Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1-2 hónap koplalás is okoz kárt?

1-2 hónap koplalás is okoz kárt?

Figyelt kérdés
Tudom hogy tele van ezzel az oldal de nem találtam erre választ. Mennyi idő alatt lassul be az anyagcsere? Nagyon elmaradtam a fogyókúrámmal mert hülyén ettem és nem érdekelt de tényleg le akarok adni egy tizest szeptemberig. Vagyis olyan 9-10 kiló. Ezt olyan napi 5-600 kalóriával érném el vagy mondjuk 1000-1200 de akkor sok mozgással. És tényleg van túlsúlyom nem is olyan kevés. Tehát mondjuk olyan 1-1,5 hónap ilyen alacsony kalóriaszinten okozhatha az anyagcsere belassulását? Ha szeptembertől újra visszatérnék 1200-1300 kalóriára nem állna meg a fogyás vagy nem híznék vissza? Aki tapasztalatból ír annak nagyon megköszönöm. És úgy mindenki másnak is. Nem akarok tényleg sokáig így élni csak most hogy a sulira kicsit többet adjak le. Aki pedig le akar beszélni az csak az idejét pazarolja mert nem ettől fog függeni hogy végül csinálom e vagy sem.

2018. júl. 14. 07:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Csináltam ilyet még nagyon régen. Gyorsan lefogytam,méggyorsabban visszahíztam...
2018. júl. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
80%
A koplalás arra jó, hogy mielőbb kórházba köss ki ráadásul a kilók nem zsírból hanem izomból fognak lemenni, így eléred azt, hogy plötyi leszel és amint megeszel egy almát már rögtön raktározza is el a szervezeted zsírként. Nem kell hozzá 1-2 hónap, hogy belassuljon az anyagcseréd, elég hozzá néhány nap és rosszul is leszel. Az általad megadott idő alatt egy normálisan összeállított diéta és edzés eredményeképpen 4-8 kg-ot fogyhasz (ZSÍRBÓL) hiszen az emberi test nem képes HETI 0,5-1 kg-nál többet veszíteni zsírból. Legyen eszed, a saját tested..miért rombolnád?! Hajrá!
2018. júl. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Hagyjátok már ezt a kórházat állandóan. Senki nem fog kórházba kerülni attól, hogy hülyegyerek módjára nagy lendülettel nekiugrik, aztán 2-3 nap után feladja. Nyilván nem tud két hónapig koplalni, aki egy keveset sem tud évek óta visszafogni a kajából.


Hagyni kell, hadd essen a pompás hátsófelére “Aki pedig le akar beszélni az csak az idejét pazarolja mert nem ettől fog függeni hogy végül csinálom e vagy sem.” és ha majd normálisan akar nekilátni, akkor lehet neki tanácsot adni. Addig meg szilajkodjon, ahogyan akar, úgysem lesz képes végigcsinálni egyetlen hetet sem.

2018. júl. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Fél éve fogyózok és 20 kiló mínusznál járok szóval nem jellemző rám hogy nem vagyok képes normálisan csinálni egész egyszerűen fel akarom pörgetni. Amúgy szerintem 600-1000 kcal nem annyira vészesen koplalás de nem tudom..
2018. júl. 14. 12:55
 5/14 anonim ***** válasza:

Azt olvastam, hogy néhány nap koplalás után lassul be az anyagcsere. Tipikusan csak egynéhány százalékot, de rengetegen bemutatták már, hogy sokkal alaposabban is össze tud jönni, gondolom, ez egyéni, de függ a koplalás durvaságától s még sok egyébtől, erről nem tudok adatokat.


Nyilván belassul az anyagcseréd hamar, ez nem kérdés. Attól még gyorsan fogysz kemény koplalással, hisz a kalóriaegyenleged így is brutális. Az egészség, energiaszint, közérzet, inkább ezek miatt aggódnék.


