Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Gyümölcs kalória mennyire...

Gyümölcs kalória mennyire része van a lében és a húsban?

Figyelt kérdés
Van pl egy alma, mondjuk 100 kcal. Ha gyümölcscentrifugán átküldöm, amiből kijön a leve és megmarad a rostos püré, akkor vajon milyen arányban oszlik meg benne a kalória/szénhidrát?

2018. febr. 13. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ezt tudja-e bárki, elvileg megnézheted az almalé adatait, bár az szűrtebb...

Én az almát számolnám és kész, a rostok nem hasznosulnak, az a kicsi benne maradt valami pedig, hát ez van.

Mivel almánál eleve rengeteget tévedhetsz, mivel tág határok közt változik a cukortartalma, ez már igazán mindegy. Mindet számolnék, így jó irányban tévedek.

2018. febr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

*Mindet számolnám

és bocs a stilisztikáért, ezt megint nem volt egy szépen fogalmazott hozzászólás a részemről.

2018. febr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, így csinálom én is. Mondjuk annyi a csavar, hogy a levét nem én iszom meg, csak a rostját használom fel turmixba.
2018. febr. 13. 13:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Hoppá! Az rosszabb.

Nekem a kókusztej borzolja az idegeimet néha. Kijön belőle egy csomó zsír, íz, miegymás, de marad is egy csomó és nem mindkét részt eszem meg én. Hasamra csapok a bolti kókusztej és kókuszkrém s azok adatainak megtekintése után, tippelek valami okosnak tűnőt és remélem a legjobbakat. Ha tudom, akkor megeszem mindkét részt, de nem ez a tipikus.


A levesek leve és a főzőlevek is érdekesek, szerencsére a zeller főzőleve nem lehet valami kalóriadús és elhanyagolom, a leves levére pedig nem szállok rá, pedig azt szeretem jobban. Inkább főzök magamnak egy igen kalóriaszegény levest, ami főleg lé. Elvben, mert a fene se fog külön főzni.


Nem lehet pontosan számolni, sok okból sem.

2018. febr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyümölcsök kalóriatartalma nagyon változó. Ez főként a cukortartalom miatt van, de néha a jonatán alma "vizesebb", lédúsabb, mint szokott lenni. A fa nyílván több vizet kapott, a gyümölcs ezért lédúsabb lett. Az, hogy így az alma "mennyire vizesedett fel" senki sem tudja. Az alma rostjában kevés kalória van, 20-30kcal/100g, attól függ, mennyire nyomod ki belőle a levét.
2018. febr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!