Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki otthon van, mert kismama,...

Aki otthon van, mert kismama, vagy kicsi van otthon, miért hagyja délutánig oviban a nagyot?

Figyelt kérdés
2018. jan. 7. 08:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/123 anonim ***** válasza:
51%
Nekik is muszalybol van bent a gyerek.
2018. jan. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/123 A kérdező kommentje:
Igen, ha már itt tartunk. Az nem baj, ha tesót tolva odaér a gyerekért, bocsánat, az a gyerek csak 8tól van fél5-ig, mert rendre egyszerre érek az anyukával az ovihoz. De azért még ti támadtok, hogy bent van a gyerekem 9 órát. A masik gyerek is bent van, de az nem gond. Nem is tudtam, hogy gáz, de az nem gáz, ha másnak sok otthon 2-3 gyerek és az a normális ha 3ból 2 ovis. Én kérek elnézést a kérdésemért 🤐
2018. jan. 7. 10:30
 43/123 anonim ***** válasza:
63%

Aki úgy gondolja, hogy egy ovisnak elég délig az ovi, az nem azért szidja az uzsi után menőket, mert rosszindulatú, hanem mert mást gondol az anyaságról.


Az ilyenek a gyereket sajnálják, amiért nem csak napi 4 órát tölt külön a szüleitől, hanem 9et. Ez minden, csak nem rossz indulat, jót akarnak a gyereknek(csak rosszul)


Szerintem egy ovis korú gyerek sokkal jobban sérül, ha elzárják a kortársaitól és a szocializáció lehetőségétől, ha egy nyűgös, nem kiegyensúlyozott anyukával kettesben(vagy egy pár babakorú testvérrel) többesben vannak otthon.


Mert babával és ovissal nem lehet kiegyensúlyozott egyszülős programra menni, olyankor az anyukák mind idegesek.


Ha lenne más lehetőség, pl ovi helyett lenne egy nagy közös ház sok anyukával és sok hasonlókorú gyerekkel, biztonságos, minden igényt(wc, pelenkázó, tápszerhez vízforraló és sterilizáló, nagyobbaknak szórakozásképp játszótér) kielégítő környezet ingyen, étkeztetéssel megoldva, minden anyuka elvinné délben a gyerekét az oviból, és ebbe a hatalmas közösségi akármibe menne a gyerekével.


Amíg ilyen nincs, addig az ovi uzsonna utánig a kisebbik rossz, mert a másik lehetőség az, hogy a gyerek társasag és mozgástér nélkül van bezárva egy őt rakás szabállyal traktáló kimerült és felnőtt társaságra és kimozdulásra szomjazó frusztrált anyukával.

2018. jan. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/123 A kérdező kommentje:
Én megértettem és elfogadtam mások véleményét, de most ott tartunk már hogy az enyém 9et van bent, milyen szülők vagyunk, de az a normális ha másoké bent van, holott most szerintem letisztázódott mindkét oldal, hogy muszájból.
2018. jan. 7. 10:36
 45/123 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor sok a frusztrált és fáradt anyuka. Akkor szerintem mindent értek és szeretnék errôl nem vitázni tovább. Nem volt célom a sárdobálás.
2018. jan. 7. 10:38
 46/123 anonim ***** válasza:
25%
Már bocsi, de kezdted a kérdéseddel ezt a témát boncolgatni, én hazaviszem a nagyobbikat. Saját vállalkozásunkban dolgoznék, ha tudnék, de nem tudok, mert a kisebbiket nem vették fel az oviba, decemberbe töltötte a 3-at, mert nem kötelesek, bár nála kisebbeket látok, de hát ott is a muszáj. Én konkrétan azért szívok, mert normális anyagiakra vállaltam gyerekeket, úgyhogy nekem célozgathatsz bármire, nem ingem. Viszont még most se értem, miért lenne baj, ha 3-ra mennék a gyerekért, mert neked szúrja a szemed?
2018. jan. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/123 anonim ***** válasza:
7%
9,5 az a 9, kérdező. 9. Egy 3-5 éves gyerek 9 órát van az oviban. Nem mellesleg ha 7re megy, akkor mondjuk fel 7kor kel, vagy 6kor?
2018. jan. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/123 anonim ***** válasza:
40%

Végülis ez mindenkinek a magánügye, de nyilván az az indoka, hogy az anyukának így kényelmesebb. Természetesen kényelmesebb délután 2-kor gyerek nélkül ügyet intézni, meg vásárolgatni. Nekem is könnyű lenne, csak hát én olyankor dolgozok. Aztán érdekes módon hamarabb odaérek a gyerekért, mint a nem dolgozó anyukák (van olyan is, akinek kicsi sincs otthon).

