Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki otthon van, mert kismama,...

Aki otthon van, mert kismama, vagy kicsi van otthon, miért hagyja délutánig oviban a nagyot?

Figyelt kérdés
2018. jan. 7. 08:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/123 anonim ***** válasza:
69%

Csak egy gyerekem van, egyedül nevelem, de én is viszem olyankor, mikor amúgy "semmi dolgom".


Ebben az időben ügyintézek, vásárolok, minden olyat csinálok, ami egy gyerekkel nehéz és macerás lenne. Ezen kívül ilyenkor szoktam randizni is, mert nem kell bébiszitterre bíznom a gyereket napközben, vagy így ott tudok lenni, ha éjjel sírva ébredne fel, nem akkor mászkálok el.


De ilyenkor veszek ruhát neki is, magamnak is, vagy ha olyan van, akkor barátnőzni is ilyenkor szoktam, mert így meg tudjuk beszélni az aktuális problémákat, ugyanis két gyerekhiszti közben a párja merevedési gondjait taglalni nem lehet.


Ha 2 gyerekem lenne, akkor pláne nem lenne lelkiismeretfurdalásom, mert minden gyerek megérdemel olyan időt, amit az anyja csak vele tölt. A nagynak kijutott belőle, a kicsitől sem vonnám meg, pláne nem babakorában.


Ígyis úgyis biztosítanám számára a csak anya időt, ovival egyszerűbb és szórakoztatóbb a nagy számára, mint mondjuk hétvégén lepasszolni a nagyinak, hogy vele unatkozzon, miközben a kicsit mondjuk babaúszásra viszem.


Az ovi klassz dolog, önerőből nem lehet 20 másik gyereket összeszedni társaságnak, pláne olyanokat nem, akiket ismer és akikkel barátok.


Ha tudnám, hogy utálja az ovit és szemetek vele bent, minél többször elvinném onnan, akkor is, ha a saját vagy a nemlétező kisbabám érdekei csorbulnának miatta. De amíg jól érzi ott magát és szívesen van ott, miért kellene ettől megfosztani?

2018. jan. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/123 A kérdező kommentje:
Én vagyok rosszindulatú? Jézusom..
2018. jan. 7. 10:09
 33/123 A kérdező kommentje:
Én vagyok a rosszundulatú? Írhatnám, hogy senki nem kényszerített 3 gyerek vállalasára, mert jaj neked milyen nehéz, de nem írom, szerintem korrektül válaszoltam mindenkinek.
2018. jan. 7. 10:11
 34/123 anonim ***** válasza:
27%
Már bocs, de titeket se kényszerített senki, hogy gyereket vállalj úgy, hogy másképp nem tudjátok eltartani, mint, hogy napi 10 órára bevágjátok az oviba, a te gyerekednek ez biztos csodás.
2018. jan. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/123 anonim ***** válasza:
66%

Amikor kezdte a nagyobb az ovit 8 hónapos volt a kicsi. Én magamtól mondtam hogy elhozom ebéd után. Ez jól is ment egy darabig, de aztán a kicsi alvását telhesen szétzilálta a oviba menetel. Mikor indultunk volna érte már majdnem elaludt, mire hazaértünk felpörgött, ráadásul a nagy is fel volt pörögve, mesélt volna amikor aludni kellett volna.

Amit még észrevettem hogy nem nagyon tudott beilleszkedni, barátokat szerezni, sokkal jobb lett a helyzet amikor már ott aludt és délután is tudott játszani a barátaival.

Szóval kb. áprilisban szóltam, hogy ott aludna, nem én akartam, ő is ott szeretett volna. Mondták, hogy jó. Mondjuk utána nem ment egész nyári szünetben 3 hónapig.

Betegségek. Nagyon sokat volt beteg kiscsoportban, meg ha egyet köhintett már nem vittem.

Hozzáteszem ezek miatt nem lettem jobb fejebb szülő mont azok akik kezdetektől egész napra járatták a gyereket, pedig ugyanúgy otthon volt kistesóval.

2018. jan. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/123 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem értitek meg, hogy én csak megkérdeztem valamit, amit nem értek. Nem ítélkeztem, leírtam azt, amit én tapasztalok, kíváncsi voltam, ti mit gondoltok erről, mi lehet az oka. Ennyi. Erre én vagyok a borzalom, holott mélyebbre már inkább nem mentem, hogy még kérdezzek, mert van véleményem, de nem kell, hogy bemarjon bárkinek is..
2018. jan. 7. 10:19
 37/123 anonim ***** válasza:
55%
Tehát az baj, ha a kismama reggel beviszi a gyereket, délután még haza hozzá, az nem, hogy te 7re viszed és fél 5ig ott van. Érdekes.
2018. jan. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/123 A kérdező kommentje:
Mert kell dolgozni, azért. És nem jókedvemből. Cseppet sem tartom magam azért rosszabb szülőnek, mert dolgoznunk kell és a gyerek muszájból van az óvodában. Ja, hogy most én szégyeljem el magam, mert bent kell lennie a gyerekemnek? És még én vagyok a rosszindulatú?! Vicces vagy, igazán. Ezért van 1 gyerek, és nem több.
2018. jan. 7. 10:23
 39/123 anonim ***** válasza:
49%
A legrosszabb 3 gyereke van az anyukanak, ketto ovis egy pici baba. A kettot meg betegen is ott hagyta egesz napra az oviban. Ilyenkor tennem fizetosse a delutant az oviban.
2018. jan. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/123 A kérdező kommentje:
Mert muszájbó van bent a gyerek. Én ezek után sem fogok vitatkozni, pedig erre is lenne mit reflektálni. Ennyi.
2018. jan. 7. 10:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!