Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék lefogyni....

Nagyon szeretnék lefogyni. Hogy kezdjem el? Hogy lehet megállni azt, hogy ne zabáljak éjjel nappal?

Figyelt kérdés
Sajnos szomorú de ez az igazság. Tudom, hogy ez csak rajtam múlik, de egyszerűen ha nem eszem rosszul érzem magam, gyengeség fog el. Napi 4-5* eszem kb de akkor töménytelen mennyiséget. Húsok, csokik, tészták, fehér kenyér. Van esetleg köztetek olyan ember aki szintén így étkezett mint Én de mégis sikerült életmód váltással fogynia? Nagy bajok úgy érzem, hogy comb, has, vádli téren vannak.
2018. jún. 14. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Ez így gond. Ehetsz rengeteget, de akkor egyszer (vagy annyiszor sem, nekem egy igazán nagy étkezés több, mint a kalóriakeretem)...


Viszont ez nem baj. Nagyon lehet élvezni a táplálkozást egészségesen és fogyás közben is. A mérték a normális, egészséges, ha te kontrolltalanul zabálsz, akkor baj van, nekem az nem is esik jól, ha előfordul is (nem teljesen kontrolltalan, hisz a tudatosságomat nem vesztem el, de nem érdekel és nem fogom vissza magam). Nekem akkor van ilyen, ha valamit NAGYON elrontok, kicsit is odafigyelve az életemre nem.

A jó étrendet, rendezett evést meg lehet szokni, ha élvezetes életmódunk van, nem önsanyargató.


Én rengeteget ettem régen. Gyerekkoromban rosszakaróim szerint napi egyszer: reggeltől estig. Ami nem igaz, mindig utáltam a reggelit s azért voltak kihagyások, de sokszor ettem és mindenből sokat.

Több évtizedes megszokás... Hedonizmus... Éhség... Komoly életmódváltás kellett, persze olyan, ami legalább olyan élvezetes, mint a régi étrendem, hiszen különben hagyom a csudába a második napon.

Előny, ha sok dolgot szeretsz és az egészséged még a kényelmednél is fontosabb számodra.


Nálam az egyik gond a rossz étrend volt, ami nem laktatott. Kényszeres, tele gyomorral is zabálás nálam nem jellemző, így elég volt alaposan jóllaknom s máris nem ettem tovább.

Ha sokat eszel egyszerre, muszáj, hogy tartósan jóllakj - vagy rengeteget kell mozognod.


Tipikusan az ember elgyengül, ha nem eszik, de ha pár óra után újra be kell dobnod 1000 kcalt, az, ugye, probléma. Hogy van ez és próbáltál már tenni ellene, mi történt?

Más ételek, amiből nem kell rengeteg?

2018. jún. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vannak egészséges ételek amik laktatnak. Például a gyümölcsök. De hiába eszem tele magam 1 óra múlva újra ennem kell. Ma pl reggelire volt pizzaszelet 2db,egy doboz süti, aztán 2 turorudi, kávé, egy marék teperto kenyérrel paprikával, még 2 turorudi, most este sült kolbász sült krumpli, tukortojas. Borzasztó. Rosszul érzem magam rettenetesen. Rémisztő ez az eletvitel
2018. jún. 14. 20:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor egy óra múlva újra éhesnek érzed magad, igyál egy-két nagy pohár vizet. 10 perc/negyed óra múlva észre sem veszed, hogy az előbb "éhes" voltál. Próbáld ki! ;) Egyébként csak elkezdeni nehéz az egészséges táplálkozást, ha benne vagy, egy idő után "rákattansz" ezekre a dolgokra, és sikerül beépítened a mindennapjaidba, és szépen mennek le a kilók is. És sokkal könnyedebbnek, energikusabbnk fogod magad érezni, ha egészségesen étkezel. Ezt tapasztalatból mondom. De fontos, hogy ne csak étrendet, hanem életmódot is válts. Sportolj is - pilátesz, jóga, kardió edzések, bicajozás, kocogás/séta... És az étkezésben se legyél szélsőséges, mindent lehet enni diéta alatt, csak mértékkel. Pl egyik nap eszel egy(!!) szelet sütit, de akkor az azt követő pár napon kerüld. És ajánlom a turmixokat, smoothikat reggelire, meg a zabos ételeket, sok energiát adnak és nem érzi az ember magát éhesnek min.3-4 órán keresztül. Sok sikert! :)
2018. jún. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nahát, sok embernek pont a gyümölcsök nem laktatóak (én mindig éhes lettem tőlük, amíg volt igazi éhségérzetem), de ahogy írod, nekem sem, hisz nem tartanak semeddig.


