Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Menni fog egyedül is?

Menni fog egyedül is?

Figyelt kérdés

Körülbelül fél hónapja kezdtem el járni pszichológushoz, akihez egy pszichiáter küldött, de egyáltalán nem evészavar miatt, teljesen más problémával kerestem fel szakembert.

Háttérsztori rólam csak annyi, hogy kalóriaszámlálással, mozgással fogytam le fél év alatt 12-13 kilót, de kezdem átértékelni a sikert, egy lehetséges kudarc kezdetének, mert szerintem elkapattam magam.

Erre a pszichológusom kezdett el rávilágítani, hogy bármennyire is nem az evés vagy a fogyás miatt kerestem fel, valahogy mindig oda lyukadok ki, hogy "aggódnak a barátaim, hogy baj lesz" "pedig én eszem rendesen".

Aha. Eszem is rendesen, előre kimért adagokat, öt étkezéssel, talán még az étkezéssel van a legkisebb gond. Mert értékes tápanyagokat viszek be.

A mentális oldal kezdett labilissá válni. Eszem kicsivel többet -> bűntudat -> egy kilométerrel többet futok, biciklizem stbstb. /alapvetőleg nem futok keveset, heti háromszor négyszer másfél órát/.

Ha nincs lehetőségem kimérni, akkor inkább kevesebbet szedek mint amit gondolok.

Tisztában vagyok vele, hogy ennyi sport mellett ha nem válok falánkká, nem nassolok feleslegesen valamint a teltség érzet után nem vágok be repetát akkor esélytelen hogy visszaszedjem a leadott kilókat, mert az "elhízásomat" is az okozta, hogy hirtelen abbahagyott sport után ugyanannyit ettem és teljesen szembeszegültem a sporttal.

Kérdésem csupán annyi, hogyan tudnám ezt a bűntudatot megszüntetni.

Olyanok válaszát várom, akik időben észrevették az esetleges elfajulás lehetőségét és lazítottak az igen feszes pórázon.

Pszichológusomnak mindenképp elmondom a sejtelmemet, nem akarok beleőrülni a méregetésbe és a kalóriaszámlálásba, mert lassan jobban megy a fejben számolás, mint egy pénztárosnak a hosszúhétvége előtti vásárló dömpingben.

Nem szeretnék folyton latolgatni, hogy "jó ha ezt a csokit megeszem uzsira a már előre meghatározott uzsim mellé, akkor ennyivel kevesebbet eszem vacsira".

Van az a gyanúm, hogy ha ettem volna eleget ebédre, amennyit a szemem kíván, akkor azt a csokit sem kívántam volna meg. /persze kell minimális cukor, meg egyszer egyszer nyalánkság, de nem mindennap, úgy hogy a reggelim általában mindig édes/.

Amitől a legjobban megijedtem a menstruációm második havi kimaradása. Teszteltem, terhesség kizárva, eddig csak a stresszesebb júliusnak tudtam be, most már ténylegesen egy rossz dolog kezdetének.

Szóval bombázzatok tanácsokkal.

Arra nem vagyok kíváncsi, hogy mennyire rontottam el most magamnak az életem meg hasonló válaszok, mert ez nem segít, mint ahogy a "egyél többet" tanácsok sem.

Nem szeretnék anorexiás lenni, mégis félek, hogy belecsöppentem és gyorsan mélyül.

A jelenlegi súlyommal elégedett vagyok, a lábam szálkásan vékony, a felsőtestem látszik hogy azért kicsit túltoltam.

Nem szeretnék attól sem rettegni, hogy felszedek egy kicsit, mert ha fel is szedek, tuti a következő hónapban a mozgalmas életemmel ledolgozom, mert nem tudok a seggemen ülni.

Vagyis na, szeretnék meginni egy jó sört úgy, hogy nem azon agyalok mennyivel léptem át a keretemet.

20/L



2018. aug. 26. 00:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a pszichológussal kell megbeszélni, mert ez az anorexia felé vezetö út kezdete.

Egyedül nem valószínü, hogy meg tudod oldani, mert híába van meg benned a gyanu, hogy ez beteges, ennek ellenére nem tudod abbahagyni.

Nem írtad a súlyod meg magasságod, de érzésem szerint igencsak az alsó határ körül lehetsz (a kérdés, hoyg melyik oldaról), és ez igen veszélyes lehet.

A pszichológusod jó szakember lehet, ha észrevette ezt a problémát, legyél hozzá bizalommal és keressetek közösen kiutat ebböl.

Minden jót kívánok neked ehhez!

2018. aug. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
“Amitől a legjobban megijedtem a menstruációm második havi kimaradása. ” —> túl sovány vagy, orvos!
2018. aug. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hány cm magas vagy és hány kg?
2018. aug. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
173 centi, 55 kiló
2018. aug. 26. 09:11
 5/11 anonim ***** válasza:
A "Véznák kontra dagik" műsorban nagyon jól foglalkoznak az evési zavarokkal, az okukkal és a kiúttal, érdemes volna legalább belenézned. Nekem brutális szembesítés volt a problémával (nekem a ló másik oldalán van gondom).
2018. aug. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
az 50 kg-s magasság 160 cm-s lányokhoz van kitalálva értsétek már meg. iylen magassághoz híznod kell.
2018. aug. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

ma beszéltem anyuval, az a baj nem érti ezt a bűntudat dolgot és visszakérdezett, hogy ‘de miért van bűntudatod?’

nem tudom és kész.

kicsit azért para belegondolni ebbe az egészbe, hogy mentálisan valószínűleg már az vagyok, ha testileg még nem is nézek ki annak, főleg úgy, hogy magamat mindig is fejlettnek tartottam a dolgok realitásának megítélésében.

