Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Van ilyen alkalmazás?

Van ilyen alkalmazás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan alkalmazást keresek, ami a személyes adataim(életkor, tömeg, magasság, max szívritmus, stb.), és az órám által mért pulzusszám alapján képes megadni hogy az elégetett kalóriák hány százaléka zsír, szénhidrát stb.

Ha tudtok ilyet ne tartsátok magatokban.

A válaszokat előre is köszönöm.



2017. dec. 22. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet megmondani, ezt még az étrend is nagyon durván befolyásolja. Persze lehet, hogy normál szénhidrátos étrendre meg lehet kb. mondani...
2017. dec. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hogy érted azt, hogy hány százaléka zsír, szénhidrát stb? Az elégetett kalóriák ATP-ből vannak, mivel a sejt azt használja. A vércukorból szerzik ehhez az energiát, amit a glikogénraktárakból tölt vissza a szervezet, a zsír arra van, hogy ezeket a raktárakat töltse fel, ha a bevitt tápanyagok nem elégségesek hozzá.
2017. dec. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy tudomásom szerint vannak különböző zónák az edzés közbeni szívritmus alapján. És a szervezet a különböző zónákban más "forrásokból" szerti az energiát. Eltérő pulzusszámokkor eltérő arányban használja fel a különböző tápanyagokat.
2017. dec. 23. 13:24
 4/7 anonim válasza:

Nem tudok ilyenről, de olyan létezik, hogy pl. reggelire és vacsorára érdemes több fehérje-zsír, és kevesebb szénhidrátot enni, és ebédre pedig mehet szénhidrát. De ezt sem ennyire szélsőséges módon ahogy leírtam amúgy.

Nem tudom miért kell neked szívritmushoz mérten enni, de ha nincs semmi bajod, és az orvos nem javasolt ilyet, és nem tud neked segíteni ilyen étrendben, akkor egyszerűen csak egyél egészségesebb kajákat.

Számold ki mennyi kalóriát kell enned(testsúly, magasság, életkor, életvitel), és hogy mennyi fehérjét/szénhidrátot/zsírt érdemes enni, és sportolj. Nem a pulzusszámod miatt kezdesz el zsírt égetni, hanem mert dolgoznak az izmaid.


itt például tök jól ki lehet számoltatni: [link]

2017. dec. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hála Istennek teljesen egészséges vagyok. :D

Ha rákeresel pl. a pulzusmérés futásban (vagy valami ilyesmi a címe), esetleg a polar oldalán ha jól emlékszem, akkor ott is, meg a fitbit pulzusmérő órán belül is megvannak adva különböző pulzuszónák, és az egyik ilyen a fat burn. Aminél a szervezet a legnagyobb arányban használja fel a zsírt. És én egy olyan alkalmazást keresek ami pontosítani tudja ezt az arányt, de már nem igazán hiszem hogy van ilyen

A válaszokat azért köszönöm szépen.

2017. dec. 25. 09:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Erről a témáról általánosságban itt olvashatsz:


[link]


De nagyon nehéz ezt egyénileg meghatározni, mert mindenkinek máshol vannak ezek a zónái. Pl a max pulzus az általános képlet szerint 220-életkor, de nekem pl jóval magasabb, így az aerob-anaerob küszöb is kitolódik meg a zsír-szénhidrát anyagcsere határa is. Legpontosabb eredményt akkor kapod, ha elmész egy teljesítménydiagnosztikai mérésre, ahol meg tudják határozni a pulzuszónáidat. Emiatt nincs ilyen alkalmazás szerintem, vagy ha van is, az csak tippeli a dolgokat, mivel azonos életkorú és fizikai paraméterekkel rendelkező emberek között is óriási különbség lehet ilyen téren.

2017. dec. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. dec. 26. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!