Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik vidékről utaztak a...

Akik vidékről utaztak a szülésre, hogyan oldottátok meg? Ilyen esetben a programozott császármetszés a legbiztosabb?

Figyelt kérdés

Budapesten fogok szülni, 170 km-re van a városunktól. Igaz, hogy autópálya van végig, de na, mégsem a szomszéd utcába megyünk.


Párom alapból inkább támogatja a műtétet, miattam és a baba miatt is, de az is erős érv nála, hogy úgymond kiszámíthatóbb a szülés, nem kell izgulnia az utolsó hetekben, hogy "Vajon ez már az?". Mert, hogy fájásokkal, szivárgó magzatvízzel ő biztos nem indulna útnak, mert mi lesz, ha pont balesetet fogunk ki, elkapjuk a reggeli/délutáni dugót, nem érünk oda időben.



Akik szintén más városban szültek, távolabb az otthonuktól, ezt a kérdést hogyan oldották meg?


(az nem opció, hogy közelebb szüljek, ezt kérlek, ne is írjátok)


márc. 6. 17:49
 81/103 anonim ***** válasza:
92%
De nem értem miért kérdezed. Te is tudod hogy az a legjobb ha az utolsó egy hónapban odaköltözöl. Ez a legjobb megoldás ha ott akarsz szülni. 🤷🏼‍♀️
márc. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/103 anonim ***** válasza:
58%
Csak a 77-es azt írta mi baja lesz egy babának 1,5 órás úttól... Az hogy lehet végig fogja üvölteni. Ugye ha egy anyának ebédet kellene főzni es azért hagyja sír i a babáját akkor itt máglyán égetik el, ahogy azt is aki az első éjszakára beadja a csecsemősökhöz hogy tudjon aludni, de ha magánkórházba autózásról van szó akkor már rendben van 1,5 órán keresztül egy szűk hordozóba bekötve üvölteni hagyni egy újszülöttet? Ilyenkor ne sérül a szent kötődés? Ez valóban a baba érdekét szolgálja?
márc. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/103 anonim ***** válasza:
87%

82# Miért,közbe nem lehet megállni vagy ezt hogy kell elképzelni? :D Emberek milliói megoldják az autózást pici babával,valahogy általában azért haza kell jutni az embernek,vannak olyan útszéli faluk ahol alsó hangon 1 óra a legközelebbi szülészet például. Van,aki bérel addig egy lakást,ott még marad szülés után is picit,napokat,bármi,majd hazamennek. Nem nagy dolog azért ez így.. :D Nem az ország másik végébe mennek vagy külföldre. És nem minden gyerek ordítja végig az utat,szerencsére.

Ez majd kiderül.

márc. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/103 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként itt egy db (!) autózásról van szó hazafele. Egy konkrétan. :D Ti akkor megőrültetek volna azoknak a szülőknek a helyébe,akiknél betegség lett a picinél és rendszeresen vidékről kellett bevezetni az itteni klinikára,mert csak itt tudták ellátni őket olyan probléma volt,ezt hetente-2 hetente,de muszáj volt,meg tudták oldani,feltalálták magukat. Itt EGY db utazás lesz hazafele picivel. :D Abba nem tudtatok belekötni,hogy odafele hogy mennek, most abba próbáltok majd haza hogyan.
márc. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/103 anonim ***** válasza:
82%

Mert amúgy nem lehet félreállni megnyugtatni, megszoptatni a babát....

Baromság erre hivatkozni, nyilván benne van a pakliban az is hogy végigsírja, de azért az első napokban inkább az a jellemző hogy alszanak a hazaúton. A lányom gyűlöli az autózást, 20 percre nem marad meg a hordozóban, de 2 naposan simán végigaludta az 1 órás utat.

Az meg hogy kellemetlen lesz gátsebbel ülni szintén nevetséges indok. Nekem császár lett végül, és én hülye emelgettem utána a fejemet, olyan brutális fényérzékenységem és fejfájásom lett, hogy mire hazaértünk a kocsiból se tudtam kiszállni egyedül, nehéz volt kibírni az 1 órás utat. De százszor inkább ez, minthogy állami kórházban kelljen szülnöm megint.

Nyilván aki normális kórházhoz tartozik, az sose fogja megérteni miért akarnak egyesek magánban szülni, nekem is volt olyan aki azt hitte azért mert ott jobb a kaja meg puhább a wc papír. Manapság vannak borzasztó kórházak és borzasztó orvosok, és persze a szülés szar meg rohadtul fáj, ezen nem változtat a magánkórház, de nem mindegy hogy közben a személyzet hogy viselkedik veled, mennyire figyelnek oda, vagy ne adj isten veszelyeztetnek e hanyagságból (egyes komplikációk nálam nem kerültek fel a záróra, érdekes módon :) ).

