Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki otthon van, mert kismama,...

Aki otthon van, mert kismama, vagy kicsi van otthon, miért hagyja délutánig oviban a nagyot?

Figyelt kérdés
2018. jan. 7. 08:45
 81/123 anonim ***** válasza:
53%

72.

Nem, én nem a dolgozó szülőket szapulom, én is dolgoztam, dolgozom és fogok is, bár mi összeegyeztetjük. Viszont szánalom a kérdező és azok, akik ismeretlenül fröcsögnek másokra. Lesajnálja másnak a gyerekét, miközben az ő gyereke van szinte a legtöbbet az óvodában. Nehogy már azért szánalmas legyek, mert tudatosan vállaltam gyereket úgy, hogy nem csak anyagilag tudunk helytállni. Egyébként akinek 3 gyereke van tuti nem mereszti a popóját, ha valaki így gondolja, az szimplán idióta. Nekem 2 van és hidd el, volt amikor felüdülés volt a munka, mert kimozdultam. Sokkal nagyobb megterhelés 3 gyereket normálisan felnevelni, mint a munka mögé elbújni és intézményre bízni ennyit a gyereket.

2018. jan. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/123 anonim ***** válasza:
55%
Az fáj a kérdezőnek, hogy más anyukák nem a mhelyen rohadnak, mert vagy apu keres eleget vagy van kisebb gyerek. Lehet ő is szeretne, de a körülményei akadályozzák ebben. Az emberek általában arra fújnak tudat alatt is, akinek irigyek a helyzetére. Ennyire egyszerű. Nekem 4 gyerekem van, a kicsi idén lett bölcsis. Volt, hogy én is 4 után értem oda értük, mert kb fél óra az út, és ha a kicsi többet aludt ebéd után vagy a legnagyobb külön óra van/volt délután. Attól, hogy van egy pici, nem fogom az egész napomat ingázással tölteni, mert az senkinek nem jó. Gondolom rólam is azt mondtad volna, hogy sütkérezünk nyaralgatunk, konditermezek szolizok, pedig kerti munka közbe fogott meg a nap és lettem jó kondiba 😀.
2018. jan. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/123 A kérdező kommentje:

Az óviban nem folyik nevelés délután nagyon sok óviban, egyedül angol van. Délután.

Nem vagyok irígy senkire. Az egyedülálló utóbbi anyukának: nem a dolgozó anyukákkal volt gondom, ott még érthető, ha taknyosan viszed.


Én azt látom, hogy sokan nem akarjátok érteni, mit írok, és ez a legszomorúbb az egészben. Kiválsztotok egy nem szimpatikus szót vagy mondatot és támadtok a szélrózsa minden irányából. De nem csak rám! Hatmillió más kérdésnél hajtépésig fajulnak a vàlaszok mert nem akarjátok kicsit sem megérteni a másik álláspontját! Én viszont szerettem volna, higgadtan válaszoltam, de nem értettétek. Azt hittem, hogy ez az oldal arra hivatott, hogy ha kérdésünk van, azt feltehetjük.

Nem szoktam ugrasztani senkit, alig vagyok itt. Elmélkedtem egy kérdésen. Ennyi!

Nem vagyok senkinél sem jobb, de rosszabb sem.

Én abban nőttem fel, hogy akinek kettőnél több gyereke van, az pl. az első 4 hónapban otthon tartotta a betegségek elkerülése végett, hogy az ovis ne vigye haza a taknyot a kicsire. Ha meg már nagyobbak voltak, délben jöttek haza.


Az óvoda hozzáállását is megértem. Nagyon sokan tőlük várják a nevelést. Sokan pont ezért néznek csúnyán mindenkire, mert pontosan tudják, hogy bár ez a dolguk, a gyerek lehetne otthon is, de a szülô viszi.


Köszönöm a tényleg kedves és barátságos privát üzeneteket! Jó tudni, hogy nem vagyok ezzel egyedül, és megfogadom azt a tanàcsot, hogy nem állok le vitázni senkivel. Pláne nem név és arc nélkül. Fele ennyi ember se lenne itt felbátorodva, ha nem lenne itt a kezecske meg az anonim mivolta az oldalnak.


