Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik vidékről utaztak a...

Akik vidékről utaztak a szülésre, hogyan oldottátok meg? Ilyen esetben a programozott császármetszés a legbiztosabb?

Figyelt kérdés

Budapesten fogok szülni, 170 km-re van a városunktól. Igaz, hogy autópálya van végig, de na, mégsem a szomszéd utcába megyünk.


Párom alapból inkább támogatja a műtétet, miattam és a baba miatt is, de az is erős érv nála, hogy úgymond kiszámíthatóbb a szülés, nem kell izgulnia az utolsó hetekben, hogy "Vajon ez már az?". Mert, hogy fájásokkal, szivárgó magzatvízzel ő biztos nem indulna útnak, mert mi lesz, ha pont balesetet fogunk ki, elkapjuk a reggeli/délutáni dugót, nem érünk oda időben.



Akik szintén más városban szültek, távolabb az otthonuktól, ezt a kérdést hogyan oldották meg?


(az nem opció, hogy közelebb szüljek, ezt kérlek, ne is írjátok)


márc. 6. 17:49
 51/103 A kérdező kommentje:

Nyilván beszéltem már mind a kettejükkel erről.


Ahogyan édesanyámmal, barátnőimmel is.


De érdekelt volna más anyukák véleménye, úgy gondoltam, ez az oldal arra való, hogy kérdezhessek nyugodtan bármiről. Mint a példa mutatja, tévedtem. 🙃

márc. 6. 19:32
 52/103 anonim ***** válasza:
28%

Mindenkinek egyéni, hogy épül fel császár után. Nekem mindig is szimpatikusabb volt, mint a sima szülés, tehát ha nem lett volna indokolt, akkor fizetek érte.

Egyáltalán nem volt olyan fájdalmas, mint amiket itt olvastam rola. Az első felállás is simán ment. Fájt, de ki lehet bírni, nem egy egetrengető fájdalom volt. Műtét után simán tudtam ülni még aznap, ellentétben a simán szült szobatársaimmal, akik napok után sem tudtak. 4. napon hazamehettünk és éltem tovább, ahogy eddig. Mosás, főzés, takarítás, bevásárlás, autóvezetés, elláttam a babát. Két hét múlva meg már egyáltalán nem is fájt a sebem. Gyönyörű a hegem, alig látszik, nem lett semmi szövődmény. 3 barátnőm is császáros volt, ugyanilyen gyorsan fel is épültek. Császáros munkatársaimtól sem hallottam még rosszat, ellentétben a simán szült ismerőseim és munkatársaim csakis rosszakat mondtak.

márc. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/103 anonim ***** válasza:
23%
Barátnőm lánya programcsászárral szült, hamar felépült, köszöni, jól van. Ismerőseim többsége "természetes úton" szült, majdnem mindegyiknél van maradandó károsodás, leginkább inkontinencia. Csak valahogy úgy vannak vele, hogy ezt a velejárójának tekintik. Egyébként a gyereknek a császár a jobb. Szegényt senki nem kérdezi, akar-e egy szūk csövön keresztülpréselődni.
márc. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/103 anonim ***** válasza:
79%

55!

Kérlek olvass utána hogy az inkontinencia nem a szülés hanem a terhesség miatt alakul ki...

Az ilyen hülye hozzászólások miatt ijednek meg a természetes szüléstől....

márc. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/103 anonim ***** válasza:
82%

Hát nézdd, ez más anyukák véleménye.nagyon szép tervek, hogy te majd kirándulgatsz Pesten a szülés előtt, ha oda kell költöznöd, de hiába vagy most szuper fitt 32 hetesen, 37 héttől kb a duplája lesz a babád, az utolsó két hétben sem ülni, sem állni nem tudsz majd fél óránál többet, és arról majd hallani sem akarsz, hogy autózz szülés előtt, órákat,erre a legfittebb kismama sem képes.

Első baba, fogalmad nincs mire számíts, és hidd el, aki az szerinted negatív választ adott, már tapasztalt.

Amit te habos-babos várandósság utolsó hetei és a szülés, az egyáltalán nem így működik az életben.

Annyiban igaza van azoknak, akik azt írják, minek magán 170kmre, mert számolotok kell az esetleges komplikáciokkal, szülés beindulással stb., ami a jelenlegi terveidet teljesen keresztbe húzzák, és nincs B variációd. Ez már valóban kockáztatás, és neked egy életre sokk lesz.

márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/103 anonim ***** válasza:
80%
Barátnőm volt. Nálam lakott az utolsó 2 hétben. A párja meg maradt otthon. Hüvelyivel szült. Na, sokat segítettem?
márc. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/103 A kérdező kommentje:
Speciel a kedvenc éttermeinkre gondoltam, meg masszázsra, kezelésekre és egyebekre (amik “kismama-barátok”, mielőtt ebbe is belekötne valaki😊). Nem tényleges kirándulásra.
márc. 6. 19:58
 58/103 anonim ***** válasza:
94%

Költözz fel 35. Héttől Pestre.

Lehet hogy amikor elindul akkor 2 óra múlva is ráérsz mert nem történik semmi, de ha valami baj van, komplikáció lép fel akkor ez nem játszik. Tehát marad az hogy felköltözöl ha ott akarsz szülni és nem akarod sem magadat sem a gyermekedet veszélyeztetni, és szerintem nem akarod.

Én is az elején császárt akartam, mert mi lesz velem ha vágnak kitágulok, stb. Aztán megbarátkoztam azzal hogy lesz ami lesz. Sima szülés volt és vágtam is, de nem lett problémám. A császár sokkal rosszabb a sima szülésnél. Több idő a felépülés, konkrétan egy műtétről van szó, nincs aranyóra veled.

Nyilván ha kell akkor kell, de ha nem akkor én inkább a szülésre készülnék fel. Ezt azért írom mert én nem készültem és így utólag látom hogy jobb lett volna. A légzés technikát mindenképp tanuld meg az nagyon hasznos.

márc. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/103 anonim ***** válasza:
95%

A férjed butaságot mondott ezzel a császáros dologgal. Nem jobb.

Egy barátnőm szült így, bar közelebb laktak a magánkórházhoz, de airbnb-t vettek ki a 36. héttől. 37+6 beindult a szülés és 1 óra alatt meglett a baba.

márc. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/103 anonim ***** válasza:
78%

Amúgy lehet fél órákat is kirándulgatni ahol van pad >.<

Miért kell mindenbe belekötni nem értem. Nem kell a rossz szülés élményeket olvasgatni, annál rosszabb.

márc. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!