Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért lassult le a fogyásom?...

Miért lassult le a fogyásom? Hogyan lehet elkerülni hogy a szervezet lelassítsa az anyagcserét?

Figyelt kérdés

Az utóbbi egy héten egy dekát sem adtam le.

Napi 1000 kalóriát viszek be. Általában (szoba/)biciklizni vagy túrázni szoktam, napi 5-6, de minimum 3 órát.

20 éves férfi, jelenleg 85.8 kiló, ez 0,2 kilóval több mint az egyhéttel ezelőtti adat.

Feltehetőleg túlterheltem magam, ezért a szervezetem nagyon tartalékol, lelassult az anyagcserém. Na de mi alapján dönti el a szervezet tartalékol-e vagy sem? Mi számít? Az ha túl keveset eszek vagy az is ha túl sokat sportolok? A "sok sport" alatt az kell-e érteni hogy túl hosszan (6 óra séta) vagy túl sok kalóriát égetve (3 óra futás) mozgok? Vagy a kettő együtt, a napi kalóriamérleg számít? Hogyan találjam el azt az optimális pontot ahol a legtöbb súlyt tudom veszíteni?


2015. aug. 11. 00:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Az extrém kalóriadeficit sosem jó. Napi 1000 kcal szinte mindenkinél koplalás, 85 kilósan különösen brutálisan kevés.

6 óra séta kizárt dolog, hogy gond legyen, van, aki kemény fizikai munkát végez álló nap... Csak rendesen kell enni mellé.


Az optimális pontot maximum kísérletezéssel lőheted be, hisz senki meg nem mondja még csak azt sem, hogy mennyi a súlytartó kalóriabeviteled...

2015. aug. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

Szia!

Ez egy természetes folyamat, egykor volt fent egy cikk(Indexen vagy velveten vagy díványon), ami ezzel a jelenséggel foglalkozik, lényegében arról volt benne szó, hogy a szervezeted alkalmazkodott a megváltozott életstílusodhoz és kicsit spórol, biztos, ami biztos. Ráadásul ne feledj testtömegindexet mérni, mert egy ponton túl fejlődnek az izmok is így az plusz súlyként fog jelentkezni. De ha van testtömegindex összehasonlítási alapod, akkor láthatod, hogy miként változik tested zsírösszetétele/aránya. Én azt mondom, hogy dobd ki a pitsába a mérlegedet egy évre és utána nézd meg, hogy mennyit fogytál. Pár hetente, havonta nézve teljesen irreleváns adatokat fogsz látni és csak el fogja venni a kedved tőle. Amúgy a jó módszer a sokkolásos alapú edzés a fent említett lelassult fogyás megoldására.: a lényeg az, hogy ha pl. 20 percig kocogsz egyenletesen (erődet beosztósan) az kevésbé fogyaszt, mintha egy percig, de anyait-apait beleadva, mint egy sprintfutó. Az előző a kondíciódat erősíti meg, de az utóbbi éget is. Én nem próbáltam még, de ez vót abban a cikkben! Sok sikert!

2015. aug. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Elvileg olyan 1980 kcal, ha egész nap feküdnék... Normál életvitel mellett 2400. Elvileg. De talán lehet hogy ezen képes lassítani valahogy a szervezet. Ja és 176 cm vagyok.
2015. aug. 11. 00:34
 4/17 anonim ***** válasza:

Ezt a rendszeres mozgás lecsökkenő energiaráfordítását már én is olvastam... De a testnek millió egyéb kis trükkje van, ezért nem lehet kiszámítani, hogy mikor mi történik...


Ha 2400 kcal-ra becsülöd a szükségletedet, akkor főleg ne egyél 1000 kcalt... De máskor se, mert ez iszonyú kevés.

2015. aug. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Azért ez nem ilyen egyszerű... Pl ha nő lennél mostanra észrevetted volna hogy pl menzikor visszatartja a szervezet a vizet (átmeneti "hízás"...). Lényeg a lényeg, a mérleg nem teljesen megbízható, nem azt mutatja hogy mennyi zsírt raktározol, hanem hogy mennyi zsírt, mennyi izmot, mennyi vizet, mennyi bélsárt összesen. Ezek aránya változhat. Pl én ebben a dögmelegben annyi vizet tartok vissza hogy le kell vennem a jegygyűrűmet és nem jönnek rám a cipőim. Igen, a mérleg is többet mutat valamivel, mégsem híztam mert ez csak átmeneti dolog.
2015. aug. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93ról 80ra fogytam, napi 2400 kcal mellett, vmit elqrsz, és már 1500 kcal is koplalás lenne 86 kg-s 20 éves ffinek... Ennyi mozgás mellett egyéb dupla ennyit rostgazdagon, sok vízzel az kicsit rásegít majd az anyagcserére, de ha huzamosabb ideje vagy 1000kcalon akkor lassan vezesd vissza magad a normális tartoményba, ne egyiknapról a másikra..
2015. aug. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes, hogy az emberek a szervezet hőtermelési szükségletét szinte mindig kihagyják a számításból. Az elmúlt héten a testhőmérsékleted fenntartásához nemigen kellett fűtőanyagot bevinni, azaz változatlan bevitel mellett bizony még akár hízhattál volna.
2015. aug. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem csoda, hogy hazavagtad az anyagcseredet, 1000 kaloria MINDENKINEK keves, nemhogy egy 85 kilos ferfinak.


Alapanyagcsere + 200 kaloriara lodd be magad (vagy meg fole), es akkor lesz hova (egeszsegesen) csokkenteni, ha megall a fogyas.

2015. aug. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kezdj el min. 1500kcal étkezni, napi 5x ez megpörgeti az anyagcserét, az is segíthet még, ha intervallum mozgást végzel.
2015. aug. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igazából volt egyszer olyan nap is amikor csak 600 kalóriát vittem be, de még akkor sem éreztem rosszul magam tőle. Alacsonykalóriás kajákat ettem így ez a kevés kalória is kitöltötte a gyomromat, nem éheztem, fáradtabbnak sem éreztem magam sokkal az átlagosnál.
2015. aug. 11. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!