Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi legyen egy 1200kcal-ás...

Kldgyngygy kérdése:

Mennyi legyen egy 1200kcal-ás fogyis étrendben a fehérje/szénhidrát/zsír arány?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy egy rakat ilyen oldal van ahol megadják ezeket,csak az a baj,hogy én idáig koplaltam: kb 500-600kcalt ettem egy nap,de csak minőségi kajákból!

Nyilván most is figyelnék az étkezésemre,csak rájöttem,hogy hülyeség ha szinte semmit nem eszek.

Na de a lényeg,hogy nem akarom visszahízni! Mivel most is edzek: hetente 3-4 szobabicikli (45perc) plusz erősítő torna 1-2szer,lehetséges,hogy gyorsan átállok erre az 1200kcal-às fogyis étrendre és nem tartalékol a szervezetem?

Szóval miből mennyi kéne?

Mert én remélem,hogy 1-2hét míg visszaszoktatom a szervezetem,aztán újra beindulna a fogyás,de nem tudom,hogy működik ez?



2018. jún. 30. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:

pl vagy 70 kiló.

a zsírmentes tömeged 50 kiló.

akkor 50x2=100g fehérje

50x1=50g zsír

a többi a ch.

2018. jún. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amit az első ír, az jó, de a zsírt növelheted is a ch javára (s egy parányit lehet kevesebb is). Ha nagyon gond a fehérjebevitel, picit lehet alatta, rágörcsölni nem kell, de azért maradj a megadott közelében.


Nincsenek ideális arányok. A testednek van egy igénye, grammban s te érzed, mivel működsz jobban, laksz jól, tudod bevinni, amit kell, zsírral vagy szénhidráttal.

Még az is változó, hogy mi a fő makrotápanyag, a százalékok pedig még adott embernél és kalóriabevitelnél is váltakozhatnak valamelyest, ez rendben van.



Tartalélkolni csak többletből lehet, szóval 1200-zal nemigen fogsz (hacsak nem sikerült túl jól a koplalás miatti anyagcsere-lassítás. de akkor is rendesen kell enned). Ha a koplalásra gondolsz, nos, edzés mellett azért többet ennék valamivel, de ha eddig koplaltál, egy ideig 1200, majd finom emelés talán jobban hangzik. Nem értek a koplalás utáni ideális étkezéshez, az a helyzet, de ha elszoktál az evéstől, megterhelő is lenne rendesen enni, ne ugorj fel hirtelen 1500-1600 kcalra (vagy akár sokkal többre, ha nehéz vagy aktív vagy és a fogyáshoz is több kell).


A fogyás maga azonnal "beindul", ha energiahiány van, de ezt tényleg nem tuti, hogy látni fogod a mérlegen koplalás után, ez OK.

2018. júl. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!