Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez így megfelelő diéta?

Ez így megfelelő diéta?

Figyelt kérdés

Reggelire (kb 6-7 körül): 2 szedvics, tk kenyér, sovány sonka, sok zöldséggel, plusz kávé (1 barna cukor, kevés tej - máshogy nem tudom meginni)

Ebédre (kb. 11-12 körül, előtte nincs lehetőségem enni, olyan a munkahely): zabkása általában, beleszeletelve egy banán és egy zöld tea kevés édesítővel.

Délután (16-17 felé) valami grillezett/sült hús (csirke vagy pulyka), párolt zöldséggel vagy zöldséges rizzsel, desszertnek sovány túró kis kakaóporral vagy valami gyümölcs.

Este általában csak valami gyümölcs vagy valami kis adag a megmaradt délutáni kajából. Ha nagyon éhesnek érzem magam, akkor gyümölcs, extrudált kenyér vagy főtt tojás sok zöldséggel plusz étkezésként. Ez kb 1400-1500 kcal, programmal számolom.

Könnyebb fizikai munkát végzek, szóval jórészt állok, sétálok, könnyebb dolgokat kell pakolászni.

Plusz heti 2-3 alkalommal futok egy órát (3-4 km általában, még nagyon az elején vagyok) és 1-2 alkalommal valami rendesebb erősítő edzés (hasizom, fekvő, nyújtások), ez kb olyan 30 perc. Ha nagyon fáradt vagyok akkor csak jógázom egy 20-30 percet, inkább azért mert megnyugtat és jól alszom tőle. Mellé naponta 2-3 liter víz/tea.

Heti 1-2 alkalommal becsúszik egy baráti iszogatás, koncert, mozi, találkozó, ahol mondjuk iszom 1-2 sört/vodka-szódát, forró csokit vagy veszek egy popcornt.

23/L, 155 cm és 62 kg, a célom olyan 52 kg. Heti kb 0,5 kg lenne az ideális vagy picit kevesebb szerintem.


2018. nov. 8. 13:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
48%

És kedves utolsó, szerinted milyen lesz az egészsége/a testfelépítése ha csak mocsok kaját eszik de megfelelő kalória alatt marad? Arról nem beszélve, hogy magas kalóriás kajákkal nem tud napi 5ször étkezni, mert kb ebédre elfogy a felhasználható kalória.


Értem miről beszélsz, ha a kalóriaszükségleted a kiszámolt alatt van, fogyni fogsz, de baromságot ne írj már, ez nem azt jelenti, hogy akármit zabálhat. Egyen ha muszáj, de ne állandóan. Csodásan néz ki az aki napi 1300kalóriányi csokit meg nutellát összezabál:D biztos szép feszes, egészséges, nem fáradékony stb.

2018. nov. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
51%

Előző, nem is kell ötször étkezni, az sokaknak éhezés lenne. Az a helyzet, hogy én pl. 1500 kcalt semmiből nem tudok 3-ba sem osztani (2-be se szokott menni), mivel úgy nagyon éhes leszek. Főleg több kiló zöldséggel nem, az nem laktat közel sem úgy, mint egy tenyérnyi jó makrójú tömény étel, csak a hasam fájdul meg a térfogattól. Nyilván akinek a napi 5 evés kell, az egyen úgy.


Abban tökéletesen egyetértünk, hogy hülyeség rossz ételekkel fogyni. Egyrész nem egészséges, másrészt kit mi laktat, biztos van, akit a csoki valamiért nem. Én nem tudom, elvileg engem laktat, de pokoli hiányérzetem lenne 3 tábla csokival a hasamban, tuti utána dobnék egy csomó rendes ételt. De eleve rendes ételre vágyom, ez mindig így volt. S csak utána némi csokira. Jó, ha az ember megszokja, hogy nem cukrokon, zsírokon él és az izmait sorvasztja, nem is tudom, hogyan lehet odajutni. Sajnálom azt, aki a rossz ételeket szereti és a jók nem ízlenek neki.


Úgyhogy az egészséges étrend alap, de ezen belül vannak lehetőségeink. A fogyáshoz nem kell egészségesen enni, de elég baj, ha a minden áron fogyás a cél és tojunk az egészségünkre.

2018. nov. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem rossz étrend, ha a fehérjebevitel megfelelő. Zöldség, vitamin is van benne, nem egyhangú, és rugalmas.

Lehet kenyeret, rizst, banánt enni, ha így is tudsz fogyni, főleg, hogy nincs olyan nagy túlsúlyod. Ezt majd meglátod. Ha nem megy úgy a fogyás, ahogy szeretnéd, ezekből érdemes visszavenni.

A heti 1-2 alkalom kilengés szerintem sok, jobb lenne 2 hetente 1, mert nagyon visszavethet. Attól még elmehetsz szórakozni, alkohol és cukor nélkül is jól tudnád érezni magad szerintem. De te tudod, hogy mi a fontos neked, gyorsabban leadni a kilókat és utána már lehet kicsit lazábban venni (odafigyelve, hogy ne jöjjenek vissza), vagy szép lassan fogyni, sok bulizással. Ha utóbbi szimpatikusabb, nem "sürgős", hogy lefogyj, csak élvezhesd az életet, azzal sincs gond.

2018. nov. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

A heti fél kiló olyan álomcél. Inkább lassabban, apránként szeretném leadni a felesleget, beállni hosszú távon is erre az "életstílusra" . Sajnos ez a 10 kg az elmúlt fél évben jött fel rám, depressziós voltam és evéssel öngyógyítottam magam. Szóval valamennyire fontosabbnak tartom, hogy jól is tudjam érezni magam, ne érezzem büntetésnek az egészet.

2018. nov. 9. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!