Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ilyennek kéne lennie egy...

Ilyennek kéne lennie egy "normális" csalónapnak?

Figyelt kérdés

Nem igazán megy a fogyás 90-88 kg körül kering a súlyom, pedig 1300-1500 kalóriákat viszek be 165 cm mellett.

Néha tartok egy-egy csalónapot is. 2000-3000 kcal körül. A legutóbbin csak egy lángost és egy zacskó pufit ettem plusszba, mégis a 88-ról megint visszamentem 90-re és 4 napja nem is változott.

Múltkor is azért hagytam a fenébe az életmód váltást mert egy 3000 kalóriás csalónap után 1 hét alatt sem ment vissza a súlyom.


Ez most normális lenne?


Általában ilyen a napom:

Reggeli: zabpehely vagy tk szendvics kb 300kcal

Ebéd: tojás/hús leves húsos-rizses-zöldséges másodikkal max 700 kcalig

Vacsi: tk szendvics vagy tojás vagy konzerv paradicsomos hal kb 300 kcal

Néha uzsira gyümölcs. Többet sétálok és nyújtó jógázni szoktam.


Leginkább tészta függő vagyok, azért is eszem sokszor szendvicset reggelire meg vacsira, különben bekattanok és felzabálok mindent a pékségből.


2018. okt. 17. 09:14
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Én csak a saját szemszögemből tudok beszélni. Ha több szénhidrátot eszek akkor bevizesedek ez lehet a többlet súlyod is. Azon 2 kilón nem értem minek szenvedsz, annak nagy része nem zsír hanem salakanyag és víz. Ilyen mentalitással, hogy 1500 kalóriás, még a szokásosnál is magasabb szénhidrátos nap után te nem fogytál és ott van az 2 kiló inkább hagyod az egészet nem fogsz sokra jutni. Én az utolsó étkezésedből kivenném a kenyeret szerintem estére mikor minimális az energia szükségleted felesleges a plusz szénhidrát. Az ebéd és "Vacsi" közé probálj meg berakni egy étkezést. Alapvetően ha súlyt akarsz csökkenteni akkor sok az étrendedben a szénhidrát szerintem.
2018. okt. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem ez amit leírsz több mint 1300 kalória.


Teljeskiörlésü dolgoknak sokkal de sokkal magasabb a kalória tartalma mint egy fehér kenyérnek. Ok az emésztésnek jobb, de a kalória része nagyobb.


Pl egy fehér zsemle kb 150kcal míg egy magvas zsemle 300kcal....


Nincsen csaló nap. Minden nap ehetsz amit csak akarsz, csak a kalória értéket ne lépd át!!!

Neked minden nap csaló nap, ha eleve azt gondolod, hogy egy tk szendvics csak 300 kalória...


90 kiló igazán sok, ezért teljes oda adással kezdj neki másik életnek.

Elöször is ténylegesen nézd meg mi is a kalória értéke annak amit eszel. Nyugodtan ehetsz péksüteményt is, de csak 1-t és az egy teljes étkezést válcson ki. Pl reggelire kakaoscsiga, de akkor egész délelött már semmi, és a kávéba sem kerül cukor!!!Majd ebédkor is ez miatt elmarad a desszert, és az alma helyett ma salátát eszegetsz...


Gondolj bele, hogy a vékony emberek is mindent esznek. Bizony kakaós csigát is. Na de miért nem híznak? NEM, nem azért mert ilyen a genetika. AZÈRT mert ök ha megesznek egy kakóscsigát akkor a nap többi részében sokkal alacsonyabb kalóriát visznek be.

2018. okt. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Neked nem szabad csalónapot tartani, mert akkor többet eszel, mint kellene. Amit pedig leírsz, az több, mint amennyi kalóriát leírsz.

Reggelire szénhidrát, ebédre szénhidrát, vacsorára szénhidrát.


Mozogzni alig mozogsz.


