Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Így vissza hízhatok?

Így vissza hízhatok?

Figyelt kérdés

Ha eddig 1000-1500 kalóriát vittem be naponta diéta alatt és most vissza álnék a normális 2000 kcal -ra, visszahíznám a kilókat?

Bizonyos okok miatt nincs sok lehetőségem a rendszeres mozgásra, ezért felek, hogy jojo-effektus lenne a vége.



2018. máj. 17. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Honnan tudjuk ennyiből??? Televan a net kalória kalkulátorokkal ahova csak bekell írni az adataid (ha már ide nem sikerült) az meg kiadja hogy menyi kalória kell a fogyáshoz, hízáshoz, súlytartáshoz.
2018. máj. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

163 cm vagyok 56 kiló 15/L

A kalóriakalkulátorokkal egy bajom van, mégpedig az, hogy az egy beállított dolog.

Abban reménykedem, hogy talán ide talál valaki olyan, aki ért is a témához és érdemben, emberi tapasztalatok és tudás alapján fog nekem válaszolni. :)

2018. máj. 17. 09:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha 2000 kcal jön ki napi kalóriaszükségletnek, akkor jó lehet.

Ki kell tapasztalni, mennyi kalóriával tartasz súlyt, sajnos a kalkulátorok csak közelítő értéket adnak, de körülbelüli értéknek jók. Kezdj el ennyit enni, és egy idő után (nem napokra gondolok!, ennyi idő alatt nem lehet jelentősen meghízni) mérd meg magad. Ha súlygyarapodást tapasztalsz, akkor csökkentsd, ha viszont tovább fogytál, akkor az azt jelenti, hogy még több kalória is belefér.

2018. máj. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm a válaszod!


Hasonlóban gondolkodtam én is, most örülök, hogy valaki meg tudta erősíteni az elképzelésem.

Egy kalkulátor szerint 1600-1700 kalóriára lenne szükségem, igyekszem ezt tartani.

Minden nap mérem magam 56.3 és 56.7 között mozgok folyamatosan.

Ha körülbelül egy hónap múlva ez feljebb menne például 58-ra, akkor érdemes elkezdeni csökkenteni?

2018. máj. 17. 09:42
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked 2000-nél kevesebb kell. Nekem 67 kilóval kell kb 1850 kcal, mivel te könnyebb vagy, picivel kevesebb kell. Én úgy csinálom most, hogy egyik nap 1500, másik nap 2000, így időnként ehetek picit többet, viszont a másik nap kompenzálom. Úgy csinálom, hogy egy hétre az átlag picivel az előírt alatt legyen.
2018. máj. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

U.i.: Amennyi mozgást próbálok így is belevinni a mindennapjaiba:

2-3x 50 guggolás egy nap

Séták (bevásárlás, orvos, kutya) összesen: kb.másfél óra

Az udvarunkon is szoktam fel alá mászkálni, ha bűntudatom van evés után ez egy nap összeszámolva talán 20 perc lehet


Igyekszem valami sportot is találni magamnak, de ez egyelőre nehéz.


Naponta körülbelül 1,5 liter vizet iszok.



Gondoltam ezek még fontosak lehetnek.

2018. máj. 17. 09:49
 7/8 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm a te válaszodat is, igyekszem megtartani a tanácsod! :)
2018. máj. 17. 09:51
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet tudni. Ennyi sétálval simán jó lehet a 2000 kcal, de lehet sok vagy kevés is, senki meg nem mondja az adataid alapján az alap kalóriaigényedet. Az anyagcserén sok múlik és bámulatos eltérések vannak ebben.

Én pl. szintén kb. 67 kilós vagyok, mint aki már korábban írt. 1850 nekem is a saját tippelt kalóriaigényem, eddigi tapasztalataim alapján, de ha már sétálok egy kicsit, felmegy akár 2300-ra is (ez is tippelt, lehetetlen lemérni s nem eszem elég egyenletesen ahhoz, hogy a fogyási ütemből ki tudjam számítani). De aki nálam jelentősen lassabb anyagcseréjű, az többszáz kcallal kevesebbet igényel. De ehetnék vagy edzhetnék úgy, hogy a saját anyagcserém is megváltozzon... Úgyhogy csak kitapasztalni lehet, kiszámítani semmiképp.


Ha 1 hónap múlva látsz 1-2 plusz kilót, még az sem biztos, hogy hízás, mivel ennyi víz könnyedén feljöhet egyik napról a másikra is. De ha mondjuk hetente méred és határozottan felfelé irányuló tendencia van, esetleg látod magadon, hogy az háj, akkor csökkentened kell a kalóriamennyiséget vagy növelned a mozgásmennyiséget.

2018. máj. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!