Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan fogytatok TI?

Hogyan fogytatok TI?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

18 éves lány vagyok, aki egészségügyi problémákkal küzd. A terápiás kezelés miatt le kéne adnom 12-15kg-t. Jelenleg 67/68kg vagyok és 170cm. A kezelés előtt 52kg voltam, ezért kéne fogynom.

Az lenne a kérdésem, hogy ti hogyan fogytatok le? Nincsen semmi ételintoleranciám, a csodaszerekben nem hiszek, így ezeket kérlek hagyjátok ki :)



2017. júl. 26. 16:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Elhatározás, szénhidrátcsökkentés, annak felkutatása, mi laktat a legjobban... Nyilván a mozgás is besegít. Bár én még most is kicsit kövérebb lehetek nálad, de ha egyszer teljesen lefogyok (most épp jó úton haladok), akkor is ezek fogják meghozni a sikert.

De nem mindenkinek működik ugyanaz (bár én elég általánosakat írtam, nem az egyéni speckó módszeremet. nekem a tipikus szénhidrátszegény étrenddel nem megy, az bőven sok szénhidrát, de van, akinek elég az is, sőt van, akinek nem is kell csökkentenie a szénhidrátot).

2017. júl. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kcal és makró számolás, heti 3 sulyzos edzés, 1-4 futás
2017. júl. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy nap eldöntöttem hogy mostantól nem eszek fehérkenyeret és szemétkaját, nem iszok cukros üdítőt és fokozatosan csökkenteni fogok a napi kaja adagomon. Elkezdtem konditerembe járni ahol kardió, saját testsúlyos és súlyzós edzést végeztem. Fél év alatt leadtam 10 kilót, úgy hogy mellette 5 kiló izmot felszedtem, 27%os testzsírról 14%-ra mentem.
2017. júl. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Diéta és mozgás. Ismerni kell az ételeket, mi mit tartalmaz. Az a lényeg, hogy csökkents a bevitt energiát, és növeld a felhasználtat. Tehát egyél kevesebbet (kcalban mérve) és mozogj többet! A sport mellett rengeteget számít az is, ha gyalog vagy bringával mész autó/busz helyett. Én pl. el szoktam sétálni a boltba, hazacipelem a cuccot. Jó időben bringázok vagy sétálok munkába. Így gyakran egy hétköznapon is összejön napi 8-10 km gyaloglás vagy 20 km bringázás.

Emellett főzök magamra, és igyekszek egészséges, nem túl kalóriadús ételeket készíteni, amivel jóllakok anélkül, hogy 1000 kcalt megennék egy evésre. Soha nem számoltam a bevitt tápanyagokat. Bár az talán a leghatásosabb, de én nem akarok ebbe belebolondulni. Érzésre is tudok úgy enni, hogy fogyjak.

2017. júl. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én 64kg-ról fogytam le 50-re és 160 cm vagyok. Eltüntettem a hozzáadott cukrokat, olajokat az étrendemből. Ezen kívül elhagytam a tejtermékeket, tojást amennyire tudtam, mert tele vannak zsírral és növekedési hormonokkal. Húst se ettem kb semmit. Szóval az étrendem kb. zöldségből, gyümölcsökből, hüvelyesekből és gabona félékből (barna rízs, quinoa, bulgur, köles...) állt. Az elején nagyon nehéz és kell hozzá kreatívitás és idő, mert én pl. órákat töltöttem az interneten receptek keresésével. Ehetten hamburgert, pizzát, fagyit, csak egészséges változatban.

Ha ez érdekel téged szívesen küldök recepteket, ötleteket.

Ezen kívül a smoothiekat nagyon tudom ajánlani, mert engem feltöltenek csomó energiával és nagyon finomak, csak egy nap ne nagyon igyál egynél többet.

Ezen kívül heti 5ször 1-1.5 óra edzés, sok víz.


Tudom sokan mondják, hogy a szénhidrátot kell csökkenteni, mert az az ellenséged, pedig szerintem nagyon nem így van. Én csak attól lakok jól. Én inkább a zsírokat csökkentettem és nálam nagyon bevállt. Főleg, hogy nem éheztem állandóan, persze kaloriákt is számoltam, hogy ne nagyon lépjem túl a keretemet, ami 1200 és 1300 között volt nálam.


Sok sikert!

2017. aug. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
ketogén diétával. na nem a kiskegyed-félével, hanem a pontos makrók követésével, egészséges zsírokkal, keton stick használatával. 110ről indultam 165 cm nőként, most 79 kg vagyok. van még mit leadni.
2017. aug. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egy ideje elkezdtem hízni. Észrevettem magamon, el is kezdtem (többször is) diétázni, de pár napokon belül sz@rtam az egészbe, míg egyszer egy olyan beszólást kaptam egy olyan személytől, akinek a szava számomra mindennél többet számít. Ezután egy hétre megundorottam az ételektől, semmit nem bírtam enni, folyton ez járt a fejemben. Egy hét után összekaptam magam, nekiálltam edzeni, sokat. Emellett ugyanis muszáj volt enni, mert már kezdtem rosszul lenni. Így tudtam csak visszaállni a normális étkezésekre. Így ezerszer könnyebb volt odafigyelni, hogy ne egyek túl sokat, illetve egészséges ételeket fogyasszak.
2018. jan. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Nekem is a fogyás a célom. 4 honapja naponta megyek terembe, ahol min. 1 órát edzek. Vegyesen csinálom, intenziv biciklizéssel kezdek, aztán jön a cross tréner és utána egy kis súlyzózás. Ezzel elégetek átlag 8-900 kcalt. A kaloria bevitelre figyelek, nem haladja meg a napi 1400 kcalt, és ennek is nagy része fehérje. Erre figyelni kell, ha nem izmot akarsz veszíteni, és a fehérje nagyon jól laktat is amellett, hogy az izmok tápanyaga. Kenyeret, péksüteményeket, cukrot, kemény sajtokat teljesen kiiktattam az étrendemből. Cukor helyett eritrit, fehérliszt helyett zabpehelyliszt vagy kukoricaliszt. Gyümölcs ehető, de az inkább reggel, napinditásnak jó joghurttal, zabpehellyel, túróval. 3 hónap alatt leadtam 15 kilot. Gyakorlatilag eszem, mikor éhes vagyok, akár este 10 órakor is. A Glikémiás indexet ha valaki figyeli, sokkal hasznosabb bárminél, ugyanis az 50 GI alatti ételek nem hizlalnak, mivel azok a lassú felszivódásúak. A telomra letöltöttem a kaloriabazis appot, és ott naponta beírom amit ettem, ittam, sportoltam és mindig kiírja, még aznap mennyi fehérjét, zsírt, szénhidrátot ehetek. Egy idő után már app nélkül is megy a dolog :-)
2018. jan. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#6 vagyok, azóta már 65 vagyok!:D
2018. jan. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#6 kirpóbáltam, de rosszul voltam tőle. Nem bírja a zsírokat ennyire a gyomrom :( én is haladok életmódváltással :)
2018. jan. 7. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!