Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » IR-esként az IR-étrend betartá...

IR-esként az IR-étrend betartása nélkül, kalóriamegvonással + mozgással fogyni fog vagy sem? (+ metformin szedésével)

Figyelt kérdés

Sziasztok! IR-es vagyok, elvileg tartanom kéne ezt a nagyszerű diétát, de állandóan bedől a dolog a teljesen hektikus életmódom (elsősorban az utazások) miatt. Rájöttem, hogy sosem jön el (max. nyugdíjas koromban) az az időszak, amikor gond és kihágások nélkül tartani tudom...

Viszont rettentően szeretném, ha legalább a fogyás beindulna. Egy IR-es a klasszikus kalóriamegvonásos, testmozgásos módszerrel vajon tud fogyni? Kinek van ebben tapasztalata?

Egyelőre szedem tovább a metformint is.

(Légyszi, az oltogatástól kíméljetek, főleg ha ti még nem voltatok ugyanebben a helyzetben, ugyanilyen életmóddal... köszi!)



2019. jún. 15. 08:23
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Egesz mas az, hogy foloslegesen eszik vki sok szenhidratot (baromira nem errol volt szo), es az, hogy valamilyen fontos, tobbnyire gabonafelekbol szarmazo szenhidratot nem kap meg soha a szervezet. Az utobbi eredmenyezheti azt, hogy akar eveken at is szuper laboreredmenyek meg verkepek szuletnek, fogyas stb, aztan egyszer csak kiutkozik valami.

Legyszi ne vitatkozz tovabb velem ezen. En a masodik valaszolohoz intezett kerdesemre varom a valaszt.

2019. jún. 16. 08:43
 12/19 A kérdező kommentje:

A ketogen dieta szinte biztosan jo IR ellen, viszont a rettenetes sok zsir (akkor is, ha telitetlen zsir) hosszutavon total haza tudja vagni a szivet es errendszert.. De ez meg kb 10 ev mulva fog kiderulni, akkorra lesz annyi vizsgalat.

Ennyit akartam meg hozzatenni.

2019. jún. 16. 09:46
 13/19 anonim ***** válasza:

Amúgy ilyen táplálkozásnál mint pl ketogén diéta, vagy a könnyebb lowcarb highfat diéta során, a zsírt a szervezet elégeti, felhasználja, energiát nyer belőle, nem lesz tőle semmi gáz. Előbbi valóban szélsőséges kicsit, de a másik egyáltalán nem. IR-ben terápiás hatású, és úgy általában fogyáshoz is jó. Mivel a hízás és a fogyás is alapvetően hormonális- ha magas az inzulinszint a szervezetben, akkor indul a test hízásnak. A kevés ch-val az inzulinszintet csökkented, és megindul a zsírégetés.

De mindegy...Végső soron mindenki azt csinál amit akar, és úgy eszik ahogy akar:) ÉN csak szerettem volna átadni a megszerzett infókat. Nem gondolom, hogy egy nevét, szakmáját vállaló ember (dietetikus) aki ebbe könnyen belebukhat, olyasmit ajánlana beteg embereknek, fogyni vágyóknak, ami az ő hitelességének ártana. Érted.

A zsírfóbia a kilencvenes években terjedt el, de rég bebizonyosodott, hogy NEM a zsír felelős az elhízásért. Az élelmiszeripar, meg a gyógyszeripar ezen jókat keres. Nézz csak körül, egyre több a cukorbeteg, az elhízott, a túlsúlyos, az inzulinrezisztens, a hormonzavaros, magas vérnyomásos stb ember. Nem ok nélkül. Anno megkövezték a zsírt, az volt a főellenség, hát együnk helyette szénhidrátot, aztán az emberek egyre betegebbek és kövérebbek...Magyarország is vezet az elhízásban. Tényleg van alapja ennek, el kell gondolkodni rajta, és rájössz, hogy ez az igazság. Csak ennyit szerettem volna még leírni, és egyáltalán nem kötözködésnek szánom. Sajnálom ha ezt gondolod.

2019. jún. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Ammen. :)

(sziv-es errendszer...)

2019. jún. 16. 10:31
 15/19 anonim válasza:

Én is IR vagyok, és sajnos több orvos is azt mondta, hogy a diéta lényege, amit nem szabad megszegni, az, hogy a 160 g szénhidrát NEMCSAK a maximum, de a MINIMUM is egyben, amit muszáj bevinni, hogy a hormonrendszerben ne okozzunk károkat. Tehát alatta ilyen betegséggel ugyanolyan káros, mint felette.


Viszont én sem tartom be. 0-60 g között mozog a bevitt szénhidrát naponta a diétám alatt. Szerencsére semmilyen negatív hatást nem érzek, a vércukrom ugyanúgy viselkedik, nem vagyok éhesebb és nem vagyok többször vagy jobban rosszul, mint amikor betartottam a 160 grammot. Pedig mindig megéreztem, ha vétettem, és borítottam a mérlegen. Úgyhogy ami engem illet, csinálom tovább a fehérjén, és részben zsírokon alapuló étrendet, ilyen minimál szénhidráttal.

2019. jún. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat, utolsó! És te pl. mit tapasztalsz súly terén, fogytál már ezzel a diétával?


Én se tartom be ezt a 160-at. Most elkezdtem jobban hinni én is a LCHF elgondolásban, de egyáltalán nem zárom ki a ch-t, csak kevesebbet eszem, és helyette fehérjét meg zsírt. Hát azért megérezte a gyomrom, hogy változás van... egyszerűen, ha több zsírral kell megküzdenie, tökmindegy, hogy egészséges zsírokról van szó, akkor nekem meggyűlik vele a baja. Furán teltnek érzem magam félnapokon, vagy egész napokon át, van, hogy puffadok is. (habár az sajnos világéletemben jellemző volt rám :( )

Most arra próbálok ráállni, hogy oké, akkor kevés ch, és akkor mellé a zsír is kb. mindig light legyen...

2019. júl. 1. 09:11
 17/19 anonim válasza:
Fogyni kezdtem, de lassan megy, mert az izmaimat védem, sőt, erősítem, vagyis szálkásító és tömegelő kombón vagyok. Alakra szemmel láthatólag napról napra közelebb jutok az idealizált célhoz, súlyból viszont heti 0,3-0,5 körül veszítek, ami elfogadható ennél a diétánál. Egyébként HIIT és izolált izomépítő edzéseket végzek mindennap.
2019. júl. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2019. júl. 30. 14:48
 19/19 anonim válasza:
Szia! Én csak annyit akarok írni, hogy tökre megértem a problémádat! Én is küzdöm az IR-el, PCOS-el, de nagyon nehéz ezt egy hektikusabb életmód mellett diétával kezelni. Ráadásul a stresszfaktor is tényező lehet az ilyen betegségeknél. Nekem annyi a szerencsém, hogy vékony vagyok, de például legutóbb úgy jöttem haza egy néhány hónapos japán kinntartózkodásból, hogy durván candidás lettem. Az orvos semmi segítő tanácsot nem adott, csak leszidott, hogy miért eszem cukros ételeket, meg amúgy is nő vagyok, nyilván tudok főzni, figyeljek az étkezésemre. Nem tudom mit gondolnak ezek a dokik, hogy minden huszon-harminc éves nő otthon ül, nem dolgozik, eltartja a férje és van ideje főzőcskézni, szénhidrátokat számolni??? A valóság rohadtul nem ilyen, bár őszintén én nem is szeretném, hogy ilyen legyen...
2020. febr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!