Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miert lassult be a fogyasom?

Miert lassult be a fogyasom?

Figyelt kérdés

Mar fogytam 10kg-ot es megorultem hogy menstruacio utan volt hogy 72kg-ot is mutatott a merleg es most raalltam es 73.8:( egy hete miert voltam kevesebb? Sulystagnalasnal/hizasnal mit lehet tenni?

Heti 2x cardio es 1x sulyzos edzest csinalok, napi 1400 kaloria


2019. jún. 5. 15:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a napi 1400 kalória nagyon kevés! Minimum 1700 kellene, de akkor még csak feküdtél meg lélegeztél! ha dolgozol, akkor arányosan annál is több!


A tested lehet, hogy átállt raktározásra a kevés étel miatt és zsírt raktároz. (de ez csak egy lehetőség)


Vagy éppenséggel lehet, hogy több folyadékot ittál az adott időszakban és azért vagy nehezebb, de ez mérési hibahatáron belüli dolog. Bármi befolyásolhat 2 kg-ot ide vagy oda.


Ha a kardio mellett is csak 1400-at viszel be az viszont nagyon-nagyon kevés. A szervezeted elkezdi leépíteni az izmaidat, mert nincs elég bevitt energia, hogy fenntartsa azokat! A fogyás egy része ebből is adódhatott és most beállt a szint, talán azért nem fogysz tovább, sőt hízol, mert elkezdett raktározni a szervezeted. - persze ez csak egy vélemény, nem biztos, hogy így van, de lehetséges ok.

2019. jún. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minél kevesebb a felesleg, annál lassabban fogysz. Ennyi. A stagnálás a fogyás velejárója, főleg hosszabb távú fogyás esetén. Ha 1 hónap testsúly/körméretek centiben való csökkenése elmarad, akkor lehet stagnálásról beszélni a diéta betartása, és a mozgás beiktatása ellenére. Természetes dolog, ha betartasz mindent és kitartasz, be fog indulni újra.

Vérzés környékén vagy, nem híztál, csak a tested több vizet köt meg. Én ilyenkor másfél hétre mérleg közelébe sem megyek.:) Mondjuk amúgy is heti egyszer mérek, mert még lényegében megvan a heti 1kg mínusz. Később már ha nem lesz, csak 2 hetente fogok mérni.

2019. jún. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!