Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki otthon van, mert kismama,...

Aki otthon van, mert kismama, vagy kicsi van otthon, miért hagyja délutánig oviban a nagyot?

Figyelt kérdés
2018. jan. 7. 08:45
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/123 anonim ***** válasza:
60%

"Nehogy már azért szánalmas legyek, mert tudatosan vállaltam gyereket "

Miért a kérdező szerinted nem tudatosan vállalt gyereket? Csak az vállal tudatosan gyereket és csak annak jár vállveregetés, akai mgteheti hogy 3kor elviszi agyereket oviból, mert ő úgy dolgozik? Bicskanyitogató a stílusud, mondom ezt úgy hogy nekem rugalmas a munkaidőm, mielőtt még frusztrációval vádolnál. Csak undorítónak tartom ezt a magaslóról beszélést, semmi empátia, megértés nincs benned.

"mint a munka mögé elbújni és intézményre bízni ennyit a gyereket."

Ns pont erről beszéltem, de látom a felfogóképességed a éka segge alatt. Nem intézményre bízza, mert 1. kötelező az ovi, szocializácó kell a gyereknek is, 2. valamiből el kell tartani a gyereket, azt meg elég nehéz úgy hogy ő "nem bízza intézményre". A világ legtermészetesebb dolga, hogy míg a szülő dolgozik, addig a gyerek oviban, suliban van. Vicces hogy ennyire ki vagy akadva a kérdezőre, de a kivagyiság "a csak én csinálom jól"lenézés csak úgy üvölt a soraidból.

Jah, anyagi jólét meg nem csak azoknak lehet adott aki saját vállakozásban dolgozik,hanem annak is aki alkalmazot egy cégnél.

2018. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/123 anonim ***** válasza:
40%

Jóérzésű szülő akkor sem viszi be betegen a gyereket az óvodába, ha dolgozik.

Egyébként az óvoda tényleg nem gyerekmegőrző, hanem oktatási intézmény és kötelező. Ezután kb 2,5 órát van oviban a gyerekem, amiben az alvás és egy uzsonna van benne, ami inkább ébredezés kategória. Ami itt megy az meg már csak car rágás.

Azt elhiszem, hogy a kérdező gyereke 6,5 évesen nem igényli az alvást. Már iskolás is lehetne. Az oviban a gyerekek nagy része fiatalabb és igényli az alvást.

2018. jan. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/123 A kérdező kommentje:

Tudatosan vàllaltuk az egy gyermeket. És már bocsánat, sokan vagytok úgy otthon, hogy apuka 10-12 óràkat van oda, hogy otthon üljetek a gyerekkel. Vagy havonta, két havonta jár haza.


Másrészről pedig igen, biztos erőn felüli teljesítmény sok gyerek vállalása de nem ezt teszitek, a négy gyerekes is leírta, sokszor 4 után ért oda, ergo az ő gyereke nem volt lepasszolva az oviba? Ahogy szinte írtam az elején: egyel ottbon, a többi meg intézménybe. Majd ha otthon zsong 4 gyerek délután, és bírsz velük, akkor verheted a melled. Meg bárki más. De amíg az ovira bízzátok mert elvileg "fontos nevelés és fejlesztés folyik" , addig ne pattogjatok, mert ebből is látszik, hogy gyerekmegörzésre használjátok az óvodát. Köpködtök itt, hogy 2x 9,5 órát van bent a gyerekem, de azt nem számoljátok mellé, hogy a tiétek mennyit van bent. Igen. Senki sem kényszerített hogy "ilyen éltre" szüljek! De titeket se kényszerített senki, hogy annyit vállaljatok és jó a gyereknek alapon bent is maradjon, míg az aktuális gyerekkel otthon vagytok.


Azért dolgoztunk mindig, hogy a boltba ne kelljen az árát nézni az élelmiszernek, hogy jusson nyaralásra és tudjunk ingatlant venni neki, hogy ne albérletben kezdje az életét, hiàba ez ma a természetes. Mi más értékrend szerint élünk és nem azért dolgozok, hogy ne kelljen a gyermekemmel lenni.


