Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Poliolokat most akkor kell...

Poliolokat most akkor kell számolni a ch-nál, vagy ki kell vonni?

Figyelt kérdés
Többféle választ olvastam erről, mi az igaz?

2019. márc. 25. 18:40
1 2
 1/13 anonim válasza:

Nem értek a szerves kémiához, de a(z angol nyelvű) Wikipedia szerint a poliolok olyan szerves molekulák, amikben hidroxil-csoportok (OH) vannak.


Így már a kérdés is fura: poliolokat kellene-e számolni a CH-nál? Nem fordítva gondoltad, ti. hogy a CH-gyököket kellene-e számolni a polioloknál?


A Wiki cikk szerint vannak a cukor-alkoholok, amik általános képlete (CHOH)nH2, ahol n = 4-6.


A polimerkémiában meg van a polivinil-alkohol aminek az általános képlete (CH2CHOH)nH2, ahol az n több ezer is lehet.


Segít ez neked bármennyit is?

2019. márc. 29. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem, és szerintem te is tudod.

Nem vonom kétségbe a valóságtartalmát, de a kérdés nem erre vonatkozott...

2019. márc. 29. 06:02
 3/13 anonim válasza:
No az szomorú; kénytelen leszel más segítségét felhasználni.
2019. ápr. 13. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Valszeg emiatt nem is alszom már 2 hete...

(Ja, de...)

2019. ápr. 13. 08:00
 5/13 anonim válasza:
Akkor annyira nem is érdekelt téged az, hogy mi az igazság a kérdésben.
2019. ápr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De, még most is érdekel(ne), csak valószínűleg egyértelmű válasz erre úgyse lesz. És mivel ma kiírtam egy másikat, az jelenleg jobban érdekel :D
2019. ápr. 17. 15:45
 7/13 anonim válasza:

> valószínűleg egyértelmű válasz erre úgyse lesz


Semmilyen válasz sem volt, hát még egyértelmű. :)


De ez nem zavarta álmodat, és ez a fontos.

2019. ápr. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Semmilyen válasz sem volt, hát még egyértelmű. :)"

=> Ide nekem telibe valóban nem... De mint írtam, volt már...

Egyébként a feltüntetett kcal érték sem jön ki a teljes ch-taralommal számolva, ebből feltételezve leginkább az a megoldás állhat a legközelebb az igazsághoz, akik azt mondják, EGY RÉSZE felszívódik...

2019. ápr. 20. 06:38
 9/13 anonim válasza:

> Ide nekem telibe valóban nem


Telibe? Ide neked semmilyen válasz nem volt.


> De mint írtam, volt már


Lehetetlen: ha már lett volna egyértelmű válasz telibe, akkor nem kérdezgetnéd újra meg újra.

2019. ápr. 24. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A "volt már" arra irányult, hogy a téma felmerült már korábban itt az oldalon is, voltak erre irányuló válaszok. De nem csak ez az oldal létezik ugye....


https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__szenhidratszegeny..


https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__869..


Én meg egyszer kérdeztem meg, nem újra és újra, ez volt az egyetlen kérdésem ezzel kapcsolatban.

De nem igaz, hogy nem érkezett válasz végülis, mert folyamatosan itt válaszolgatsz, ez már az 5.volt, ami azért nem semmi, valljuk be. És bár valójában köze nincs a kérdéshez, ezen az oldalon abszolút normálisnak számít 🥴

2019. ápr. 24. 07:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!