tányér párolt zöldséget vagy friss vegyes nyers salátát szoktam enni, nem tudom miért, de mindig ezeket kívánom. Ezután legfeljebb egy kispohár natur joghurtot vagy kefirt vagy kevés zsírszegény túrót szoktam enni, de ezt nem mindig, merf van, hogy elég a zöldség.

És ennyi. Ezután már estig nem vagyok éhes.


Ez nagy baj? Vagy változtatnom kéne? Hogyan? Segítetek?

Köszi.



2017. nov. 4. 10:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Te is nagyon jól tudod,hogy ez így nem jó.

Most pont arra vársz hogy mindenki hozzádvágja hogy eznem egy sz*r meg hogy kevés..beteg leszel stb. Szóval ja,változtass.

2017. nov. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%
Fordulj pszichiáterhez, de minimum az iskolapszichológushoz. Anorexia. Nagyon jól tudod te is, azért kérdezed, hogy baj-e, hogy lehet-e belőle problémád, hogy változtatnod kellene-e, azért kéred, hogy segítsünk. Lelki eredetű, ezért kell ilyen szakemberhez fordulnod segítségért, nem itt, idegenekhez.
2017. nov. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%
Min idegeskedsz?
2017. nov. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

A suliba az órák miatt stb.

Igen, szeretnék segítséget kérni.

Nem hinném, hogy anorexia, nem fogyózom, csak vmiért így jött ki az étrendem.

Gondoltam, hogy nem jó, de azért kérdeztem, hogy ha vki azt mondta volna, hogy ha nem érzem magam rosszul, akkor nem baj.

De ha igen, akkor hogyan kéne ennem?

Reggel nem tudok, suliban sem. Délután eszek, mivel későn, estére már nem vagyok éhes.

2017. nov. 4. 11:18
 5/26 anonim ***** válasza:
ez nagyon keves sajnos..probalj tobbet enni,lehet h most nem kivanod.De kesobb betegsegek alakulhatnak ki emiatt h most nem eszel rendesen.
2017. nov. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
64%

Hogy a fenébe ne lenne baj? Majd jól összeesel útközben, vagy fájni fog a gyomrod amiért tök üres, abból kialakulhat fekély. De figyu, az iskola nem agysebészet, amiatt ne idegeskedj. Igenis egyél, de ne ilyen joghurtszarokat, az nem étel.

Egy csomó fiatal csajt láttam összeesni reggelente, vagy nyáron, mert nem ettek semmi értelmeset. Volt aki elrágcsált néhány szem diót....na...hát attól még egy mókus se megy falnak.

Én a suli büfében 2 pofára ettem a pulykás szendvicset meg a hamburgert, bántam is én, hogy mi van, az volt a lényeg, h első legyek a sorban, nehogy elfogyjon a kaja :) Ettől még nem vagyok elhízott (34, nő), és nem kegyelemkettessel bukdácsoltam végig a sulit, ettől függetlenül sosem idegeskedtem ott semmin.

Ne túrót meg salátát egyél, azt add a nyulaknak, legyen egy jó napjuk. Kenyeret kell enni reggel meg felvágottat meg paprikát-paradicsomot, sajtot, leszelve jó kis szalonnát, bundikenyeret mézes teával vagy vajas-mézes kenyeret, ebédre rendes főtt kaját, husit meg tésztát, jó kis csirkepörköltet ubival vagy fasírtot krumplival, babfőzeléket, körömpörköltet jó friss kenyérkével. Este elég enni banán-alma kombót nyakonöntve valami joghurttal meg adni neki finom mézet, h édes legyen.

Ilyeneket egyél :) meglátod a kedved is jobb lesz, fog az agyad a sokadik órában is!

2017. nov. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Hány kg/cm vagy kèrdező?
2017. nov. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Na, utolsó, ez meg a másik véglet, ne buzdítsd már arra, hogy fhér kenyeret egyen tésztával állandóan... -_- Nyilván az is agyrém, hogy délután 5-kor eszel először, akkor is salátát... Egyél húst, a saláta maradhat, a túrójoghurt is jó, csak kevés, reggel gyűrj le legalább pár falatot, főzzél zabkását, tudomisén.
2017. nov. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Próbálj meg reggel egy fél órával hamarabb felkelni, hogy legyen időd megéhezni. Teából két csészével is ihatsz, de variáld inkább: időnként legyen kakaó, vagy (koffeinmentes) tejeskávé, vagy ilyesmi, és mindig egyél is valamit. Bármit, zabkását, szendvicset, akármit, de egyél, anélkül ne indulj el otthonról. A suliban mindig legyen nálad valami kaja a kezed ügyében, és ha nem is minden szünetben, de mondjuk minden második szünetben egyél valamit. Ne akkor egyél, amikor éhes vagy (hiszen kb. sose vagy éhes, annyira stresszelsz), hanem 10-kor meg 12-kor meg 2-kor pusztán azért, mert annyi az idő, amennyi, és azért, mert tudod, hogy sokszor keveset enni egészséges, egész nap alig enni meg halálos. Amikor hazaérsz, ne a kutyák legyenek az első, hanem te magad: előbb egyél, aztán menj kutyázni, és kutyasétáltatás közben is egyél valamit (akár az ebéd desszert részét, akár gyümölcsöt, bármit, csak egyél).

Estig nem vagy éhes? És este mit eszel, amikor megéhezel végre?

Szoktak főzni a szüleid? Szokott otthon lenni főtt étel? A család mit eszik, és mikor? Miért nem eszel velük ugyanazt, amit ők?

2017. nov. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
47%

#8-as

Mi a bajod a kenyérrel és a tésztával? Épp nem arról folyik a diskurzus, hogy fitneszlédiéknek mit kéne enniük, hanem, hogy egy fiatalnak normálisan kéne ennie. Zabkásával mit csináljon?

Tőlem ehet barna kenyeret is, vagy félbarnát, vagy teljes kiőrlésűt, de egyen kenyeret bármivel. A tésztától sem lesz semmi baja, nyilván nem egy nagy tállal fog megenni, ha eszik végre, hanem egy kis tányérnyit.

Elhiszem, hogy most a csapból is az folyik, hogy só és liszt és cukor nélkül kell mindent enni, különben meghalunk azon nyomban, de ez nettó hülyeség.

Mozogni kell és normálisan étkezni, nem 40 kilósan 0%-os joghurton nyammogni buborékmentes vízzel, az egészség jegyében.

2017. nov. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!