Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik vidékről utaztak a...

Akik vidékről utaztak a szülésre, hogyan oldottátok meg? Ilyen esetben a programozott császármetszés a legbiztosabb?

Figyelt kérdés

Budapesten fogok szülni, 170 km-re van a városunktól. Igaz, hogy autópálya van végig, de na, mégsem a szomszéd utcába megyünk.


Párom alapból inkább támogatja a műtétet, miattam és a baba miatt is, de az is erős érv nála, hogy úgymond kiszámíthatóbb a szülés, nem kell izgulnia az utolsó hetekben, hogy "Vajon ez már az?". Mert, hogy fájásokkal, szivárgó magzatvízzel ő biztos nem indulna útnak, mert mi lesz, ha pont balesetet fogunk ki, elkapjuk a reggeli/délutáni dugót, nem érünk oda időben.



Akik szintén más városban szültek, távolabb az otthonuktól, ezt a kérdést hogyan oldották meg?


(az nem opció, hogy közelebb szüljek, ezt kérlek, ne is írjátok)


márc. 6. 17:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/103 anonim ***** válasza:
84%

"Párom alapból inkább támogatja a műtétet, miattam és a baba miatt is, de az is erős érv nála, hogy úgymond kiszámíthatóbb a szülés, nem kell izgulnia az utolsó hetekben"


Ja, hát ebben a kérdésben pont az számít, amit a párod mond, meg neki mi kényelmesebb, mi jár kevesebb stresszel az ő számára.

Más hasizmának szétvágásán én sem idegeskedem, hisz nem én fogok belőle felgyógyulni.

márc. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/103 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel sem kiszámíthatóbb, sajnos a baba nem ismeri a naptárat és lehet nem várja meg a programozott szülést.
márc. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/103 anonim ***** válasza:
98%

Pcs. előtti utolsó 2 hétben közelebb “költöztünk”. Mondjuk nekem a keresztanyám Bp-en lakik, nála laktunk, a férjem pedig HO-ban tudott dolgozni onnan.


Akinek nincs rokon, ismerős, annak marad a hotel, az airbnb vagy az imádkozás, hogy ne induljon be előbb.


Amúgy az elsőnek igaza van, az hogy a párodnak mi a véleménye az itt baromira nem számít. Te tested, te életed, te szülésed.

márc. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/103 anonim ***** válasza:
94%

Azt, hogy Budapesten szülj, valóban csak programozott császárral tudnád bebiztosítani, de még akár úgy sem, mert a műtét kitűzött időpontja előtt is elindulhat úgy, hogy kockázatos ilyen messze menni már.


Az, hogy az utolsó x hétben ott lakj, gondolom, megint kivitelezhetetlen. Meg itt is befigyelhet az, hogy hiába költözölnél fel 38 hetesen, ha előtte napokban beindul.


Szerintem a legfontosabb az lenne, hogy valahogy fogadd el, hogy nem biztos, hogy ott szülsz, ahol akarsz. Mert ha ennyire ráparázol erre, akkor nagy traumaként éled meg, ha nem jön össze.

márc. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/103 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor a tervezett kórház közelében ki szoktak venni egy lakást az utolsó hetekre. Nem életszerű, hogy 170 km-t autózzatok egy megindult szüléssel.
márc. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/103 A kérdező kommentje:
A párom nekem/nekünk akarja a legjobbat, de nyilván a végső szó az enyém. Semmi rossz szándék nem volt abban, amit mondott.
márc. 6. 18:01
 7/103 anonim ***** válasza:
55%

Hát figyelj ha neked fontosabb az hogy Budapesten a csilli-villi magánkórházban szülj, mint az egészséged akkor hajrá.


Szerintem nem annak kellene döntenie arról hogy császár lesz vagy sem, hogy hány km-re van a kinézetét kórház, ez ilyen gombhoz a kabátot...


Másrészt attól hogy kiírják a programozott császárt még beindulhat marabb a szülés, mint a császár időpont.


Első szüléssel amúgy jó eséllyel bárhonnan beérsz bárhova dugóban is. Nekem a 10 perces fájásoktól még 24 óra volt mire megszültem.

márc. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/103 A kérdező kommentje:
Pont, hogy az egészségem miatt döntöttünk így, de köszönöm a nem kicsit ítélkező választ! :)
márc. 6. 18:04
 9/103 anonim ***** válasza:
89%

Első babánál még én is fogadott orvos, szülésznő megaminden.

Aztán ott jöttem rá, hogy kb a a járda szélén is megszülnék, csak legyek túl rajta. A másodiknál már nem csaptam ekkora felhajtást.

Am igen, utolsó hónap lakás bérlés.

márc. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/103 anonim ***** válasza:
69%

#6


De sem neked, sem a babának nem érdeke egy FELESLEGES császármetszés.

A programozott császármetszés jó akkor, ha az anya és/vagy a baba érdekében történik, mert valamilyen betegség miatt indokolt, pláne a sürgősségi császár, hisz az életet ment.

De direkt azt akarni, mert szerinte nektek ez a jó. Nem, alapvetően több okból is a hüvelyi szülés az előnyös neked is, a babának is. Hangsúlyozom, akkor, amikor nincs egészségügyi oka.

márc. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!