Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ezen logika mentén ha szemetet...

Ezen logika mentén ha szemetet eszem, akkor is fogyok?

Figyelt kérdés
Ha az adott kalóriamennyiséget sose lépem túl, de csak édességből meg tésztából viszem be leginkább akkor is fogyhatok? Nem tervezek ilyet csinálni, pusztán kíváncsi vagyok:)

2018. márc. 4. 08:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igen, szimpla matek.

Persze azt hozzá kell tenni, hogy 10-20 év minőségi élet vagy 40-50. :)

2018. márc. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Érdekes, mondjuk értelme nem sok minőségi kajából rendes adhatsz az érzéseknek és még éhes sem maradsz, a "szemét" verzióból meg gondolom elég kevés mennyiség a megengedett, hogy ne lépd túl a keretet, várható az éhezés.. Azért kérdeztem egyébként, mert van, hogy be-be csusszan egy süti - kereten belül - és felmerült bennem ha egész nap sütiből meg ilyenekből "raknám össze" az 1300 kcal-t vajon az nem lenne e csalás:D
2018. márc. 4. 08:44
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg igen. Gyakorlatilag azonban baromira éhes leszel, mert míg egészséges kajákból a napi kalóriakerettel jól lehet lakni, sütikékből nem.

Másrészt: a mérleg ugyan kevesebbet fog mutatni, de mégis zsírosabb leszel. Ugyanis a sok szénhidrátot nem fogja tudni felhasználni a szervezeted, így raktározni fog belőle, viszont valamiből fenn kell tartania magát, így elkezdi lebontani az izmaidat.

2018. márc. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki csak szart eszik, az lefogy ugyan, mert a kalória deficit a lényeg, de ugyan olyan rosszul fog kinézni utána is mert több izmot is veszít, mivel nem visz be elég fehérjét. Ez a fő különbség. Illetve gyengének, fáradékonynak érzi magát, mivel megfelelő vitamint nem visz be, és az inzulinszintje állandóan ugrál. Viszont abban nincs semmi rossz és veszélyes, ha valaki alkalmanként megeszik egy kis csokit, sütit, de akár egy pizzát is. :D
2018. márc. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egyrészt a süti és a tészta nem szemét (ha a tészta szemét, akkor a legflancosabb magvas tk kenyér is az, mondjuk én nem is enném meg, de azért sok hasznos tápanyag van abban is).


Másrészt a fogyás a kalóriaegyenleg függvénye, igen. Dehogy fér bele kevés. Ha én 2100 kcalt égetek, 1800 kcal sütivel is fogyok, ez ilyen.


A laktatást ne keverjük ide, bár beszélhetünk róla. Nos, ez egyéni és abszolút semmi köze nincs az étel egészségességéhez.

A sütik egyébként a leglaktatóbb ételek közé tartoznak nálam, ha nem vagyok elég fegyelmezett, sütit kell ennem, hogy késő este ne rontsam el a napom. Amúgy remek süti, nekem sokkal jobb és egészségesebb, mint a kérdező sok étele, ebben biztos vagyok (lehet, hogy remekül eszik, de neki egészséges, nem nekem, ennek van egy kis egyéni tényezője). De ha már itt tartunk, a sütik sokfélék. Lehet csupa cukor és zsír, lehet szinte teljes egészében egy kiváló fehérjeforrás... Még a klasszikus sütikben is sok értékes tápanyag lehet, gondolok itt a piskótatortára, ami nagyon sok tojást tartalmaz (persze egy szelet vastagon megkenve krémmel, ott túlságosan elhúz a cukor és a zsír. egy lekváros piskótatekercs már jobban áll, persze ha én csinálom, répacukor nincs benne, egy kis gyümölcs nekem sokszor belefér).

2018. márc. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#3: Dehogynem használja el a test a szénhidrátot. Szinte mindenki alapvetően azzal működik. Ha túlevés van, persze, akkor raktároz, de ez független attól, hogy miből eszik túl az ember, zöldségből és csirkéből is lerakódik a zsír, sőt, zsírból is, szénhidrát nem kell hozzá (bár hormonálisan segít).


Az előbb kihagytam, de mások írták, hogy a gond inkább a hiányos tápanyagbevitellel van. HA van ilyen, persze. CSAK sütit és tésztát enni nyilván durván rossz és esélyes az izomvesztés (hacsak nem igazán príma a tészta fehérje szempontból), de csak zabkását, csak salátát és csak soványt húst éve is bajunk lesz... Kiegyensúlyozottan kell enni.

2018. márc. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6: félreértetted, amit írtam. A sok szénhidrátot nem tudja hasznosítani a szervezet: ezt érzed úgy, hogy a gyors felszívódásúakat nem tudja MINDET felhasználni, így raktâroz belőle.
2018. márc. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
1300 kalória? És ebbe még sütik is becsúsznak? Biztos éhen halnék egy ilyen életformában.
2018. márc. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7: Szóval te arra az esetre gondolsz, amikor mondjuk 1500 kcal sütit egyben betolunk? Könnyen lehet, hogy ilyenkor ideiglenesen raktározódik, ezekhez a belső dolgokhoz keveset értek, mert a fogyás szempontjából tökmindegy: el lesz az használva kalóriadeficitben, nem gond. Nekem még az is mindegy, hogy berakja egy zsírraktárba s egy másikból vesz ki 10 óra múlva, a lényeg, hogy fogy a zsír, mert deficitben eszem (rossz étrenden az izom is, de ezt most hagyjuk).

Vagy úgy gondolod, a gyors ch raktározódik el így? Annál ugyanez a helyzet, max. kevésbé extrémen kell enni, viszont a kérdés rossz ételre vonatkozott, nem gyors ch-ra. Rengeteg jóféle (már akinek, persze s mennyiség kérdése is ez) étel gyors ch. Rizs, gyümölcs...

De elfogadopm, hogy sokaknak jó ügyelni a szénhidrát felszívódási sebességére, különféle okokból. Nekem speciel mindegy, a fogyás szempontjából szintén (már ha valaki nem éhezik meg jobban a gyors ch-tól, a családomban senki sem ilyen, a papírforma szerint persze a gyors ch kevésbé tartósan laktat).

2018. márc. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%

Ha szemetet eszel, akkor skorbutos leszel. Az üres kalóriák (más szóval junk) hiányt idéznek elő a szervezetben, mivel a feldolgozásukhoz a testnek elő kell állítania a megfelelő testnedveket, amihez ásványi anyagokat kell elvonnia a szövetekből. Ez pedig hanyatláshoz, degenerációhoz vezet.


Csak nézz bele ebbe a könyvbe:

Weston A. Price - Nutrition And Physical Degeneration


Amúgy a kalóriaszámlálás egy baromság. Tápanyagdús, ásványi anyagban gazdag élelemre van szükség, ami nagyipari termelésben nem létezik.

2018. márc. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!