Azt az érvet végképp nem értem, hogy azért marad ott, hogy játszon a többiekkel. Ebéd után alszanak, utána uzsonna van. Ennek kb. fél 4-kor van vége, tehát délután csak az tud játszani, aki még fél 4 után is ott van. Én nem értem meg azt a nem dolgozó szülőt, aki még fél 4-re sem megy a gyerkért.

2018. jan. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/123 anonim ***** válasza:
53%

Minden élethelyzet más, nem láthatsz a negy fal közé. Mi pl szeretünk volna kistesot. Minden adott, ház , autó, bejelentett munka, közös vágy a tesóra és nagyszülői segítség. Aztán jött a krach. Hiperstimulacio, harmasikrek, vérzés stb. 25 heted kortól pedig kórház a szülésig. Pihenést írtak elő, de azért annyi belefért, hogy kocsival elvigyem a gyereket, mosolyogni is tudtam, de ezt a fél órát egy délelőtt volt kipihenni. Délutánra nem marad, de azért mert a szüleim elhozzak. Én pl keveset allhatok, ülhetek, így sok játék kilőve. 4-5 korul hozták haza. És éppen elég volt estig tartalmasan lefoglalni. Pedig nem görcsöltem, nem nyíltam, de ez rengeteg pihenésnek és még több gyógyszernek köszönhető. Ha a szüleim nem segítenének, akkor miközben én otthon "meresztem", oviban lenne.

De elmondom, hogy az óvodavezető külön ajánlotta, hogy a család tehermentesítése miatt nyugodtan maradjon ott ötig. Mi mondtuk, hogy nem szeretnénk. De tovább megyek. Mikor a héten kiderült, hogy be kell jönnöm, külön leült vele az óvónéni beszélgetni, hogy mi vár rá. Ő már nagyfiú, nem kell sírni anyu miatt, rengeteg aranyos dolgot elmondott neki. Sőt másnap egy igazi szívhez szóló ajándékot csináltak nekem. Mert ez az óvónéni szivbol-lelekbol dolgozik. Nem azt nézi, hogy hány gyerek van, hanem segíti a kis törpöket. Ezt csak azért írom le, mert aki engem lat, az egy kiegyensúlyozott, egészséges kismamát lát, akinek semmi baja. De ez a felszín. Ha valamiért ülnöm kell egy délelőttöt, pl doki miatt akkor délutánra fáj mindenem, alig kapok levegőt. Kívülről sok minden nem látszik.

2018. jan. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/123 A kérdező kommentje:

Kedves 43.!

Nem tudom, más miért nem tudott így indítani, hogy összeszedetten leírja, hogy tényleg megértsem. Csak a dobálózás megy, hogy bezzeg az én gyerekem bent van 9 órát! Muszájból! Más szerint érdekes, nekem meg nem volt erről fogalmam, hogy a munkán kívül mi az oka annak hogy más anyukáknak szintén muszájból bent van a gyereke. Tényleg van erről sértő véleményem is, de ezt leírni nem fogom, mert értelme nincs. Viszont az tényleg mindenkinek az egyéni döntése, hogy egy gyereket vállal vagy 2-3-4-et és adja be délutánig oviba, mert egy gyerekes vagyok és fogalmam nem volt arról, hogy mi lehet még az oka annak, hogy lelkiismeret furdalás nélkül délutánig ovizzon a gyerek. Ezért tettem fel a kérdést kultúráltan. Aztán még én maradtam alul, mert meg akartam érteni. Mindenki magára vette és gondolom, magàra is ismert, azért támadott vissza, amivel semmi gond nincs, de bennem még az él, hogy azért van az óvoda mint olyan, mert a szülők dolgoznak és nem tudják megoldani a gyerek elhelyezését.


Jött itt egy válaszoló, hogy érdekes, én bent hagyom 9 órát, akkor minek vállaltam. Nem szeretném megfordítani a kérdést, mert annak egy végeláthatatlan vita lenne a vége. Egyszerüen sajnálom azokat a gyerekeket, akik bent vannak, mert én azt làtom, hogy van, akit megvisel az, hogy bent kell lennie az óvodában. Utoljára írom: amiket làttam és tapasztaltam, azért írtam le, mert kíváncsi voltam, máshol ki mit gondol. De igazán kár volt. Köszönöm a válaszokat.

2018. jan. 7. 10:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!