Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Csak nagy megszorításokkal...

Csak nagy megszorításokkal lehet fogyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15kg-tól szeretnék megszabadulni, de lehet, hogy ennyi sem kéne. Csak pontos odafigyeléssel lehet fogyni?



2018. febr. 26. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Kalóriadeficittel lehet fogyni. Van, aki 1-2 apró szabállyal simán fogy, nagy megszorítások tuti nem kellenek normál esetben. Én nem vagyok ilyen szerencsés, de pontos odafigyelés (bármit is jelent ez) nem kell, csak 1-2 drasztikus életmódváltás vagy egyszerűen rengeteg mozgás, de azt nem tudom megcsinálni. Jóllakni, jókat enni így is megy, de némi odafigyelésre szükségem van.
2018. febr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Te hogyan csinálod, ha megkérdezhetem? :) Nagyon nagy változást nem bírnék, az nem az én eletmódom lenne. De lemondásokra kész vagyok, csak ne mindenről kelljen. Plusz itthon edzenék
2018. febr. 26. 16:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én megszüntettem a cukros löttyöket/gyümölcsleveket és a kenyeret, péksütiket. Egyik sem hiányzik. Inkább eszek 4 tojásból rántottát kenyér nélkül mint régen 2 tojás plusz egy kiflivel vagy nem eszek kenyeret a lecsohoz sem meg az ilyesmi kajákhoz. 2 hónapja nem ettem kenyeret aminek hihetetlenül örülök mert egyáltalán nem hiányzik. Kávémat édesítővel iszom, néha a teába is teszek de amúgy ízesítetlenül iszom. A tésztát is kerülöm illetve mindenből a lightot veszem (light sajt, light túró stb). Egyedül a csokit nem tudom elhagyni mert elvonási tüneteim vannak ha nem ehetek édességet de már ez is nagy dolog hogy lecsökkentettem napi 200 kalóriára az édességet mert azelőtt kb 1000 kalóriámat csak az tette ki. Ilyen apróbb változtatások mellet heti 4-szer 1 órát szobabiciklizek. 3 hónap alatt fogytam 9 kilót (rajtam is kb 15 kg felesleg van/volt). Neked kell megtalálni hogy hol tudod lentebb venni a kalóriát mert párom pl a bolognai meg dinnye mellé is kenyeret eszik de az édességet egyáltalán nem igényli nálam meg pont fordítva van. Egyén függő.
2018. febr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első voltam. Leírhatom, de ez nagyon egyéni, nagyon nagy eséllyel neked máshogy kell csinálnod. Én is mikor mit alkalmazok. Először kb. paleóztam s próbáltam olyan keveset enni, amennyit csak bírtam, de ettől még nem kerültem deficitbe, amíg le nem csökkentettem a szénhidrátot 80g alá. Ez laza volt, de kb. 15 kilóra a céltól már csődöt mondott. Egy ideig levittem 40g alá, de az sokáig nem hatott, majd a zsíradaptáció hatására az éhségérzetem átalakult. Azonnal felvittem kicsit a szénhidrátot, mert lazítani is kell a akkor már fogytam így is. Aztán mindenféle trükk jött, de nem hatott, pedig akkor már mozogtam is valamicskét, de kezdett elegem lenni.

Itt türelemjáték jött s a nem éhes korszakaimban be tudok keményíteni. Mozgok, a bevált, laktató ételeimet eszem, általában nem sok szénhidrátot s ebédre fókuszálom az evést, ennek hatására ezen kívül csak pár falat van, mert jóllakott vagyok, nem tud csábítani az étel.

Kevés embernek kell ekkora étkezés a hozzávetőleges jóllakáshoz, de sokunknak számít, hogy ne legyen túl sok (vagy túl kevés) étkezés.

Néhány naponta pedig MUSZÁJ rendesebben ennem, különben baj lesz.

Mozgás nélkül nem tudnék fogyni, de kis mozgással s pici önfegyelemmel ez már elég egy lassú fogyáshoz, rövid ideig még szénhidrátosabban is. Több mozgással ez felgyorsulna.


A párom más típus. Eddig kihagyta a vacsorát, ha fogyni akart (további étrendváltoztatás nála kizárt, nem lakna jól), de akkor éhezik, most új módszere van: kisebb reggeli. Az az egyetlen étkezése, ami sokszor ki van számolva (amikor nem, akkor pedig tudom, hogy nem túl sok kalória, az alapanyagok miatt). Mivel nem inaktív s nagy a kalóriaigénye, ez akár elég lehet, de nagyon lassú módszer (ha nem változna a másik 2 étkezése, akkor is csak -200 kcal naponta).

Nem baj, mindketten türelmesek vagyunk.

2018. febr. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Odafigyelés az kell mindneképp . Az erőn felüli megszorítások nem működnek hosszútávon .

Én úgy fogytam le ,hogy átreformáltam az egész étkezésem ,ez bár nagy váltásnak tűnik ,de én előtte nagyon rosszul ettem szinte csak szénhidráton meg gyorskajákon éltem,úgyhogy szükséges volt.

Először valami paleo szerűt csináltam egy évig,hatásos volt,működött persze mert deficitben voltam,de hosszútávon fárasztónak találtam görcsösen kerülni nagyon sokféle élelmiszert . Mostmár inkább úgy gondolom mértékkel,de mindent fogyasztok és szépen fejlődök . Amire figyelek mindig,az az elegendő fehérjebevitel ,és a sokféle zöldség ,a fehérliszt és a hozzáadott cukor elkerülése ,de azt is eszem néha,csak nem napi szinten. Főzök magamra ,és figyelek rá,hogy mindig legyen itthon kaja,ne kelljen rendelnem vagy út közben kakaóscsigát ennem . Ez teljesen bevált nálam ,és nem érzem megszorításnak,magamért csinálom én választottam . Ha nagyon sóvárgok valami után, egyszerűen megeszem,mondjuk heti egyszer ,így sosem éhezek ki úgy semmire,hogy szenvedés legyen

2018. febr. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én most napi 2x eszem úgymond "normális" adagot, kaját, egyszer pedig vagy egy kis doboz tútót, vagy egy csomag gépsonkát, csirkemellfilét mustárral (kb 200-250 kcal). Ezzel elérem a kalóriadeficitet. Ezen kívül semmi kenyér, péksüti, édesség, cukor, és gyümölcs is csak módjával (egyszer kiszámoltam, én lazán megennék egyszerre 500-1000 kcal gyümölcsöt, az meg nekem már nem fér bele a napi keretbe).
2018. febr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem -számomra - "normális" étkezéssel nem sikerült fogyni. Komoly változásokra volt szükség, az elején éhes is voltam, aztán megszoktam. De nekem legalábbis ez az egy-két apró módosítás nem jött be. Most, hogy már lefogytam, lazítok a szabályokon, de először grammra mértem mindent és jegyeztem a kalóriákat, nekem csak így működött. Én csirkemellből meg főtt zöldbabból is képes lennék annyit megenni, hogy hízzak.
2018. márc. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!