Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1400kaloriat viszek be, kb...

1400kaloriat viszek be, kb 400-at elegetek edzessel, es 200at viszek be utana feherjeporral. Ez jgy jo lenne? Nem keves kaloria?

Figyelt kérdés
2019. jún. 7. 06:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
5%

Kíváncsi lennék hogy aki lepontozott, milyen alapon tette. Nekem anno a személyi edzőm mondta hogy egy vicc a kalóriaszámítás, ne foglalkozzak vele. Nem hittem neki, ezért néztem utána és tényleg azt találtam hogy a kalóriát csak nagyságrendekben érdemes használni, semmi pontos számításra nem alkalmas. Pl az egyik kaja 100grammja kcal tízesek, a másik százasok a harmadik ezer feletti, az arra jó hogy kb sorba állítsd a kajákat és eldöntsd hogy pl a salátából kb bármennyit ehetsz, a sütivel meg azért óvatosan.


Amúgy a kaják kalóriatartalmának mérése is egy vicc. Fogják a kaját, elégetik egy kályhában, és megnézik mennyivel jobban hevül fel a mellette egy tartályban lévő víz ahhoz képest amikor nincs kaja csak a kályha meg a fűtőanyag.


Tehát a kalóriát a kaja teljes elégetése által leadott hőből számítják ki. Nem tudom neked mikor égett el teljesen a testedben utoljára valami.

Amúgy azért így mérik, mert máshogy nem tudják :) Hiába nem sok köze van az emésztési folyamatokhoz.


Szóval légyszi ne pontozz addig le amíg észérvekkel nem tudod cáfolni amit írtam. Tessék utánanézni, nem az ujjamból szoptam.


Azok méricskélik csak nagybuzgón a kalóriákat meg a vitaminokat/ásványi anyagokat akik nem tudják mi van valójában a számok mögött.

2019. jún. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
2019. jún. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!