Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Lehetséges, hogy hiába vagyok...

Lehetséges, hogy hiába vagyok kalóriadeficitben (400-500 / nap), a sok szénhidrát miatt nem mennek le a kilók?

Figyelt kérdés
2018. szept. 10. 20:07
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"Tudom, mindenki azt mondja, egyél sokszor keveset..."

- a három, max. 4 véleményem szerint nem sok, nem óránként-kétóránként eszegetek.


Igaz, nem 8 órába szorítom bele az étkezést (ahogy az egyik helyen írtad), de az este fél 8, reggel 9 intervallum nemhogy 12 (ahogy a másik részben írtad), hanem 13,5 óra.


Vélemény?

2018. szept. 11. 22:10
 12/14 anonim ***** válasza:
Meg mindig sokkal kevesebb, mint 16-18, az a hatasos.
2018. szept. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 catchkoo válasza:

Biztos sokféleképpen lehet fogyni. A saját tapasztalatom, hogy a fogyás legfőbb akadálya a szénhidrát. A kalóriadeficit pedig egy olyan állapot, amit senkinek nem kívánok.

Van másik megoldás, a ketogén diéta.

[link]


Az alapja az, hogy ha azt szeretnéd, hogy a szervezet a felhalmozott zsírból vegye az energiát, akkor ne szénhidráttal tápláld, mert annak a lebontása egészen más folyamatokon keresztül történik, így más anyagokat kell a szervezetnek termelni hozzá. Amíg van szénhidrát, addig a szervezet kizárólag azt használja energiapótlásra. A zsírraktárhoz csak akkor nyúl, amikor a szénhidrát elfogyott, magyarul akkor, amikor már tök éhes vagy. Ekkor elkezdi termelni azokat az anyagokat (keton-test, ezért hívják ketogén-nek), amikre a zsírbontáshoz szükség van, és ha még jó pár órán keresztül nem kap szénhidrát utánpótlást, akkor szépen át is áll a zsírbontásra. De ez jó pár óra kemény éhezést jelent. Ha annál hamarabb eszel, akkor megszakad a folyamat. Persze lehet így is fogyni de én azt látom, hogy csak folytonos odafigyelés és küzdelem árán.

Ha zsírból viszed be az energiaszükségletedet, akkor amint a szervezet észleli, hogy csökken a szükséges tápanyag mennyisége, nekiáll lebontani a tartalékokat, így folyamatosan, egyenletesen ellátja a szervezet szükségletét. Nem kell éhesnek lenni, a vércukorszint egyenletesen pont megfelelő, a szervezet meg teszi a dolgát.

Én nem a fogyás miatt próbáltam ki. Azért szeretem, mert egy jó reggeli (pl. szalonna, tojás, töpörtyű, hús, zöldség, kenyér nélkül) után a munkaidő végéig eszembe sem jut, hogy enni kéne valamit. Nem is csinálom nagyon komolyan, egy jó cukros süti, egy pizza, vagy ilyesmi simán belefér. És közben, bár nem ez volt a cél, fogytam 10 kilót, mostanság arra kell odafigyelnem, hogy azért a 23-s BMI alá nem szeretnék menni. Aki szigorúan csinálja, néhány hét alatt látható eredményt ér el.

2018. szept. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

A #8-as hozzászólásnak ment egy jópont (azért majd utánaolvasok).


A fehérjét ne csökkentsd le!


Ugyanis a szervezet mindhárom alapkomponensből (szénhidrát, fehérje, zsír) tud energiát csinálni, de a fehérjét lebontani nagyon nem jó (normál esetben).

Főleg "érettebb" korban (én: 46/F) erre oda kell figyelni, mert az izmot nehéz visszaépíteni és hiányozni fog.


Saját tapasztalat:

Jópár éve fogadásból 9 hónap alatt leadtam 25 kg-ot (105->80kg), "semmi" plusz mozgás, simán kalóriadeficit, bár igaz, hogy a fehérjén kívül mindent próbáltam csökkenteni, de a sajt/hús/stb-ben azért sok zsír van, TEHÁT főleg a szénhidrátot csökkentettem. Én naponta 2-szer vagy 3-szor eszek most is, régen is (melóhelyen még inni is elfelejtek, annyira leköt amit csinálok).


Majd 3-4 év alatt szép lassan visszahíztam. 2017 december végén megint elértem a 105 kg-ot.


Megint elkezdtem odafigyelni, de most nem fogadásból, hanem "tudatosan". Mondjuk ösztönből (meg a ketogén hallatán) megint a szénhidrátbevitelt csökkentettem... meg hát az étkezés gyakorisága maradt.

Most 84,5 kg-nál tartok, mert "lassítottam" a fogyást.

A napi -550-700 kCal (havi -2 - -3 kg)-ról átálltam napi -270 kCal (havi -1 kg)-ra... a "soft landing" jegyében.

2018. szept. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!