A saját gyermekemet való igaz, nem sajnálom annyira, mint azt, aki ok nélkül bent van. Az èn gyermekemnek 2(!) NAPOT kell kibírnia, 6,5 éves és megérti. A délutánom, estém, hétvégém csak az övé. Sokszor nem főzök, hanem rendelek, hogy arra se menjen el idő, csak az övé legyek.


vannak, akik sorra, családira, gyesre, csokra alapozva vállalnak gyereket. Két családnak sem egyforma az anyagi helyzete és az igényei. Ha dolgozom, azt a családomért teszem. A gyerekemért, az ő jövőjéért pláne. És ha ennek az az ára, hogy heti 2 napon 9,5 órát ki kell bírnia, akkor ki kell. És nem elszenvedi. De ezt most hiába írom, nem hiszitek el. Ahogy én sem nektek, hogy a gyereketeknek a legjobb heti 5 nap óviba lenni, "muszájból"! Megmagyarázva, hogy miért jó a gyereknek. Részemről itt van a vita lezárva. Szép napot! :)

2018. jan. 7. 13:10
 84/123 A kérdező kommentje:
Ja "apu" eleget keres. Látástól vakulásig 12 órában vagy vidéken/külföldön úgy hogy alig jár haza! Biztos jó megoldás nektek!
2018. jan. 7. 13:13
 85/123 A kérdező kommentje:

Sokan tényleg nem tudtok olvasni? Heti 2 napot van hosszan az oviban.

:)

2018. jan. 7. 13:15
 86/123 anonim ***** válasza:
23%
Elköszöntél már párszor. Miért kell még mindig provokálni a népet? Hagyd abba mert így sose lesz vége
2018. jan. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/123 A kérdező kommentje:
Az, hogy az enyémnek ki kell bírnia 2 napot, kettőn időben a mamánál van és a munkából egyenesen megyek érte, egy napot pedig nem alszik bent, ez akkora bűn?? Ti heti 5 nap altatjátok ott, most mindegy, 3-ig vagy 4-ig. Ez mivel rosszabb az èn helyzetembél???? Ezt azert elmagyarázhatná értelmesen valaki. Mire vagyok irigy?? Erről beszélek. Kiindultok magatokból és tesztek hozzá, majd pedig kifordítjátok.. :)
2018. jan. 7. 13:20
 88/123 A kérdező kommentje:
Megválaszoltam még a hozzám intézett válaszokat. Ha nem tetszik, kilépsz.
2018. jan. 7. 13:21
 89/123 anonim ***** válasza:
56%

Annak aki írta, hogy ha nem lennének otthon szelfizős szülők a feleségemnek nem lenne munkája:

nyilván lenne, vigyázna a dolgozó szülők gyerekére...


Hatalmas óvónő hiány van, az üres pozíciókat túlóraként kell ellátni, túlóra pénz nélkül.


Végül egy éve kiköltöztünk Németországba, itt fizetni kell az óvodáért, mindjárt minden más. Ordibálni sem járnak be a szülők...

2018. jan. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/123 anonim ***** válasza:
84%

óvónőként hozzászólhatok??(nem az én férjem irt az előzőekben)

Nem olvastam el minden kommentet.Szerintem ne általánositsunk.Egyrészt van olyan ovi,ahol szinte kérik,hogy vigyék haza ebéd után a gyerekeket-bár ezt én is csak hallottam,mert nálunk,a kerületben nincs ilyen.De,kérdem én-mivel minden gyermek más-máshogy reagál-más érzelmi állapotú-valakinek jót tesz,ha hazaviszik,még nagycsoportban is(fáradékony,hiperaktiv,edzésre jár..stb)-valakinek meg külön jó,hogy nem rángatják haza délben(az alább leirt okok miatt-(anyuka babát vár,elalszik már a buszon..stb)

Úgyhogy az én válaszom az-hogy azért ,mert a gyerek szempontjait nézik a szülők(jobb esetben)

És,mivel ébredés ,uzsonna után jönnek is érte-ezért a minőségi időből nincs elveszve semmi-mert csak az alvásidőben marad bent.

2018. jan. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!