Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez a módszer bevalik?

Nodiggity202 kérdése:

Ez a módszer bevalik?

Figyelt kérdés

Elkezdtem fogyókúrázni. De egy valamit nem értek.

Ha megvan az 1000 kcal limit, akkor nem teljesen mindegy, hogy répát eszek vagy túró rudit? Vagy ilyen alapon KFC-t saláta helyett?

Nem azt akarom ezzel az egésszel mondani, hogy nem tudok lemondani a gyorskajáról, csak kíváncsi vagyok nagyon.

Egyenlőre nem akarok izmot építeni.


2019. jan. 8. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, mert a szrvezetnek szüksége van különböző tápanyagokra. Ha kizárólag répán élsz, akkor előbb-utóbb meghalsz.
2019. jan. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez nyilvánvaló, és itt nem a répán volt a hangsúly.
2019. jan. 8. 16:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a kalóriát kell nézni hanem a bevitt tápanyagok értékét is. Hiába eszel 1000 kalóriát ha a szénhidrátod, és a zsír beviteled nagyon magas. Arról nem is beszélve, hogy megeszel 1 bigmac hamburgert 1 colát, és egy sport szeletett már ott is van az 1000 kalória. Utána meg éhezel.
2019. jan. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem egészen mindegy. Ugyanis a normális bélműködéshez emészthetetlen ballasztanyagokra is szükség van, amelyek továbbításához működik a belek perisztaltikus mozgása, szemben a gyorsan felszívódó anyagokkal, amelyek esetében erősen csökkennek a bélmozgások és a hosszú "átfutási idő" miatt besűrűsödik a béltartalom, székrekedés alakulhat ki.
2019. jan. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Fogyás szempontjából majdhogynem mind1, egészség szempontjából nem az. Csak ha xar kajákat eszel diéta alatt, akkor magaddal tolsz ki, hamarabb leszel éhes a vércukor szint ingadozás miatt.
2019. jan. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fogyás szempontjából mindegy hogy mit eszel.

A mennyiség a lényeg jól írtad...

Bár 1000kcal már koplalásnak számít de nem súlyos.

Egészségügyileg az már más kérdés.

2019. jan. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:

16 éves vagyok, 58 kg és 163 cm.

Mennyi lenne az ideális kcal bevitel egy napra?

2019. jan. 8. 18:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem fogyassal 1400-1500 kcal, de MINIMUM 1300.
2019. jan. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!