Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki otthon van, mert kismama,...

Aki otthon van, mert kismama, vagy kicsi van otthon, miért hagyja délutánig oviban a nagyot?

Figyelt kérdés
2018. jan. 7. 08:45
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/123 anonim ***** válasza:
52%
Hát te nem tudod és más se fogja. Igen, idejössz, hogy mennyire sajnálod ezeket a gyerekeket én meg a tiédet sajnálom, hogy napi majdnem 10 órát tölt az oviban, mert a szüleinek muszáj ilyen munkarendbe dolgozniuk, vagyis szinte elsőnek megy a gyerek és majdnem utolsónak ér haza. A másik, hogy nem látsz bele más anyukák életébe, nem tudhatod miért megy délután a gyerekért. Nálunk emberi időben, 4-ig elhozzák, de többség ebéd után hazaviszi, ha van otthon kisebb. Akikről te írsz, az egy kisebb réteg lehet. Viszont ez a "tudnék rá mit reagálni", hát reagálj, engem speciel nem bántasz meg, de teljesen mindegy, hogy az egy gyerekeddel nem tudsz eleget foglalkozni vagy a kettővel, ezért nem veregetlek vállon, hogy mekkora hős vagy, hogy csak egy gyereket passzolsz le napi 10 órára.
2018. jan. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/123 A kérdező kommentje:
Ha nem tudsz kettővel vagy hárommal délután otthon lenni akkor ne szülj ennyit.
2018. jan. 7. 11:29
 63/123 A kérdező kommentje:

És akkor ne használjátok az óvodát gyerekmegörzőnek. Az én gyerekem 2 napot van bent 7-16.30-ig, mint írtam. Ebbe ne haljunk már bele. De ti? Még a szünetet se bírjátok ki egynél több gyerekkel.

És azt dolgozom, ami van. De ti csak zsinórba szültök. 70% belőletek nem akar dolgozni, vagy nem tud. Úgyhogy kvittek vagyunk. Pont.

2018. jan. 7. 11:31
 64/123 A kérdező kommentje:

Nagyon sok gyerek kel 6kor meg fél7kor mert a pesti reggeli dugót el akarja kerülni a szülő, és munkaidő utáni csúcsban mennek a gyerekért, mire odaérnek az ovihoz, iskolához. Nagyon szuper hogy mindenki csak fújja a magáét de ez ettől még így van. Én sem csak az én gyerekem van így, teszem hozzá, 1 rövid napom van, 2-n a mama hozza hamar vagy papa ebéd után. Más gyerekért meg 5 napig jár későn a szülő, míg átér a forgalomba.

A gyerek az intézmény falai között vár amíg kicsi. Ezen lovagolunk. Nem vagyok hős. De nem mindenki vállal egynél több gyereket.

2018. jan. 7. 11:39
 65/123 anonim ***** válasza:
58%

"A kérdező kommentje:


Ha nem tudsz kettővel vagy hárommal délután otthon lenni akkor ne szülj ennyit. "


Aha. Tehát ha egy gyereket teszel be 9,5 órára az oviba, az oké. Ha többet , az nem ok. Hülye vagy, hogy finom kehyek

2018. jan. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/123 A kérdező kommentje:

Munka miatt "passz" és nem azért mert frusztrált, fàradt, sarokba sírós anya vagyok. Nagy különbség. Heti 2 nap. Hagyjuk. Ti, szuper anyukák(kivétel, akinek eü oka vab!!) mindent jobban tudtok.

Részemről itt a pont: .

