Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért van az, hogy ha napi...

Miért van az, hogy ha napi 1000 kcal-t eszem nem fogyok, csak akkor ha 600-700kcal-t eszem?

Figyelt kérdés

2018. okt. 1. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Mert nem vagy képes kiszámolni a kalóriabeviteled és sokkal többet viszel be mint 1000 kalória.


Vagy pedig 10 éves vagy, akinek tényleg napi 1000kal a normális bevitele.

2018. okt. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 zsoldos_istvan válasza:
53%

Szia! Én 8 évnyi aktív sport után levontam ezt a következtetést: tehát vegyük például hogy te szeretsz enni kedves kérdező és szeretnéd ezt a szokásodat megtartani de sajna nem tudod mert úgy nem fogysz. Nos kedves kérdező azt tudom ajánlani hogy ne változtass a tápanyag beviteleden hanem a mozgással/sportolással töltött órákat változtass meg.Ha enni szeretnél rendesen akkor ajánlom a futást és az úszást (ebben a sorrendben) mert ezzel a legendás komboval szószerint mindenesetre megmozgatott és utána sose felejts el nyújtani mert ha nem nyújtasz akkor azzal borítékolsz magadnak 3 napnyi kínszenvedéssel járó izomlázat.


Sok sikert a diétádhoz! István

2018. okt. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
humbug... SOKKAL könnyebb nem bevinni a kalóriát, mint elégetni.
2018. okt. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
1000-nél: mert úgy érzi a szervezeted, hogy itt a vég, ezért tartalékolnia kell. Ha csak 600-700-at viszel be, akkor viszont már feladja a küzdelmet az életben maradásért...
2018. okt. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
40%
Szia! Nagyon fontos a makrókra is figyelni. Hogy oszlik el az ezer kalória? Szénhidrát, fehérje, zsír? A szénhidrátot kell csökkenteni, akkor indul be a fogyás!
2018. okt. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

Talán mert pocsékul ettél és nagyon ügyes szervezeted van, ami semmi kalóriából is elvan, ha kell? Szerintem én soha az életben nem tudnék 1000 kcal alapanyagcserét összehozni, az nekem mindig koplalás, vagyis fogynék tőle erősen, de tudom, hogy van, akinek ennyivel még megy a stagnálás.

6-700-zal viszont senki nem képes megmaradni (hacsak nem extrém törpe, kómában vagy efféle), akkor már mindenképpen bontja magát a legtakarékosabb lelassult szervezet is, ezért fogysz.


Én felvinném a kalóriát minimum 1300-1500-ra és mozognék.

Nyilván ez egyedi, nekem SOKKAL könnyebb lemozogni egy csomó kalóriát, mint keveset enni (pedig nem egyszerű néha rávenni magam a mozgásra, de az evést nem nem egyszerű, hanem lehetetlen erősen csökkentenem), de ha 1000 kcallal stagnálsz, akkor nincs is más lehetőséged, csak mozogni, hiszen nem állhatsz rá a tápanyaghiányos, kellemetlen koplalásra.

2018. okt. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

"Nagyon fontos a makrókra is figyelni. Hogy oszlik el az ezer kalória? Szénhidrát, fehérje, zsír? A szénhidrátot kell csökkenteni, akkor indul be a fogyás!"


jaj már megint ez az áltudományos maszlag... makró mi? Az b+, makró...


Ha kevesebb kalóriát viszel be mint amennyit elégetsz akkor fogyni fogsz és kész. Ha 2000 kalória a napi igényed és te 1500-at viszel be szénhidrátból akkor is fogyni fogsz.


Olyan nincs, hogy 1000 kalóriánál azért nem fogysz, mert a tested "megijed". Egy frászt. A kalória az energia egyik mértékegysége, azt pedig a szervezet csak és kizárólag a szervezeten belül dolgokból nyeri (pl elrakározott zsír, étel a gyomrodban). Ha kevesebb energiát viszel be mint amennyit szervezeted eléget, akkor a szervezeted nyilván anyagot éget el, tehát csökken a súlyod.


Nem olyan komplikált mint ahogy itt egy-két ember be akarja állítani.

2018. okt. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
IR, pajzsmirigy alulműködés, cushing-kór. Labor: cortizol, TSh, Ft4, Ft3. Ogtt,Acth. A legtöbb orvos nemtörődöm, hívj fel húszat, biztos lesz köztük egy segítőkész. Fázás, pattanás, székrekedés? Ha megeszel 1000 kcalt amiből 500ch akkor pedig az a baj.
2018. okt. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó,500 g CH 2100 kalória.Amúgy 1000 kcal-ból nem lehet nem fogyni,kivéve ha nem áll valami komolyabb a hàttérben,vagy csak szimplán rosszul számolsz.Amúgy ilyen alacsony kcal bevitelt csak orvosi felügyelet melett lenne szabad (hosszabb távon) tartani.
2018. okt. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja bocs,most látom hogy 500 kcal származik CH-ból.De az is 120 g CH ,az alà nem kellenne csökkenteni
2018. okt. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!