Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért ellenzik annyira fiatalo...

Miért ellenzik annyira fiatalon a kalóriaszámolást?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok és szeretnék fogyni 5-10kg-ot. Ez nekem csak kalóriaszámolással megy(mellette sportolok persze).

De sokan írják, hogy ilyen fiatalon még nem kéne. Miért?



2018. ápr. 20. 17:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
52%
Én is tinikoromban szálltam el a kajával, egyáltalán nem ettem egészségtelenül, szimplán csak többet, mint kellett volna. Nekem 20 deka sajt pl egyáltalán nem tűnt soknak, simán megettem egyszerre, salátával, de akkor is, egy csirkés-sajtos-tojásos sali olívaolajos öntettel simán lehet akár 1000 kalória is... szóval én azt mondom, az ember számolja csak a kalóriákat, amíg megtanulja, hogy mekkora is egy adag kaja. Nekem kb a fele, harmada annak, amit korábban ettem.
2018. ápr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
63%

#9: A koplalás pont nem jut eszembe, mivel több éve számolom a sokszor 2000+ kcal napjaimat (számolni tudok, ha 56 mérés kell is, a keret betartása már más)... Nekem nem veszélyes, bár idegölő és néha kontraproduktív, de igenis sokaknak az. Rengeteg fogyókúrázó emberkétől olvasgattam már, ijesztő, mennyire rá tudnak pörögni. Lelki problémáik vannak, ha 2 grammal túlmennek a zsíron, nem esznek meg valami egészen okés dolgot, amire pedig nagyon vágynak, mert akkor 10 kcallal több lesz a nap... Iszonyú.

Márpedig a fogyózó tinilányok zsenge lelki élete sokszor eleve problémás, kicsit törékenyek (tisztelet a kivételnek, de nem húzom le a többit is, ez nem a legstabilabb, legmagabiztosabb kor, főleg pluszkilókkal nem), könnyen veszélyes kombó jön össze, ha elkezdenek számolgatni. Főleg, hogy még a testépítő oldalak is jönnek a baromságaikkal s az 1200 kcallal s egyszer olvastam egyen, hogy nehogy 2g/ttkg fehérjét együnk, mert az rengeteg kalória! Ja, kb. 400 kcal összesen, baromi sok, ráadásul ez a leglaktatóbb makrotápanyag...

Egy tényleg kövér vagy magasabb, sportosabb, de pluszkilókkal rendelkező lánynak brutális is lehet 1200 kcal, szenvedést, fizikai problémákat is okozhat. De úton-útfélen ezt olvassák jobb helyeken, mert a nőimagazinokban brutál koplalást írnak elő. S egy tinilány miért is értene sokat a táplálkozáshoz, amikor még meglett dietetikusok sem szoktak eleget érteni hozzá?


Szóval én ezért nem ajánlom ifjaknak ezt. Meg másnak sem első körben. Vannak remek módszerek, amikkel sokan számolás nélkül elég könnyen és jól fogynak. Aki mégsem, na annak egy ponton túl melegen ajánlott számolni.

Vagy aki kíváncsi, hogy mennyivel tart súlyt meg ilyenek. Vagy aki tömegelni akar, de magától nem enné túl magát, ahogy kell hozzá... Hasznos, informatív tud lenni a számolás, de igenis megvannak a veszélyei, rém macerás tud lenni és bizonyos esetekben (nem csak saját vagy adatokkal ékeskedő ételt fogyasztva) nem is lehet számolni.

2018. ápr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az tűnt fel, hogy mindenki úgy ír mintha egyedül enne. Egyedül kellene kitalálni mit egyen.

Nincsennek családok? Nem szokás megkérdezni egymástól, hogy te ma mit ennél? Nálunk reggel (vagy előző este) megbeszéljük mi legyen a menü. Olyat igyekszem mindig kitalálni, hogy mindenkinek benne legyen a kívánsága

2018. ápr. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
52%

Nem embernek való és veszélyes a kalóriaszámolás? :D

Na és mégis miért? Indokolja már meg valaki.


Az jobb lenne ha a kérdező, azt csinálná mint a kortársai 80%-a? Követne egy 1000 kalóriás diétát és sanyargatná magát?

A kalóriaszámolással pont ezt lehet kiküszöbölni.

Úgyhogy ha van hozzá kedved,energiád kedves kérdező akkor egész nyugodtan csináld.

2018. ápr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
13-as: én teljesen külön koszton élek a férjemmel. Főzök neki, meg minden, de magamnak teljesen mást csinálok.
2018. ápr. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
75%

#13: Nem szoktam megkérdezni. A páromnak teljesen mindegy (már ha nem főzök minden egyes nap valami nagyon egyértelműen tojásételt s van elég kalória). Úgyhogy jobbára a saját szempontjaim és a hűtő tartalma alapján főzök.

Durván más makrókat igénylünk, így nyilván komoly az eltérés abban, hogy mi a köret, mi a desszert (ha az épp nem közös), de az étkezéseink száma is eltér... Sok családnál ez van, nem ugyanazt eszi a fizikai munkás férj és a ki tudja, milyen speckó diéta alapján fogyózó feleség... Ez érthető, azt hiszem.

2018. ápr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!