Nem, nem fogsz bekattanni, ha nem eszel napi 2-szer kenyeret, hanem normalizálódni fog a vércukorszinted pár hét után, és nem lesznek benne azok az őrült kilengések, ami miatt időnként felzabálsz egy pékséget.


A dorgost sem a mindennapi drogadaggal gyógyítják ki.


ÉletmódVÁLTÁST akarsz?

Ok.

1, Heti 4 alkalom sport. Olyan, amiben megizzadsz és tart 45percig. Akár otthon is, videókról, mindegy.


2, Nem eszel napi kétszer kenyeret, délben meg rizst.

Bármit eszel ebédre, 3 részreosztod a tányért: egy harmada hús (mérete: a tenyered, ujjak nélkül!), egy harmada valami barnarizs, bulgur, köles, ilyesmi, és egy harmada zöldség.


3, Csak vizet iszol.


4, Vacsorára valami húst, halat, tojást eszel zöldséggel, kenyér NÉLKÜL. Azaz rendes salátákat, nem főtt tojás uborkával.


Igen, pár hétig megtapasztalod, milyen az elvonás, mert jelenleg FÜGGŐ vagy. A cukor (a liszt is) ott hat az agyban, ahol a heroin. Így elvonásod is lesz. De szépen kibírod azt a pár hetet, mert ki lehet, és le fogsz fogyni. 90 kg annyit jelent 165 cm magassághoz, hogy körülbelül 25 kg hájat cipel a tested alsóhangon, folyamatosan. Ez terheli a szíved is.


Idő előtt ne akarj beteg/halott lenni.


Igen, ennyi a titok.

Nem, nem kell csalónap.

Nem, a fogyóKÚRA nem életmódváltás.

Nem, a fogyóKÚRA nem használ, mert azzal csak visszahízol.

Igen, az életmódváltás ÖRÖKRE szól.

Igen, úgy kell enned, mint egy akkor atestnek, amivé lenni akarsz és nem úgy, amilyen test most vagy.

Igen, aki valaha volt elhízott, annak ÖRÖKRE 15%-kal kevesebbet kell ennie a súlytartáshoz is (!!!), mint annak, aki soha nem volt hájas.

IGEN. Szívás.

2018. okt. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

[link]


Nem hasra ütve írtam le az értékeimet, hanem a kalóriabázis szerint. De mivel hol ezt, hol mást rakok bele gondoltam egy körübelüli értéket írok inkább.


Egyébként érdekes, hogy minden más kérdésnél a kalóriadeficittel jön mindenki engem meg máglyára vetnek 2 zsemle miatt. A szénhidrát bevitelem is mindig a kalóriabázis által megadott érték alatt van.


A kérdésem arra irányult volna, hogy másnak is sokáig tart mire visszanyeri a súlyát egy laza nap után, vagy nálam nem stimmel-e valami? Sok olyat olvastam, hogy 7-8000 kalóriát eszik valaki és pár nap után már semmi sem látszik belőle meg hogy elvileg meglöki az anyagcserét. A youtubos vékony ember 10 ezres kalória kihívásokról meg már nem is tudom mit gondoljak.

Ezek mellett nekem meg egy 2500-as nap után egy hétig +2 kilót mutat a mérleg

2018. okt. 17. 11:25
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

4

Akkor még egyszer: LEHETETLEN 2500 kalóriával 2 kg-ot hízni. Te folyamataso inzulinhintában tartod magad, mert nem csak a kalória számít.


Egy kg háj 7000 kalória. Fizikai képtelenség, amit írkálsz.

