Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ebből tényleg kialakulhat...

Ebből tényleg kialakulhat anorexia?

Figyelt kérdés

Napi 900 kalóriát vagy kevesebbet eszek már 3 hete, az első két nap nehér volt, de nem merek többet enni mert így is nagyon vastag mindenem és félek hogy ha hirtelen eszek mondjuk 700 helyett 1000kaloriat akkor feljon egyből 2kg zsír.

173cm és 50,2kg vagyok (53ról indultam) és egyre jobban érzem magam a bőrömben, hiszen a célom felét már elértem (bár hozzáteszem évek óta vannak öngyilkos gondolataim, és nem vagyok egy energikus, életbidám ember így ez nem látszik meg kívülről nézve) illetve fáradékony vagyok és nehezen koncentrálok, nehezen kelek fel reggel. De szerintem ezeknek nincs köze ehhez mert az utóbbi 2-4 évben ez gyakori, a korom számlájára írom.

16/l


2018. jan. 6. 00:01
1 2 3
 11/27 anonim válasza:

Alapanyagcsere: az a kalóriamennyiség, amit a szervezeted még kómában is felhasznál, pusztán azzal, hogy lélegzel, ver a szíved és a szerveid ellátják a dolgukat. Ha ez alatti a kcal bevitel, éhezesnek minősül. Akkor is, ha "nem vagy éhes" és ha szerinted "többtől híznál". 50-100 kcal-lal alapanyagcsere felett diétázunk. Amikor alapanyagcsere alatt eszel, a szervezet raktároz, hosszú távon komoly egészségkárosîtó hatása van. Ha egy ideje alapanyagcsere alatt eszel, a szervezeted már raktároz, és amint elégséges mennyiségű kcalt viszel be, többet fog mutatni a mérleg átmenetileg. Kis időbe telik, míg a test alkalmazkodik egy elvseszett diéta után a normál körülményekhez (ha nem lett komolyabb bajod, amiről nem tudsz; IR, pajzsmirigy- nagyon megkeseríthetik az életed.

Számold ki az alapanyagcseréd (de kiszámolhatom neked én is, ha szeretnéd) és kezdj el normálisan étkezni, életmódot váltani és dolgozni azért a szép testért, mert ha nem kapsz észbe, pár év múlva idegroncs leszel, aki a levegőtől is hízik és az első stresszhelyzetben sírógörcsöt kap. A testedet nem tudod átverni.

2018. jan. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem fura, az anorexiások tipikusan reálisan látnak másokat, csak magukat nem. Meg nem mondom, hogy az vagy-e, de mindenképpen komoly testkép- és evészavarod van.


A számok alapján nyilván kifejezetten vékony vagy, amennyiben megvan minden végtagod.

1000 kcallal pedig nem jön fel semmi, még ha 700 kcal lenne a kalóriaigényed (ami elég extrém, szerintem kevés ember tudja annyira elrontani az anyagcseréjét), akkor is másfél hónapba telne az a 2 kiló zsír. A semmiből nem tud energiát gyártani a testünk, neked pedig még izmod se lehet sok, hogy beteg módon azt bontsa el és zsírt építsen (állítólag vannak betegségek, ahol még ez is megtörténik, de mivel koplalsz, minimálisnál nagyobb fokú izombontásra eleve komoly esély van. ha nem elég a fehérje, garantált a dolog).


Nyilván fáradékony vagy és szellemileg sem OK, ha egyszer koplalsz s lehet, hogy az a kis ételed is olyan, hogy hiányokat okoz. Ne csináld ezt, a testünk nagyon szívós, de azért megvannak a korlátai s amúgyse nehezítsük meg a dolgát.

2018. jan. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:

Ezt testképzavarnak hívják. Én olyan 172 cm vagyok, amire biztosan emlékszem (mivel már túl vagyok a negyvenen), hogy kb. 18 éves koromtól 15 éven át fixen 55-57 kiló voltam. Mindig, mindenki vékonynak tartott. Kiszámolható, hogy harmincas éveim közepén kezdtem magamra szedni. Én sosem akartam abból fogyni, mondjuk sosem volt ilyen gondom.

Ez a mai kor divatja, minden ezt sulykolja, hogy így legyél csinos, meg úgy, meg fogyjál. Te tutira eleve egy vékony testalkatú csaj vagy.

Ne írd a korod számlájára. A fáradékonyság a nem megfelelő emésztésből is fakadhat, rengeteg emésztési probléma létezik, pl. felszívódási zavarok. Ehhez te most fogyózol pluszba. Ezek mind okozhatnak hangulati mélypontokat, pszichés tüneteket, akkor is, ha ezt szakorvosok tagadják (ilyen az orvosi felfogás). A másik, mellékvese fáradtság is okozhat ilyen tüneteket, mint a "reggel nehezebben ébredek". Ezzel csak magánorvoslásban foglalkoznak, és évek alatt totál kimeríti a szervezetet. Attól tartok, nekem az van. (endokrinológián kezelik, de nem mindegyik endokrinológus méltóztatik foglalkozni vele).

Aztán még nem is eszel, simán kikészíted a tested.

Menj pszichológushoz, mert ez nem normális. Tanuld meg értékelni magad, meg hogy mi a fontos.

Ilyesmikre gondolok. Kezdeti fázisban, meg tizenévesen biztos nekem sem voltak ennyire komoly tüneteim, meg az ember nem úgy fogja fel.

[link]

[link]

[link]

(magán laborokban, értsd fizetős, mindenféle értékeket lehet méretni, amivel lehet továbbmenni).

Első lépésként pszichológushoz menjél, ha nekünk nem hiszel. Családod mit szól ehhez?

Utána meg kivizsgáltathatod magad.


Túlzásba viszed, amit csinálsz. Az az alap, hogy rendesen kell étkezni ahhoz, hogy a napi teendőinket el tudjuk látni, és hogy egészségesek maradjunk. Te messze nem ezt csinálod.

2018. jan. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszojat, lehet tényleg segítséget kéne kérnem, de nem tudom honnan.

Szüleim nem igazán szólnak ehhez semmit, mert nem tudják. Régen se látták, hogy hánytattam magam, most sem látják, hogy nem eszek szerencsére.

2018. jan. 8. 06:40
 15/27 anonim ***** válasza:
Szerintem 53kg-osan is tokeletes tested lehetett, nekem is 53 kg a cslom. 16/L 173cm/60kg
2018. jan. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:

Körzeti orvossal beszélhetsz.

A mellékvesefáradtság kezdeti fázisában amúgy pont a táplálkozás az, amivel még meg lehet fogni. Bárhogy is van, nagyon fontos dolog a megfelelő táplálkozás!

2018. jan. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
Ja, meg hát elmondhatod nyugodtan a szüleidnek is. Pont az egyértelműt hagytam ki.
2018. jan. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
100%
Nagyon bizarr, hogy szinte szó szerint azt írod le, ami anno velem volt. A "megérzés, hogy 19 évesen meghalok"-tól kezdve a "szüleim azt se vették észre, hogy hánytattam magam"-ig. Csak annyit tudok mondani, hogy vigyázz magadra, és keress valami mást, amibe kapaszkodhatsz. Ha ezt folytatod, mindenkit el fogsz veszíteni magad mellől. Tapasztalat.
2018. jan. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Élsz még?
2018. febr. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Igen, de visszamentem hájban, nagyon nagyon

Most olyan 51-52 között mozgok, nem bírom úgy visszafogni magam mint januárban, a sírógörcs szélén állok minden nap.

Próbáltam visszahányni a cuccot, de nagyon kevés megy.

2018. febr. 11. 19:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!