Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Koplalás utáni anyagcsere...

Koplalás utáni anyagcsere károsodás mennyi idő múlva áll helyre?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptembertől idei év májusáig diétáztam. 25 kg-t adtam le. Nagyon keveset ettem, a vége fele éreztem hogy éhezek így májusban abbahagytam ezt. (Nagyon kevés = 1200 kcal, makrók pedig amiket a yazio ajánlott)

Egész nyáron szenvedtem, mert nem tudtam újra kezdeni. És azóta sem tudom. Mostanra már dietetikus által összeállított étrendem van, ami mellett igazából nem éhezem, minőségileg és mennyiségileg is rendben van, azonban folyton csak ennék. Tartom a diétát 1-2 hétig, aztán mégis felzabálok mindent. Már konkrétan napi 1800 kcalt eszem (bőven az alapanyagcserém felett) de mégis rámjönnek a falásrohamok. Egyszerűen nem tudok újra hatékonyan diétázni, pedig még 20 kg-t le kellene adnom. Mikor leszek képes újra belevágni? Főleg olyanok válaszát várom, akik már voltak ebben a cipőben, köszönöm.


2018. dec. 2. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha folyton ennél, nem jó a diétád, konzultálj dietetikussal. Minden embernél más, kit mi telít jobban, de vszleg vmelyik makródon emelni kell. Mindenképp szólj neki és variáljátok kicsit át az étrendet.
2018. dec. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%
Egyetértek az előttem szólóval, az nem OK, ha folyton éhes vagy, anyagcserétől függetlenül. Csak mert jó diétád van, neked még lehet rossz, nem elég laktató. A régi étrendemen én is tudtam éhezni még kis többletben is, de nekem még az időzítésnek és az étkezések méretének is jónak kell lennie. Sokan vannak vele úgy, hogy ha máshogy osztják el pont ugyanazt az ételmennyiséget, éheznek, de jól elosztva elég. Valamivel gond lehet, bár azt is el tudom képzelni, hogy a korábbi éhezés miatt még nagyon sokáig van benned egy késztetés, hogy többet egyél... De az ideális étrended, illetve makróid megtalálása mindenképpen hasznos lenne.
2018. dec. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Éhes vagy, vagy csak vágyat érzel az evésre? Ha utóbbi, akkor az nem a rossz diétától van, hanem inkább unalomból, ill. lelki eredetű is. Az evés stimulálja a jutalomközpontodat is, így emiatt jobban érzi magát az ember; a forró zuhany is ilyen, minél melegebb vízzel zuhanyozik valaki, annál valószínűbb, hogy lelkileg nincs rendben, hiányzik neki a kapcsolat, ölelés.
2018. dec. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!