2018. okt. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
Én 192cm vagyok ás 91 kiló jelenleg. Heti 3-4 alkalommal végzek súlyzós edzést és utána 40-60 perc kardiót. Képzeld el így simán belefér ha heti egyszer "rossul" étkezem nem kell szándékosan csaló napokat beiktatni. Elmegyek a barátokkal kávézni és megeszek egy szendvicset vagy egy süteményt vagy elmegyünk kajálni és kövezzetek meg de nem fogok "csirke-zöldséget" enni. Viszont a hét többi napján tartom magam a normális kajákhoz. Amit te csinálsz kérdező az inkább tömegeléshez való 3x eszel mineden étkezésben az estiben is van szénhidrát. Egyszerűen sok a szénhidrát és kevés a kitartásod egy eredményes diétához. Rizs helyet válasz salátákat, vagy az én kedvencem a paradicsom-uborka-paprika felkockázva nyersen a húshoz. Értem én, hogy szereted tésztát de akkor egyél például rizstésztát. A jóga és a séta hasznos de ideje lenne valami keményebb sportot rendszeresen beiktatnod.
2018. okt. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy normális csalónap. Akárcsak a diéta, a csalónap vagy annak hiánya is teljesen egyéni. A te súlyod alatt én nem mozogtam, 2000 kcal volt a szigorú fogyós nap, nem számoltam a heti 1-2 többet és a lelkes napjaim 4000 kcal körül voltak évi párszor. Kalóriadeficit volt, úgyhogy fogytam, de nem nagy, így lassan, ez ilyen. Neked a fentiekkel muszáj rendesen fogynod akkor is, ha lassabb az anyagcseréd (kivéve, ha extrém lassú, vannak kirívó esetek, akkor mozogj többet).

Semmi baj a zsemléiddel, ugyanúgy fogyhatsz tőlük s a boltiakhoz nem értek, nekem itthon a tk-sak is ugyanannyi kalóriásak, mint a régi fehérek, természetesen, a tk és a fehér liszt kalóriatartalma is csak akkora, mint kb. minden gabonáé. De ha félig zsír sütiket eszel, azzal is lehet fogyni, sak sikerüljön jól kihozni a napod.


Mozgás mellett a te súlyoddal 1300 kcal szerintem kevés, de ha jól érzed magad, energikus vagy így is és nem fogysz túl gyorsan, akkor örülj neki, hogy bírod ezt,nekem 50 kilósan is több kéne a működéshez, ahogy elnézem magam. De tovább nem fogod tudni csökkenteni s egyre kevesebb energia kell majd alapból.


Az ételeid nemolyan rosszak, remélem, a szendvicsben is vannak értelmes dolgok (fehérje, zöldség), nemcsak nyomokban. Nekem kicsit soknak tűnik a gabona a kalóriakerethez képest, de neked ez lelkileg, talán fizikailag is fontos és ha beviszed a szükséges tépanyagokat így, akkor OK.


Súly. Abban biztos lehetsz, hogy 1 kiló zsírban hízáshoz neked is 7000 kcal plusz kell, mint mindenkinek. A testsúlyunk viszont KILÓKAT ingadozik, néha több vizet tart vissza, néha kevesebbet... 1 hét még nem jelent semmit.

1300 kcal, heti egy 3000 kcal csalónappal is csak 1542 kcal, amivel eléggé borítékolható, hogy fogysz. De 2 kiló hájnyi energiát az egész hét nem ad, nemhogy a többlet, szóval ha NULLA energiából működsz (amitől igen távol állsz), még akkor sem jöhetett fel 2 kiló a természeti törvények igen durva megsértése nélkül, márpedig arra bizonyosan nem képes a szervezeted.


Egy jó életmódváltást pedig nem hagyunk abba csak azért, mert nem fogyunk. Én éveket vagyok képes stagnálni, de az életmódváltással jobban érzem magam, egészségesebb, energikusabb vagyok, az, hogy megkönnyíti a fogyást (szóval lehetővé teszi), csak hab a tortán. Nagyon szeretem a habot, de a többi sem értéktelen.

Amúgyis, ehhez türelem kell. 1-2 hét miatt nem borítjuk az egészet. Van, aki mindent jól, fegyelmezetten csinál, épp csak nem éhezik, nincs csalónap és nem fogy több héten át. Na az durva, de sokaknak tényleg nehezebb megy. Muszáj fogynod, nem adhatod fel. Ha 10 kiló plusznál azt mondod, tortúra és hagyod, OK, de most még eléggé egészségtelen a súlyod.