2018. jan. 7. 11:42
 67/123 anonim ***** válasza:
56%
Nem zsinórban szülök, 2 fiam van, a nagyobbikat elhozom, mert minden délutánra van valami edzés, foglalkozás. Egyébként nem értem, miért kell jobban sajnálni azt a gyereket, aki napi 6-7 órát van bent, mint a tiédet, aki napi majdnem 10 órát, persze közben szépítesz, hogy nem annyit. Szerintem inkább téged frusztrál, hogy ennyit van bent a gyereked és másra vetíted ki ezt a frusztrációt. Úgyhogy, ha nem akarod, hogy ítéljenek téged, akkor ismeretlenül te se ítélj.
2018. jan. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/123 anonim ***** válasza:
66%

Egészen biztos vagyok benne, hogy ovisnak nem vagyok egész napra elèg, sem egész napra türelmes, sem vidám, sem energikus, sem megfelelő partner a játékokban. De naponta 6 órát(reggel kettőt, este 4et) én vagyok a legcsodásabb anya a világon.


Én nem úgy vállaltam gyereket, hogy napi 4 órám lesz csak nélküle 7 éves koráig. Szerintem ez a nem normális, és valami nem stimmel azokkal, akik egész napra maguk mellett akarják tudni a gyerekeküket.


Én olyan életet szeretnék és biztosítok a gyereknek, hogy ott vagyok, ha szüksége van rám, és ilyenkor a legtöbbet tudom nyújtani magamból. Elfogadom, ha szívesebben barátkozik, szaladgál nélkülem, ha épp több igénye van másokra, mint rám.


Otthon rengeteget játszunk bújik, kergetözünk, csikizem, de alig tudom délután elhozni, a nyakambaugrik, ha meglát, mondja hogy szeret és hiányoztam, majd mondom, hogy menjünk, mire visszaszalad a terembe és elköszön tőlem, hadd maradhasson még játszani a többi gyerekkel. Reggelente örömmel szalad be, sosem volt sírós beszoktatás.


Tudom, hogy szeret engem, és fontos vagyok neki, de mellette élvezi a gyerektársaságot is.


Azt is tudom, hogyha kimerült vagyok valamiért, zavar a elmaradt házimunka, a lestrapált zsíros hajam, vagy csak zavar valami és közben otthon van velem, nem mosolyog annyit, mert a játékot vele nyúzásnak érzem, nem úgy reagálok, ahogy kellene, nem őszintén foglalkozom vele, hanem mert muszáj. Utálom azt, amikor az együtt töltött időben nem tudok valóban vele lenni.


Nekem kell a magamra fordított idő, a feltöltődés, az egyedüllét, hogy jó anyuka lehessek és őszintén tudjak mosolyogni rá. Ezt az elején is tudtam, hogy vannak szükségleteim(nem akartam csak a gyereknek élni, majd sopánkodni x év múlva, mint mindenki körülöttem), sosem vállaltam volna úgy gyereket, ha 7 éves koráig heti 5 nap 4 óra szabadidőm lett volna csak.


Ameddig a tőlem távoltöltött időben ő is jól érzi magát, addig nem lesz lelkiismeretfurdalásom miatta. Mindkettőnknek jó a különtöltött idő.


(Máskérdés, hogy az én gyerekem heti 3 napot van csak bent, mert egyetemre járok, plusz snis is, és legtöbbször 3re érte megyek, de ígyis van, hogy olyankor is viszem, ha semmi dolgom, csak nézek ki a fejemből, élvezem a csendet, a nyugalmat, hogy tudok csak magamra figyelni. Ha változik a helyzet, és többet fogom vinni sem lesz lelkiismeretfurdalásom, hiszen én osztom be a saját időmet, egyedül én tudom, mennyi időre és milyen időtöltésre van szükségem ahhoz, hogy olyan anya legyek, amilyet a gyerekem érdemel.)

2018. jan. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/123 anonim ***** válasza:
34%
Mert megcsinálni könnyű a gyereket, de nevelni meg foglalkozni vele már nem. Könnyebb otthon mereszteni a hátsóját mint a gyerekkel lenni.
2018. jan. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/123 anonim ***** válasza:
34%
68-as nem hiszem hogy a gyereked egy lepasszolós, csak magával foglalkozó anyát érdemel:-)Nehogy már szobrot állítsunk neked mert napi 4 órában hajlandó vagy a gyerekeddel lenni. Szegény gyerekeitek:-(
2018. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!