Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Olyan jól hangzik a koplalás....

Olyan jól hangzik a koplalás. Hogy álljam meg hogy ne tegyem tönkre magamat?

Figyelt kérdés

Tehát olyan hívogató hogy egy két hónap alatt elveszítsem a feleslegemet, hirtelen negváltozzak csinos legyek. Eddig kb normál tempóban lefogytam a feleslegem felét de még mindig van 20 kg. Lehetséges lenne hogy nem hízom vissza? Olyat is hallottam már. Valahogy beszééjetek le róla tapasztalatokkal vagy véleményekkel. Egyre kebesebbet eszem és nem merek többet enni. Pedig tudom mik jönnek utána hogy visszahízom, rossz egészség, de mégis bennem van hogy gyorsan akarok.

18/l


2018. dec. 5. 00:00
 1/5 anonim válasza:
69%

Ennél hülyébb ötleted nem volt?

Hánytatás?

Beöntés?

Házilagos zsírleszívás?

2018. dec. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
nagyon hívogató tényleg.. 🤦🏻‍♀️ először is legyél kicsit kevésbé ostoba, és vagy járj utána hogy ez mit tesz a szervezeteddel, vagy szedd össze azt a kevés józan eszedet és gondolj bele. egyrészt nem bírnál te koplalni egy hétig se, már ha csinálsz valamit a szobádban való hülyeségeken töprengésen kívül is. ahhoz hogy dolgozz vagy iskolába járj, kell energia. másrészt még HA ki is bírnád, és le is adnál valami zsírt is a vízen meg az izmaidon kívül, akkor meg kétszer annyi menne vissza rád amikor újra elkezdesz enni (ami lehet zabálás lenne) mert szegény szervezeted azt hinné eljött a vég és tartalékolni kell. tudod mi nagyon hívogató? egy egészséges étrend és a sport. vagy ehhez már túlságosan egy lusta pitsa vagy?
2018. dec. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Fura vagy. Nekem átkozottul rosszul hangzik, hogy éhezzek, szenvedjek, daráljam a kevés izmomat, lassítsam az anyagcserémet és sokkoljam a szervezetemet... Bár attól függ, pár napos böjtökkel még nincs baj, csak én szeretek mindennap enni s ugyebár azok között is enni kell, nem elsősorban lusta és türelmetlen fogyózók csodamódszere ez.


Nem hízod vissza, ha megfelelően eszel utána, természetesen. De sokkal nehezebb megfelelően enni utána, főleg, ha a te szervezeted különösen túlélő típus e szempontból, szokatlanul erősen lecsökkenti a kalóriaigényedet és nem hajlandó hamar visszagyorsítani. De nemcsak ezért nem koplalunk.


Igencsak önsorsrontó lehetsz, ha szerinted is ártasz az egészségednek, de ha jó alakot akarsz, azzal ez így hogy jön össze, nem fogsz jól kinézni, ha lekoplalod az izmaid és hálni jár beléd a lélek...


Tapasztalatom nincs, én más okból koplaltam és simán visszahíztam (nem duplán, ezt sosem értettem, teljesen szimplán), de nem is ügyeltem, örültem, hogy ehettem :D

Ismerek olyat, aki koplalással fogyott le, sosem hízta vissza, de kicsit nehéz volt az utána levő években, s itt még nem is volt szó igazán lassú anyagcsere miatti picike kalóriakeretről. De ez nem totális koplalás volt, hanem csak durva kalóriadeficit, rendes ételek és sok munka. Plusz tartok tőle, hogy genetikailag és lelkileg is passzolt a dolog. De utána... Vigyázni kellett, néha még megszorongatni a kalóriát, végül pedig izmosodni és életmódot váltani s úgy is ügyelni. S itt azért nem 20 kilóról volt szó, az sok, ott különösen nem ajánlom ezt, nem mintha bárkinek, bármikor ajánlanám.


Ha gyorsan akarsz fogyni, akkor fuss napi órákat vagy valami. Az is koplalás szolid evés mellett, de legalább a szükséges tápanyagokat beviheted étellel... ha nem vagy képes napi órákat edzeni, akkor nem akarod te annyira, de ez nem baj. De a testedet meg ne foszd az üzemanyagtól, mert akkor hogy a csudába fog működni? S itt a tél, különösen szükséged van immunrendszerre, bár az mindig alap...

Szeresd már magad kicsit jobban. Csak hogy ne akard tönkretenni az egészségedet.

2018. dec. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
10%

" olyan hívogató hogy egy két hónap alatt elveszítsem a feleslegemet, hirtelen negváltozzak csinos legyek"


Már itt elbuktad az egészet. A koplalástól nem leszel csinos, csak olyan, mint egy leeresztett ráncos lufi. Ilyen akarsz lenni? Az nagyon vonzó ám a férfiaknak.

Ha igazán törődnél azzal, hogy csinos legyél, akkor normálisan kellene enni és közben az izmokat is fejleszteni, hogy ha eltűnik a zsír, akkor legyen valami, ami formát ad. De így..... Medveczky Ilona hozzád képest szupermodell lesz.

2018. dec. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Mivel ezzel csak rosszat teszel magadnak érdemes nem ezzel fogyni.

Egyrészt lehet csak hízol tőle, vagy még rosszabb.

2018. dec. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!