Ismertem olyat, akinek bejött a koplalás, egyébként, kár tagadni, hogy van ilyen, de amennyire tudom, ez igen ritka. Nyilván ekkor is jönnek a koplalás hátrányai, anyagcserelassulás, fokozott izombontás, fogyás után pedig sok sikert az alak megtartásához, nem lesz olyan könnyű, mint rendes fogyás esetén...

2018. júl. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehet heti 1 kiló zsírnál többet veszteni, nerm nagy feleslegből is, ezt már sokszor bebizonyították. Csak éppen hatalmas felesleg hiányában több izom megy le, mint normálisan. Aki bevállalja, végülis az ő dolga.


A test nem idióta, hogy csak izomból fogyjon, SOHA nem történik ilyen (kivéve ama embereknél, akiken nincs zsír, ritka betegség miatt, persze). Tipikusan inkább zsírból fogyunk, hisz a zsírraktár pont erre van, de rossz táplálkozással (ilyen a koplalás is, hisz túl kevés a kalória) izomból is megy le rendesen (mivel költséges, éhinségkor nincs a fenntartására keret, persze a minimális szintet igyekszik fenntartani a test, az inkább csak akkor bomlik el, ha nincs elég fehérje). A legdurvább az extrém aktivitás kevés evéssel, mert akkor napok alatt több kiló izom és több kiló zsír is le tud menni, persze ilyenre igen kevés ember képes. De megfelelő állóképességgel, edzésmúlttal s ki tudja még mivel az emberi test bemutatja, hogy igenis ki tud nyerni akár napi 10 ezer kcalt is önmaga bontogatásával, összeesés helyett.

2018. júl. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Ne csináld, igen már egy hét után is elkezd lassulni a szervezeted.

Nem éri meg.

2018. júl. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Erről eddig nem is tudtam, hogy a koplalástól lelassul az anyagcsere. Azt hittem, az minden emberre adott, és nem változik.Viszont ha valakinek pajzsmirigy-alulműködése van,annak lassú az anyagcseréje. De biztos megnézték már az orvosok, egy vérvételből megállapítják, mennyi a TSH-d, ha magas az érték, azt jelenti, alul működik a pajzsmirigyed, ezt nagyon fontos tudni!!! Mert minden szervet a pajzsmirigy szabályoz.
2018. júl. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#8 jól tudod, a pajzsmirigynek nagyon sok hatása van arra, hogyan működik a szervezet. A koplalással pedig pont hogy a pajzsmirigy működésébe avatkozunk be: a bevitt étel nem elég, viszont azzal, hogy egész nap apró adagokat eszünk, nem is hagyjuk lemenni az inzulint. Ezzel az a baj, hogy inzulin jelenlétében a test fizikailag képtelen a saját energiatartalékait használni, ahhoz az inzulin ellen hormonja kell, a glükagon, ami csak akkor van jelen, amikor az inzulin nincs.


Miután a bevitt táplálék nem elég, de a test képtelen használni a saját energiatartalékait, a pajzsmirigy beavatkozik és lelassítja az anyagcserét. Hogy ehhez mennyi idő kell? Ez egyénenként változik, de pár nap vagy pár hét elég hozzá.


Kérdező: ha már napi 500-600 kcal-t akarsz bevinni, akkor legalább vidd be egy étkezésből és a nap maradék részében ne egyél semmit. Ezzel megengeded a testének, hogy az inzulin lemenjen és a glükagon jöjjön helyette, ami szépen elkezdi a tested tartalékait használni. És akkor a pajzsmirigyed sem bolondul meg.


Persze én még mindig túlzásnak tartom az ennyire alacsony kalória bevitelt, én tartanám az 1200-1400-at, de napi egy-két étkezésből, és 18-20 órát böjtölve.

2018. júl. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 velaxa válasza:
Mindenképpen legalább 1200kcal-t egyél meg naponta, ezt ledolgozhatod vagy amit szeretnél, de ha ennél kevesebbet eszel, akkor gyenge leszel és fáradt. Tapasztalatból mondom, hogy akár el is ájulhatsz.
2018. júl. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!