Ja, ha számolsz, tudod a makróidat is, remélem. Azok mennyik? Ez elég fontos, de a fenti listából nem világos.

2018. okt. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17%

Elolvastam a hozzászólásokat is.

Kérdező: én ugyan zabálós nap után élből nem mérem magam egy hétig ma már, de igen, képes tartósan feljebb menni a súlyom. Sőt, ugyanolyan fegyelmezett napokkal képes stagnálni, majd hirtelen leesni 1-1,5 kilót, ez normális. Nem várhatod, hogy pontosan a háj- és izommennyiségnek megfelelő értéket mutasson a mérleg, a víz egyeseknél simán okoz 5 kilós ingadozást (ők fogynak 5-7 kilót a ketogén diéta első hetében, bár néha a másodikra is átlóg belőle). Nekem kevés izmom van, én 2 kilót tudok csupán veszteni 2 nap alatt, ha megfelelően eszem. Aztán egy napon belül visszahozom, akár busásan. Miközben a kalóriabevitelem pont annyi, amennyi nekem épp kell. Kicsit már túlmagyaráztam, de értsd meg, hogy a mérleg csak hozzávetőleges, hosszabb távon informatív csupán.


Egyesek nem értik, hogy nem függés, ha valaki arra van kitalálva, hogy szénhidrátra alapozza az energiabevitelét. Nem tudom, ez mennyire gyakori, mivel az emberiség zöme szénhidrátra alapozott egész életében, ilyen a kultúránk, élelmiszeriparunk, ízlésünk vagy tudom is én, mink.

Nem fair elvárni valakitől, aki csak fogyni akar, hogy hirtelen erősen szénhidrátszegényen egyen (bár zöldséggel is lehet szénhidrátdúsan enni), illetve nem írtátok, hogy a kieső gabona miatt meg valószínűleg kell dobni kell a zsírt, különben koplalni fog, hacsak nem eszi kilószámra a zöldséget.

A lelki tényező igen fontos. A kérdező bizonyára szereti a hasát, a gabonákat különösen s egy természetes testsúlynövekedés miatt fel akarja adni az egészet. Nem olyannak látszik, aki hirtelen kemény szénhidrátcsökkentéseket jól bírna (a legtöbb emberre igaz ez, azt hiszem). Minek sanyargatná magát feleslegesen? A fentivel is simán fogyhat, illetve később még változtathat, ha tud. Az ízlés tud változni, de a szervezetünknek megvannak a maga egyéni igényei. Kétfős családomban kölcsönösen rosszul leszünk a másik (kalóriában hozzánk igazított) étrendjén, akár már az első étkezés után, mivel teljesen mások az igényeink a makrókat illetőleg, egyetlen étkezésre szólóan is.

2018. okt. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Még egy, bocs, most látom csak a makrókat. Jók, csak a zsír picit kevés. Mindig meglep, mennyi fehérjét tudnak hozni a gabonák, pedig már szembesültem eme infóval párszor. S mivel kiegészítő dolgokat is eszel s persze komplett állati fehérjét is, az aminosavprofilon se kell aggódni.

Ennek így működnie kell, a csalónapok pedig direkt hasznosak lehetnek ennyi kalóriánál (s tudom én, hogy lelkileg is), de azért az az igazi, ha ilyenkor sem eszel éppenséggel bármit. A lángos a te diétádban OK, de ha mindenféle édességet ennél, mint egyesek ilyenkor, az több okból is problémás lenne, szóval ne szállj el máskor sem.

Bár te inkább gabonakedvelőnek tűnsz, aki megvan édességek nélkül.

2018. okt. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

8

De, függés. A szénhidrátra alapozott étrend zöldséget, telejs kiőrlésű gabonát stb. jelent. NEM hozzáadott, fimomított kristálycukrot és fimomított lisztet, ami sem nem természetes, sem nem szükséges a testnek, és igen, függőséget okoz. Ez egy obezitológiai tény.

2018. okt. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!