Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki otthon van, mert kismama,...

Aki otthon van, mert kismama, vagy kicsi van otthon, miért hagyja délutánig oviban a nagyot?

Figyelt kérdés
2018. jan. 7. 08:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/123 anonim ***** válasza:
77%

Hát kérdező, nálunk nem a kismama meg a htb hozta be betegen a gyereket, hanem az egyedülálló anyuka, aki félt hogy kirugjak, meg a minimálbéres pár, aki kb ehenhalt volna, ha tappenzre megy.

Az egy dolog, hogy te azt látod, anyuka otthon mereszti a sgeet, vagy hogy szerinted szabadulni szeretne a nagyobbtol, de mivel amúgy a világon semmit se tudsz róluk, tán nem kellene itelkezni

2018. jan. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/123 anonim ***** válasza:
76%

Az enyém ugyan még csak bölcsis, de veszélyeztetett terhes vagyok, volt már 2vetélésem. Mikor megtudtam, h terhes vagyok nem akartam vinni, de a vezető mondta, hogy nyugodtan mehet. Én nem tudtam volna mást adni neki, mint itthon a négy fal közti fekvést kis játékkal. 2évesen ennél többre van szüksége. 9re visszük, 15.30kor hozzuk el. Alvás előtt hazahozni horror volt, majd össze esett buszra fel, buszról le majd séta a házig, ott fel 90lépcsőn.

Én már nem tudom minden nap hozni-vinni, az apja szállítja munka előtt és után.

Szerencsére szereti a bölcsit, sokszor ugy kell levadászni, h hazajöjjön.


Ha ovis lesz szepttől is így fog járni.

2018. jan. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/123 A kérdező kommentje:
Nem az a bajom, hogy viszitek, hanem a hogyan. Minden gyerek óvodaköteles 3 éves korától. De az, hogy könnyebb lekötni, stb, akkor ne szüljön az ember ész nélkül zsinórba, ha utána be van zsuppolva délutánig az óviba.
2018. jan. 7. 09:51
 24/123 anonim ***** válasza:
80%

Én kismama vagyok, 8 hónapos terhes hatalmas pocakkal. A "nagytesóért" uzsonna után megyek.

Az okok:

- Próbáltuk ebéd után hazahozni, de hazafelett elaludt a buszon. Veszélyeztetett terhesként nem tudom a busztól hazáig cipelni az alvó gyereket.

- Ha nem aludt el a buszon, akkor is kb fél 2-re hazaértünk, mire le tudtam fektetni 2 óra volt, addigra rendszerint túlpörgött, így nem lett semmi a délutáni alvásból.


Így mivel a délutáni alvást teljesen ellehetetlenítette az ebéd utáni hajövetel ésszerűbb volt délutánra aludni otthagyni.


Aztán próbálkoztunk alvás után hazahozni, de akkor meg az uzsonna miatt ment a sírás, éhes volt, útközben buszon etetni nem megoldás. Így most uzsonna után hozom haza.

2018. jan. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/123 anonim ***** válasza:
64%
Én hazahozom, de szívesebben hagynám ott. Egyrészt mert később kezdte az ovit (tavasszal nem vittem, mert itthon voltam, nyáron úgyse ment volna), így egy összeszokott csoportba ment. Másrészt őt altatnom kell, a tesót csak leteszem. Nagyobb nehezebben aludt el mindig is. Sokkal több időm lenne házimunkára, illetve meg tudnám addig csinálni amíg a kicsi alszik. Segítségem nincs, férjem is távol dolgozik, így nekem egyszerűbb lenne. De megbeszéltem a gyerekkel, hogy majd akkor fog ott aludni, ha ő is szeretne. Nagyon szereti az ovit, de nem akar ottaludni. Nálunk az ovónők nagyon kedvesek, nem küldik haza azokat a gyerekeket akiknek az anyjuk otthon van. Szülőin kérték, hogy délután menjenek 4 után a szülők inkább, had játszanak a gyerekek!
2018. jan. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/123 A kérdező kommentje:

Nem ítélkezem! Én biztosan nem írtam ilyet, hogy bárki mereszti otthon. Hol olvastál ilyet?????

Csak megfogalmazódott bennem egy kérdés és gondoltam meg fog férni két mikor jön a csp, három terhes vagyok-e, kettő megnéznéd -e a tesztem kérdések között.

