Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Akik futni kezdtek fogyás...

Akik futni kezdtek fogyás miatt! Mennyit bírtok futni?

Figyelt kérdés
Szóval aki túlsúllyal elkezdett futni mert az tetszett neki, az mennyit bírt először és mennyi megy neki azóta? Látni akarom hogy jól fejlődök e. Én szinte a 0-ról mert kb semmit se bírtam lefutni csak 1-2 percet aztán meghaltam, most járok 20 perces rekordnál egyhuzamban. Először futok 15 percet aztán 20-at. Ti? :D

2018. aug. 6. 11:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és fontos kérdés!! Hányszor mentek egy héten?
2018. aug. 6. 11:51
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

KEzdetben nem bírtam 15 percnél tovább.


Aztán amíg futhattam, míg le nem sérültem 40-45 percet, de jó tempóban 1,5 órát is simán futottam.

2018. aug. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

én még csak most fogom kezdeni, de mikor legutóbb belekezdtem (és gyorsan abba is hagytam :D ), akkor összességében voltam fél órát "futni". 1perc futás, 1 perc séta. az első 2-3 futós perc még ment, aztán jó ha fél perceket bírtam futni. többet sétáltam mint futottam/kocogtam.


tesóm is nulláról kezdte, jelenleg ott tart, hogy fél óra alatt 5-7km-t lefut.

2018. aug. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetben percenként álltam meg sétálni. És kb 20 perccel már boldog voltam. :D

Jelenleg 45-60 percet futok reggelente, amikor csak sikerül felkelnem időben. De minimum minden második nap. Időközben van, hogy megállok egy fél percre. Teljesítményem függ attól, hogy mennyire vagyok fáradt + sokszor kötöm össze a kutyasétával a futást (ebfárasztás). Miatta kicsit több a szünet.

2018. aug. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én először csak a fogyásra koncentráltam, vagyis csak a kajára figyeltem oda, és még csak most kezdtem el futni, tehát elméletileg túlsúly nélül kezdtem neki, de azért így se volt könnyű a kezdet.

Előszörre kb. 2-3 percet futottam egyhuzamban, akkor megálltam oxigénpalackért, majd kb. ugyanennyit bírtam utána is, úgy, hogy a köztes időkben több pecig csak sétáltam és lihetem, és így kb. 20 perc volt összesen. Közben begörcsölt mindkét vádlim, és a rákövetkező napokban érdekesen közlekedtem, egész testre kiható izomláz miatt.

Ez volt pár hete, azóta 2x megyek el egyelőre futni hetente (közben van biciklizés is egy nap beiktatva, kb. 15 km), de most már ott tartok, hogy nekikezdek futni, aztán csak azt veszem észre, hogy hopp, lefutottam egyhuzamba 10 percet. Most már 30 percet szoktam futni úgy, hogy ebből a java tényleges futás, 1-1 perceket állok meg sétálni.

2018. aug. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ezzel segítek-e bármit, de leírom.


Nálam rosszabbnak lenni, ahhoz már le kell bénulni. Egy éve próbálkozom, nem teljes erőbedobással (de ennyi telik tőlem, szóval végülis ez a maxom a jelen hozzáállásommal). Ma már meghalás és erőszak nélkül le tudok futni 2-300 métert, lejtőn többször ennyit, itt tartok (de most kánikula van, szeptemberig nem futok s télen sem futottam). DE már tudok megfelelően lélegezni és nem utálom s a futás-gyaloglás szakaszokban a gyaloglás a rövidebb. Fog ez menni. A rekordom 2 km, úgy, hogy párszáz méterenként megálltam egy időre. Gyalogolni majdnem gyorsabb.


Elvben 1 hónap alatt el kell jutnod az egyben, kb. félóta alatt lefutott 5 km-ig, ha igyekszel.


A párom 1 km-rel kezdte, gyorsan fejlődött és hónapokkal később simán lefutott 20 km-t, ő heti néhány alkalommal fut, egyszerre kb. 7.5 km-t. Ha megáll, nem tudja újrakezdeni, úgyhogy közel 40 percig egyfolytában fut. Most a meleg miatt ő is kihagyja. Fogyni sajna nem fogy futva sem.

2018. aug. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Ehhez a túl meleg van/túl hideg van futni dolgohoz, annyit tennék hozzá, hogy én direkt nem foglalkozok az időjárással, mert ismerem magam annyira, hogy ebben is csak a kifogásokat keresném, és azt művészi szinten tudom művelni. Ilyen: "már éppen nekiindultam volna 20 km-t lefutni, de kinéztem az ablakon, és láttam, hogy gyűlnek az esőfelhők, úgyhogy ezt most kihagyom":

[link]

2018. aug. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Én 1 év sportoláskimaradás után (leszámítva a suliban a tesiórákat és azt a legfeljebb 10 alkalmat amikor rászántam magam hogy csináljak valamit) most járok ott hogy 15percet tudok lefutni egyhuzamban és utána sétálok majd rövidebb, 1-2perces futások következnek. Én is szeretnék fejlődni. Hajrá és kitartást mindenkinek!
2018. aug. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

#7: Nyilván nem szabad kifogásokat gyártani, de azzal semmi gond nincs, ha az ember megmenti magát a pokoli szenvedésektől, amitől csak megutálná az egész futást. Nekem több évtized után hónapokba telt nem utálni, nem fogom tönkretenni kánikulai futással, az fix. Soha nem fogok nyáron futni tartósabban, hacsak nem lesz szokatlanul enyhe idő. Ezzel nincs baj. Más mozgást nyilván végzek.

Hedonista vagyok, s ahogy a táplálkozás terén sem áldozok be semmit, úgy a mozgást is csak úgy végzem, hogy több élvezetet okozzon, mint szenvedést. Szerintem ez így rendben van :)

2018. aug. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez év április közepén kezdtem el futni nulláról. Első alkalommal 200 méter után majd elsírtam magam. Most tartok 5 km-nél kb. 30-40 perc alatt. Nem szeretek megállni közben, mert nekem utána nehezebb újra belelendülni. Nálam úgy figyeltem meg nagyon időjárás függő. 20 fokban meg sem kottyant, de a 35 fokban kicsit nehezebben, és lassabban megy. 163 cm vagyok 66,6 kg-mal kezdtem, most vagyok 63 kg. Heti háromszor megyek hétfő és szerda este és szombat reggel általában. A futást az üres napokon súlyzós edzéssel vagy HIIT edzéssel szoktam kiegészíteni, vasárnap a pihenőnapom. Ami nem nagyon megy az a diéta. 57-58 kg a célom 42/N
2018. aug. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!