Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ti nem féltek mérni magatokat?

Ti nem féltek mérni magatokat?

Figyelt kérdés

Szóval 2 hónapja fogyózok (1200-300 kcal) és nem mértem le magam mikor elkezdtem, de tavalyi mérés óra a fogyókúra elejéig megint híztam biztos, nem tudom mennyi lehettem az elején na mindegy azóta 4 kilóval biztos könnyebb vagyok de szerintem 8 kg fogyás is bőven megvolt, mert mindenki szerint látványosan fogytam (100kg körül játszok sajnos, már lassan alatta vagyok nem sok kell)

Szóval elhatároztam hogy mérni kellene magam hogy tudjam min változtassak, jól csinálom e a dolgokat, hogy haladok de mindig bennem van a félelem hogy mi van ha többet mutat vagy nem változik tehát szó szerint rettegek.. ti nem vagytok így vele? hogyan győzzem ezt le? ti rendszeresen méritek magatokat? valami hasznosat mondjatok légyszi erre :D

köszi mindenkinek



2018. febr. 27. 16:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Mit kell ezen legyőzni? Ráállsz a mérlegre azt kész :D. Nem teljesen mindegy, hogy ráállsz vagy sem? Attól még ugyan annyi kg vagy.
2018. febr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nekem nem mert félek attól amit mutat, ennyi kalória mellett a súlyommal lehetetlen lenne nem fogyni de mégis bennem van, hogy mi van ha..szóval erről kérdezek olyanokat akik ezt átérzik. köszi
2018. febr. 27. 16:19
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
Hát akkor féljél tovább, mást nem tudsz tenni. Vagy ráállsz, vagy nem, ennyi.
2018. febr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
-.-
2018. febr. 27. 16:23
 5/14 A kérdező kommentje:
igazad van mondjuk, azért köszönöm..
2018. febr. 27. 16:25
 6/14 anonim ***** válasza:
25%
ha érdekel vannak tanácsaim
2018. febr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem félek. Ha azt mutatja, hogy híztam 1 kilót, akkor mi van? Vége a világnak?

Amúgyis tudom, hogy hogyan ettem. Ha rendesen, akkor nyilván nem hízok, ha szolidan, akkor pedig fogyok is. A mérleg csak egy plusz infó...

Más is van, aki nem képes helyiértéken kezelni a súlyváltozásait, de ami nálad van, az nagyon beteges...


De nem baj, ha SOHA életedben nem méred magad, semmi szükség rá.


Én (ha épp van esély rá, hogy fogyok), 1-2 naponta mérem magam, de képes vagyok napi 2-szer is, csak értelme nincs, de miért ne? :D Nekem semmi problémát nem okoz, bármit mutat a mérleg.

2018. febr. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én néha felb*szom magam ha nincs meg a 10nap/1kg de aztán eszembe jut, hogy már 66kg fogytam szóval leszarom és gyújtok egy cigit. :D
2018. febr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Most csúnyán fogalmazok, előre is elnézést. Attól, hogy nem méred magad, még ugyanolyan dagadt leszel. Sőt, ha eltitkolod mások elől, hogy hány kiló vagy igazából, akkor is ugyanolyan dagadt leszel. Tök felesleges ezen parázni. Attól nem fog senki kisebbnek látni, ha letagadsz mondjuk 10 kilót.

Magad előtt meg pláne felesleges szégyellni. De ez a "100 kiló körül vagyok, azóta biztos fogytam, tavaly óta biztos híztam, 4 kiló biztos, 8 kiló tuti, stb" ez baromság. Volt barátnőm, aki ugyanezt csinálta, mikor úgy érezte, hogy "90 kiló körül játszik", akkor volt 115... és amikor úgy érezte, hogy fogyott 15 kilót, akkor fogyott 3-at.

Fogyózhatsz úgy, hogy nem méred magad, de akkor csak a tükör meg a centi lesz ott mércének, elég az neked?

Nem lenne jobb mégis csak tudni, hogy mennyiről indulsz és mennyit fogysz mondjuk havonta?

Mitől félsz? Hogy sokat mutat? Na és aztán? Írtam már... ha nem méred magad, akkor is ugyanannyi kiló vagy.

Velem is volt sokszor, hogy nem mértem magam, sőt, a legdurvábban akkor híztam el, amikor a tükörben nem láttam magamon a változást, senkinek nem volt szíve rám szólni, a mérleg létezését meg elfelejtettem, eszembe sem jutott soha mérni magam. Aztán hopp, én is 100 kiló körül "játszottam".

Sőt, olyan is volt, mikor már elkezdtem sportolni és diétázni, hogy lement 3 kiló, tök elégedett voltam, aztán a következő héten visszajött 4. Miközben tök úgy éreztem, hogy még mindig lefelé haladok. A mérleg nélkül nem jöttem volna rá komoly problémákra az étkezésemmel meg az anyagcserémmel kapcsolatban.

Ne rettegj attól, hogy mit mutat a mérleg, hiszen fogyózol... előbb-utóbb sikeres lesz, ha már mások is látják... hidd el, néhány dicséretnél sokkal nagyobb elégedettséggel tölt el, amikor a mérlegen látod, hogy mennyivel kevesebbet mutat.

Csak egyszer kell rászánnod magad, mindegy, milyen sokat mutat, szépen felírod, aztán folytatod kitartóan a fogyókúrát. A következő alkalommal már látni fogod, mennyit fogytál, onnantól kezdve pedig többé nem fogsz félni tőle, sőt, azt fogod várni, mikor mérheted magad újra, hogy lásd az eredményt. Ilyen egyszerű.

2018. febr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Most mértek meg szóval most pontosan tudom mennyi vagyok jelenleg és azt is hogy mennyi voltam tavaly, de sejtem azt is hogy 2 hónapja nem csak 4 kilóval voltam nehezebb sajnos mert az eddigi életmódommal folyamatosan híztam. Ezért írtam azt hogy "játszok" mert a kérdés szempontjából nem tartottam fontosnak hogy hány kiló vagyok pontosan.

Másrészt mások előtt nem titkolom elmondom bárkinek hány kg vagyok én csak attól félek hogy nem fogyok elég gyorsan vagy stagnálok ilyesmi. Ezért félek mérni magam.

Egyébként semmi baj a fogalmazással igazad van. Köszi a válaszokat.

2018. febr. 27. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!