Rossz érzés tudni, hogy nincs meg a kontroll, hogy bármennyire is elégedett vagyok most magammal, csak fogyni fogok ha nem pótlom rendesen vissza a mozgással elégetett kalóriákat.

Futást csökkentem heti háromra, a mérleget meg legszívesebben kidobnám a p*csába, annyira rossz érzés beismerni magamnak ezt a dolgot.

Így is ott lóg a levegőben még egy másik lelki trauma hanyag feldolgozása általam /értsétek ez alatt, hogy úgy próbáltam egy veszteségen túllépni, hogy nem vettem róla tudomást/ , nem akarok még egyet.

Lehet beszélek egy dietetikussal is, mondja meg mit hogyan egyek.

Annyit amennyi jól esik, mondta édesanyám nekem mikor néptáncról hazaérve régebben, akkor is vékonykán, de minden agyalástól mentesen zabáltam a noklit pörivel de egy dekát sem híztam.

Már szerintem az is baj hogy a saját szervezetemnek sem hiszek, pedig nyilván annyi táplálékot követel, amennyire ilyen alakkal szüksége van. Higgyétek el a lábam tényleg formás, a felsőtestemet meg megfelelő kalóriabevitel mellett elkezdem tornáztatni, ha fel is jön pár kiló azt betudom izomzatnak.

Hál Isten mérleget annyira még nem használok. Hetente ha eszembe jut lemérem magam, de amúgy inkább a most vett gatyáimból való kibuggyanástól félek, mert konkrétan ruhatárat kellett váltanom.

De persze ezek is üres szavak, biztosan vissza fogok esetenként esni a számolgatás csapdájába.

Egyébként elviekben nem fogytam már egy hónapja semmit, sőt az egyik reggel 56-ot is mutatott a mérleg, akkor tragédiának, most kicsit megnyugtatónak élem ezt meg.

Bár lehet az állómunkától bedurrant a vádlim azért mért többet reggel.

Ilyen tudatos táplalkozás mellett esélytelen lesz a jojó, ezt jó lenne, ha nem csak pötyögném a billzeten, de el is hinném, mindenesetre a Mérték lesz a legjobb barátom, mind sportban, mind evésben.

Talán több bizalom kéne önmagam felé és a szervezetem igényei felé.

Köszi mindenkinek, mindent megteszek a megelőzésért, kicsit pityergek is most, de első sikerélménynek már a beismerést is elkönyvelem hátha könnyít a lelkemen.

Mindenkinek szép hétvégét, terápiám indul! :)

2018. aug. 26. 10:59
 8/11 anonim ***** válasza:

Ott a pszichológus, majd ő segít neked, ez a szakmája. Le kell ásnia a múltadba, a gyermeki lelki traumákba, hogy meglegyen a dolog, ami a bűntudatot kiváltja.


És igen, a közhiedelemmel ellentétben, a táplálkozási zavarok csak más problémák megjelenési formái, pl. anorexia inkább az irányítási vágyról szól.

2018. aug. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az a baj még két alkalmam van rá, mert utána zúzok fel Pestre tanulni.

De talán azzal, hogy az egyetem és a munka lefoglal nem lesz időm kattogni a kalóriákon, mert most nyáron alakult ez ki amikor minden barátom ezer irányba ment családi nyaralásra én meg egy monoton munkát végeztem és volt időm gondolkodni.

Ma például az ebédemet le se mértem, jól is laktam, csak egy pogit dobtam be uzsira amit anya sütött, meg egy kekszre kentem frissen főzött szilvalekvárt, ami azért teljesítmény, mert azt vettem észre, hogy a délben kihagyott kalóriákat délutáni falatozgatásokkal viszem be, ahelyett hogy jól laknék levessel főétellel délben és uzsira csak valami anyagcsere pörgető könnyebb dolgot dobnék be. Aztán ugye általában a falatozgatásokat a vacsim szívja meg mert ebből vonom le a pluszokat.

A vacsim alapvetőleg ugyanaz mint az ebédem, max a tésztát cserélem rizs+zöldség köretre mellé megiszom egy bögre tejecskét és nem korgó gyomorral alszom el.

Az lesz az én egyezségem hogy kétszer könnyebben egyszer meg jobban jól lakhatok, az uzsi meg a tizi meg csak ilyen bekapós dolog lesz, így talán bűntudatom is megszűnik.

1600kcal alá már jó ideje nem is mentem, de a pesti lótifutiban szerintem 1800-at is megengedhetek magamnak, sporttal meg még többet.

2018. aug. 26. 20:28
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Pasizz inkább mint hogy ilyen baromságokon pörögsz...
2018. szept. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!