2018. jan. 7. 09:53
 27/123 A kérdező kommentje:

Az óvoda hozzáállása meg szerintem mindig is ilyen volt, nálunk 7kor már bent van a lányunk mert én 7re járok, férjem 7.15-kor fixen indul vidékre mert ott dolgozik.

Rám is csúnyán néznek, amikor fél5kor veszem fel a lányom..

2018. jan. 7. 09:56
 28/123 anonim ***** válasza:
72%

Azért a legtöbb kismama - hacsak nem eltartott - dolgozik, ha nincs baja, akár az utolsó hónapig. Ha van baja, akárcsak annyi, hogy nehezen szaladgál a játszótéren és már százszor átgondolja, érdemes-e egyáltalán elindulni, akkor meg miért ne "örülhetne" a nyuginak, miközben a gyerekét valószínűleg több értelmes élmény éri, mint vele. Ha meg egy nagyobb ovisról van szó, aki eddig délután is bent volt, értelmetlen felrúgni a napirendjét, pláne, ha mondjuk még különórák is vannak délután vagy bármilyen fejlesztés.

Én meg speciel már terhesen és később is otthonról dolgoztam és ezt elég volt megoldani a baba mellett - még rá is sokszor nagyi vigyázott (két etetés között levitte délelőtt sétálni), ennél többet meg nem akartam "a nyakába varrni". És engem is egyfolytában kérdezgettek az óvónők, hiába magyaráztam, hogy nem a lábamat lógatom.

2018. jan. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/123 A kérdező kommentje:
Én nem törtem senki feje felett pálcát, csak feltettem egy kérdést mert nem értettem, és még hozzá is tettem hogy én miket és hogyan látom. Nálunk igen, a htb hozza be, nagycsoportos gyerekekről beszélünk, kabát zsebben meg az orrspray, ha esetleg dugulna a nózi,wc-re menet fúj. Meg amiket leírtam, nekem ezek vannak a környezetemben. De a rosszundulatú vàlaszok tükrözik, hogy van, aki magára ismert, a többi válaszolónak pedig köszönöm. Mert így már értem.
2018. jan. 7. 10:06
 30/123 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, én csak annyit mondok, hogy te egy nagyon rosszindulatú ember vagy!!! Nagyon!!!!! Mások felett ítélkezel! Ha elviszik a gyereket délben haza, akkor az neked miért jó? Valaki elviszi, valaki meg nem! Mi közöd hozzá? Ja nem tetszik, vidd magánoviba. Én hazahoztam egy darabig a 2 nagyobbat ebéd után, mikor terhes voltam a 3-dikkal. De, mikor a fiam arra kért, hogy ott szeretne ott maradni, mert még játszani akar a barátjéval is, nem volt kérdés. Így a lányom is ott maradt, nem vagyok hülye, hogy kétszer menjek gyalog, egyedül 15 perc az út, de 2 ovissal fél óra. Ekkor már megvolt a 3-dik gyerek. Mindig úgy kellett időzíteni az etetést, hogy fél egyre már az oviba legyek. De öröm volt. A fiamék mindig 12:45-re végeztek, 13 óra, mikor elindultunk az oviból, volt, hogy 14 óra volt, mire hazaértünk. Akkor fektessem le őket aludni, az oviba meg már 14:30-kor kelnek. Kösz nem. Reggel, fék kilencre beértünk az oviba, onnan boltba mentem (gyalog, mert apuka nem tett a seggem alá autót), volt, hogy 10 órára értem haza és ugye ott volt a pár hónapos baba. Volt 2 órám mindenre, persze, hogy nem végeztem. Úgyhogy igen, ott aludtak egy idő után és végre én se voltam annyira szétesve. De, semmilyen szünetben és ügyeketben sosem voltak a gyerekeim!!! Ezt óvónéni férjétől kikérem minden nagycsaládos anyuka nevében az általánosítást! Most már dolgozok, a kegkisebbem most kezdte az ovit, a középsőnek utolsó éve van. Most se mennek semmilyen szünetben, nehogy elfáradjanak az óvónénik napi 6 órában. De legalább lesz adófizető az országban. Bár remélem az én gyerekeim külföldre mennek, egy ilyen 1 gyerekes embernek ne fizessék a nyugdíját!!!!
2018. jan. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!