Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki otthon van, mert kismama,...

Aki otthon van, mert kismama, vagy kicsi van otthon, miért hagyja délutánig oviban a nagyot?

Figyelt kérdés
2018. jan. 7. 08:45
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/123 anonim ***** válasza:
28%
Azért mert szeretne ebéd után szundikálni mit nem értesz ezen?:D
2018. jan. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/123 Nereida3 ***** válasza:
75%
Gyerek szempontjából: utáltam oviba járni, soha nem aludtam délután, egyszer maradtam addig, hogy altatni akartak, ki voltam bukva. Szülő szempontjából: minden új jövevény maximális figyelmet igényel, ettől mondjuk nem hagynám ott a nagyobbat fél ötig, hisz neki is szüksége van rám. Valami arany középút volna jó.
2018. jan. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/123 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező!

Nagyon megváltoztak a lehetőségek!

Én magam csodálkozva hallgatom és látom, hogy mennyire más ma már a helyzet.

A mi harmadik gyermekünk 1980-ban született. Testvérei 1975-ös és 1976-os születésűek.

Azaz: amikor a harmadik világra jött, mindketten óvodások voltak.

Akkoriban 20 hét volt a szülési szabadság, azaz, ha dolgoztál, márpedig azt kellett tenned, 4 és fél, 5 hónapos kortól már bölcsődébe kellett járnia a gyermeknek.

Harmadik gyermekünkkel egyéves korától egészségügyi gondjaink támadtak - áldiftériás rohamok -, így GYES-re kellett mennem. (Ez akkoriban pénzügyi csőd volt egy öttagú család számára.)


Mindkét óvodás gyermekünket ettől kezdve csak ebédig járathattuk. (!!!)


Az egyikük óvónője igen nagyon számon tartotta, mikortól kezdődik a GYES-em. És úgy penderítette ki a gyermeket a kezdőponttól az óvodából, ahogyan csak tudta. (...)

Lakótelepen éltünk, egy tízemeletes ház ötödik, erkély nélküli lakásában.

A bölcsőde - szerencsénkre - közel volt, így én a konyhaablakból figyeltem, mikor és hogyan jön haza a két gyermekem - egyedül - haza.


Ehhez képest a mai anyatársak választási lehetőségei szélesebbek.

Remélem, hogy minél kevesebb az olyan anyuka, aki ezzel a jobb helyzettel nem él vissza, és minél több az olyan, aki megengedheti magának, hogy az összes gyermekével a lehető legtöbb időt együtt tudja tölteni.

A gyermekek ezt meghálálják: az enyémek nagyon szerették, és mind máig nagyon szeretik egymást, alkalmazkodnak egymáshoz, keresik egymás társaságát, saját baráti körükkel kiegészítve.

És én is örültem, amikor mindhárom gyermekemmel voltam. Könnyebb volt a hárommal, mint csak a harmadikkal. Anyósom ezt nem is értette meg, mert úgy szeretett volna rajtam könnyíteni, hogy a 2 nagyobbat időnként elvinni valamilyen programra, a 3 unoka már sok lett volna neki.

A 3 gyermek mellett többre lehet haladni, mint eggyel, mert annyira jól megvoltak egymással, be lehetett vonni őket a háztartási munkákba, a hangulat is vidámabb, családiasabb volt.


70/N

2018. jan. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!