Olyan jó, hogy ti azt hiszitek, hogy én miket gondolok. Eszemben sincs arra gondolni hogy lógatjátok a lábatokat meg hogy ki hogy barnult le. Kiforgattátok megint. A rosszindulatú feltételezés részetekről mindez, amikor azt írjátok, hogy a kérdező biztos azt hiszi hogy, ... nem hiszem. Mostmár tudom, hogy semmit sem csinálok rosszul.

2018. jan. 7. 14:06
 94/123 anonim ***** válasza:
65%
Nem olvastam végig ezt a rengeteg választ, de nálunk pl.az volt, hogy próbáltam délben hazahordani az elején, de mivel addigra már borzasztó álmos volt, egy nyűgös, síró gyereket húztam haza minden nap, a 10 perces út fél óra volt, közben hisztizett, nyűglődött, hazaérve nem bírt elaludni, újabb hiszti, nyűglődés. Aztán úgy döntöttem kipróbáljuk az ottalvást, azóta sokkal jobb, nyugisan és kipihenten hozom el, rögtön alvásidő után.
2018. jan. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/123 A kérdező kommentje:
Elmúlt 6, máriciusban lesz 6,5 éves.
2018. jan. 7. 14:13
 96/123 anonim ***** válasza:
52%

Miért te nem általánosítasz, dehogynem. Szerinted mielőtt gyereket vállaltam nem dolgoztam, szerinted akinek a 2. gyereke esetleg 3. gyereke ovis, bölcsis lesz nem megy dolgozni? Sok anyukát ismerek, akik otthonról feketén tudnak dolgozni csak, vagy az nem munka? Mire fel jössz ilyenekkel, hogy mások potyogtatnak, ezzel az erővel te is pottyantottál. Azon túl te honnan tudod, hogy melyik gyereket viseli meg a bent lét, délután fél 5-kor közli veled a gyerek?


"Egyszerüen sajnálom azokat a gyerekeket, akik bent vannak, mert én azt làtom, hogy van, akit megvisel az, hogy bent kell lennie az óvodában. "


Sajnáld a saját gyerekedet, persze tudjuk, hogy már csak heti 2 alkalommal van 9 és fél órát, bár szerintem ezt közben módisítottad, ne másét, mert ha muszájból is, de a tiéd is ott van szerencsétlen.

2018. jan. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/123 A kérdező kommentje:

Ezt most fejezzük be szerintem :) ismét valaki aki jobban tudja! :)

Csak potyogtatod, ha ennyire magadra cibàltad az inget

2018. jan. 7. 14:21
 98/123 anonim ***** válasza:
42%
Igen, a kérdezőének muszáj ott lennie..de a tiédnek és a hozzád hasonlóéknak nem, kedves utolsó..egyszerűen csak nektek könnyebb lepasszolni a gyereket mint foglalkozni vele.
2018. jan. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/123 A kérdező kommentje:
Az meg, ha jobban szeret a gyerek az oviba lenni és nem siet haza, talán oka is lehet, mert lesz.rva érzi magát, mert pátyolgatod a tesót, neki meg marad a délutáni ovi, mert senki nem játszik vele otthon. Szerintem ebbe se menjünk bele. :) Csak megmagyarázzátok hogy én miért vagyok szerencsètlen, ti meg miért a szuperek. Ennyi. :) hála Istennek, hogy nincs veletek semmi gond. :) itt tényleg befejeztem.
2018. jan. 7. 14:26
 100/123 anonim ***** válasza:
26%
Mi az, hogy az enyémnek? Miért általánosítasz? Az én fiamat minden nap ebéd után hozom el, még akkor is, amikor negyed 3-ra vissza kell vinnem, mert foci edzése van heti 2 alkalommal.Szóval ez nem az én ingem, mégse szidtam még egy anyukát se, aki délután megy a gyerekért, mert megértem pár itt felsorolt példa miatt is. A másik, a beteg gyerek kérdés is, hogy jött ide, vagy, hogy ő csak egy gyereket vállalt? Szimplán fröcsögni akart és kész.
2018. jan. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!