Ki kéne tapasztalni, mi laktat tartósabban. Ha eszem kenyeret, csokit, mogyorót meg ami jön, én is össze tudok enni rengeteget, de pl. tojásból még 10-ig sem jutottam el soha (legalábbis normál formában. italként és édességnek jobban csúszik, de úgy is laktató), pedig az még nem sok kalória s a legtöbb embert jól laktatja. De van, akit nem annyira.


Írták a vizet. Ami persze éhségre, tápanyaghiányra önmagában nem jó, de határozottan csökkentheti a feleslegesen betermelt mennyiséget megfelelő feltételek esetén. Ami persze nem mindig előnyös a fogyásra nézve, de ne egy nagy főétkezés előtt igyunk másfél litert, ha tudjuk, hogy az nekünk nem jó. De kevés víz nem sok vizet zavar, hisz a gyomor nagy térfogatot fogad be, az éhség pedig nem feltétlenül hatódik meg a tele gyomortól sem.


Mindenesetre ez is egy ötlet, lehet próbálkozni. Én akkor szoktam inni, amikor még nem akarok enni, de már majdnem éhes vagyok, bár akkor kávét. Bevett dolog időszakos böjtölőknél. Ami szintén egy módszer, lehet, hogy neked is könnyebb eltolni az első étkezést, mint visszafogni magad, ki tudja?

2018. jún. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem hirtelen életmódváltással kellene próbálkoznod, hanem szép fokozatosan átállni. Egyelőre ne a mennyiségeket akard csökkenteni, azt majd később, hanem minden héten egyetlen dolgot cserélj ki kevesebb kalóriát tartalmazó verzióra. Nem kell itt sem túlzásba esni, ha eddig szalonnát vacsoráztál, ne párolt zöldséggel akarj nekimenni az éjszakának. Szalonna helyett egyél mondjuk grillcsirkét.
2018. jún. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, próbálom majd megfogadni a tanácsokat. Egyszer már sikerült, most is fog 😊
2018. jún. 15. 05:00
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"egyszerűen ha nem eszem rosszul érzem magam, gyengeség fog el. Napi 4-5* eszem kb de akkor töménytelen mennyiséget.....De hiába eszem tele magam 1 óra múlva újra ennem kell..."


Én azt gyanítom, hogy számodra nagyon nehezen menne egy életmód váltás. Szerintem érdemes lehet egy pszichológust (nagyon drasztikus, amiket írtál) és egy személyi edző segítségét is keresni, akik végig tudnak támogatni a folyamaton.


A 4-5 étkezés egyébként nem sok. Sőt. jobb eredményeket lehet elérni, ha többszer eszel kevesebbet.

2018. jún. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon sokat ettem, még a diétám előtt.(mozgással nem volt baj, mindig is sportoltam)

Igazából annyit csinálok, hogy próbálok a kalóriakeretemen belül maradni. Az nagyon fontos, hogy lekösd magad. Valami hobbi, rajzolás, netezés, városban járkálás, (alvásxd). Valami kell, mert ezek közben nem a kaján jár majd az eszed. Én is igyekszem lefoglalni magam és így sokkal könnyebb.

Valamint, mikor ettem és még éhes vagyok, vagy már csak simán megvagyok kalóriával, akkor megiszom egy nagy pohár vizet, 4-5dl-t. Utána már nem fér semmi.:DDD

2018. jún. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!