Úgyhogy akadjunk már le arról hogy bizonygatjátok hogy mennyire nem éri meg a magánkórház, ha valaki ott akar szülni az szüljön ott és pont. Az ő dolga. Nyilván érdemes ésszel csinálni, rugalmasnak lenni ha valami közbejön és mégis a legközelebbibe kell menni, de egy kis gátseb fájdalmat érvnek használni szánalmas :D

márc. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/103 anonim ***** válasza:
100%

85# Mellesleg szerintem az is tök érthető, ha valaki a normális ellátás miatt akar magánban szülni. :) Szerintem NAGYON sokat számítanak a szülés utáni első napok anyuka lelkiállapotában, hogy hogyan dolgozza fel az eseményeket, hogyan tud kapcsolódni a babájával. Ha ez egy kedves, nyugalmas, támogató környezet jó kajával és tiszta mosdóval, ahol egyáltalán VAN budipapír, az szerintem rengeteget számít. De ez én vagyok és mondom ezt úgy, hogy az elsőnél pont azért mentem államiba, mert ott van PIC, és féllábon is kibírom és jobb helye is van annak az 1+ milliónak. De komoly pofáncsapás volt az élmény, hogy nem. Ha valamikor nem akarok megalkudni és csak túlélni, akkor az pont az életem egyik legnehezebb élménye után van és ez minden pénzt megér (nekünk). Nem bántam meg, hogy a második magánban született és pont lesz*rom ha valaki szerint gyenge vagyok, mert nem bírtam volna a háborús kiképzést mégegyszer elviselni szülés után. :)

Szerencsés, akinél mások a körülmények, nem csúcsidőben szült és nem úgy élte meg ahogy, de én így mindkettővel a hátam mögött már utólag azt mondom össze sem lehet hasonlítani a két élményemet. És ha élményt mondok, nem csak szülésről beszélek, az mindenhol rohadtul fáj és itt is volt kétségbeesett pontom ugyanúgy... Hanem igenis a körülményekről. A nyugalomról, tisztaságról, jó közérzetről és általános hangulatról, kedves mosolyoktól és a finom kajáktól. Örülök, ha ez valahol alapból megvan állami ellátásban is, becsüljétek meg!

márc. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/103 anonim ***** válasza:
51%
kérdező szerintem közelebb is találhattál volna normális korházat,hidd el egy pillanat alatt feltudnak gyorsulni az események és akkor nem lesz idő 170kmert leutazni,nekem programozott császárom volt a ki irt mütét elött egy héttel elfolyt otthon a magzatvizem pont mikor teljesen egyedül voltam és fájásaim is voltak,gyorsan kihivtam a mentőket épp hogy beértek velem a korházba már rohantak velem a mütöbe,fél óra mulva meg is lett a babám.Annyit tudsz csinálni hogy a korház közelébe költöztök arra az időre ha anyagilag belefér,bár ez egy 5csillagos vagy egy jobb minőségü szállodában igen huzos az árak plusz még az étkezés stb
márc. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/103 anonim ***** válasza:
81%
kérdező ha féluton a párodnak kell a szülést levezetni akkor ne lepődj meg :D nem is értem hogy 170kmes távlatban nem találtatok közelebb korházat
márc. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/103 anonim ***** válasza:
70%
kérdező hidd el a program császár sem biztonságos,gondolj bele egy műtétről beszélünk felvágják a hasadat nem egy kellemes dolog a felépülés,és a mütétnél is meg a természetes szülésnél is bármilyen komplikáció lehet..Meg ha megtudjátok oldani hogy felköltözzetek pestre akkor nem is értem hogy minek a kérdés,meg azért ennyire nem lehet előre kivitelezni a dolgokat,lehet pont akkor indul be a szülés mikor költöztök fel,és féluton másik korházba gyorsan be kell mennetek stb,nagyon sok variáció van.Hidd el pillanatok körforgása alatt megtudnak változni a dolgok és feltudnak gyórsulni az események hiába terveztek el előre mindent lehet nem ugy lesz stb.
márc. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/103 anonim ***** válasza:
77%
kérdező szerintem a biztonság kedvéért B-tervnek nézzetek egy közelebbi korházat is ha véletlenül költözésnél vagy féluton indul be a szülés mert akkor tényleg nem lesz arra idő 100-170kmert utazgassatok és a kiszemelt korházba beérjetek.
márc. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!