Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik vidékről utaztak a...

Akik vidékről utaztak a szülésre, hogyan oldottátok meg? Ilyen esetben a programozott császármetszés a legbiztosabb?

Figyelt kérdés

Budapesten fogok szülni, 170 km-re van a városunktól. Igaz, hogy autópálya van végig, de na, mégsem a szomszéd utcába megyünk.


Párom alapból inkább támogatja a műtétet, miattam és a baba miatt is, de az is erős érv nála, hogy úgymond kiszámíthatóbb a szülés, nem kell izgulnia az utolsó hetekben, hogy "Vajon ez már az?". Mert, hogy fájásokkal, szivárgó magzatvízzel ő biztos nem indulna útnak, mert mi lesz, ha pont balesetet fogunk ki, elkapjuk a reggeli/délutáni dugót, nem érünk oda időben.



Akik szintén más városban szültek, távolabb az otthonuktól, ezt a kérdést hogyan oldották meg?


(az nem opció, hogy közelebb szüljek, ezt kérlek, ne is írjátok)


márc. 6. 17:49
 71/103 anonim ***** válasza:
100%

Ha feltudsz költözni hetekkel elötte akkor tök jó nyugodtan vállald be. De akkor felesleges a császárt kérned úgyis ott lesz a kórház ha indul a szülés a közelben.


Így nem értem mi a kerdés hisz nem vidékről mész szülni hanem a városból nem?

márc. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/103 anonim ***** válasza:
65%

Hát az első szülésem magán volt. Még 2 évesen is Dévényre meg neurológiára jártunk, mert az orvos elb@szott valamit.

A második, kórházban, ahova tartozom, az ügyeletes orvosnál 15 perc alatt szültem, kitolásnál szinte fájdalom mentesen.

Szóval nem az az átlag, hogy ha fizetsz minden rendben lesz, kár így pontozni, meg véleményezni.

márc. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/103 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, csak nem ezt kérdeztem.
márc. 6. 21:37
 74/103 anonim ***** válasza:
65%
72# Az sem általános ilyen formán, hogyha nem fizetsz, akkor minden rendben lesz... Engedjük már ezt el! Szüljön mindenki ott, ahol szeretne és amit megengedhet magának.
márc. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/103 anonim ***** válasza:
88%

Mindenki tud jó és rossz példát mondani.

Barátnőm sógornője pesti magánkórház 2 nap után kirakták, mert nem tudták kezelni a fertőzést amit kapott császár közben. Mehetett át az államiba. Én sógórnöm fizetett orvos 18 óra vajúdás után császár fertőzést kapott 2 hét kórház. Amúgy szétnyilt hasizma is lett.

Nekem pcs volt, mert a méhszájon tapadt meg a méhlepény. Államiban szültem, és nem bántam meg nagyon jók voltak az orvosok. Magát a műtétet baromi nehezen viseltem. Hirtelen nem tudom hányas írta, hogy csak természetes szülésnél lehet inkontinencia. Hát baromságokat mondasz. A legtöbb tünet a terhesség miatt van nem a szülés mód miatt. Pl tágulás. Hónapokig jártam intimtornára mire rendbe jött. Én ha tehetném természetesen szülnék. Egy embert ismerek akinek gondja lett utána, de az is orvosolható volt. Ellenben én még mindig nyögöm a császárt. Igen van aki abból is könnyen felépül az tény, de rengetegen lassan épülnek fel és szívnak vele. Én még 3 hét után is sírva keltem fel az ágyból annyira fájt.

Az pedig, hogy ki hol szül az a saját döntése. Az sem véletlen, hogy egy két állami kórháznál is több terhes nő befogadó nyilatkozatot ír alá csakhogy ott szülhessen. Én pénzkidobásnak tartom a magánkórházas szülést. Eleve sok negatívumot ia láttam, de ettől még nem ítélem el aki ott szül. Én nem szülnék ott más meg államiban nem. Mindenkinek más a jó és mások az igényei.

Költözz fel Pestre kérdező vagy hotelbe vagy vegyél ki egy lakást. Másképp nem tudod megoldani, hogy biztos a közelben legyél.

márc. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/103 anonim ***** válasza:
86%

Egyértelmű, hogy költözés az utolsó hetekre.

A programozott császármetszést azért gondold át. Lehet szépen is szülni, egy nyugodt felkészülés, akár vízben szülés stbstb, rengeteg opció van, és egyáltalán nem törvényszerű, hogy 20 óra vajúdás után össze-vissza kell varrni.

márc. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/103 anonim ***** válasza:
92%

Emiatt császárt nem ajánlanék, nem olyan egyszerű mint ahogy a férjednek tűnik. És nagyon sok problémád lehet belőle a későbbiekben.

Mi 80 km-re lakunk a magánkórháztól, ahol a második gyerekemet szültem, kb 1-1,5 óra kocsival. Anno én is írtam ki erről kérdést, engem is lehurrogtak hogy ez mennyire veszélyes. A terhességem alatt bezárt a helyi kórház szülészete, ahova átirányítottak, az a kórház is 1-1,5 órányira van tőlünk. Így nem volt kérdés hogyha ugyanakkora a távolság akkor inkább magánba megyünk. Végül szerencsénk volt, vasárnap éjjel mentünk szülni, szerintem 40 perc alatt ott voltunk, annyira nem volt forgalom :D

A 170 km nekem sok lenne, én megpróbálnék szállást foglalni az utolsó hetekre. Vagy ha be is vállaljátok legyen B terv. Pl végignézni az útvonalon hogy milyen kórházak vannak ahova be tudtok menni ha begyorsulnak az események, illetve kicsit utánajárni hogy a férjed mit csináljon ha nem értek be és neki kell levezetnie a szülést. Azt gondolom mondanom sem kell, hogy vérzés esetén nem indulunk útnak 170km-re hanem a legközelebbi kórházba kell menni AZONNAL (nem is értem ezt pár kommentelő hogy gondolja 🙄).

Egyébként néhányan már nem tudnak mibe belekötni, mégis mi baja lenne egy babának 1,5 óra kocsikázástól?? Vajúdni amúgy valóban szar kocsiban, de vajúdni amúgy is szar, engem nem viselt meg különösképpen hogy az autóban vagyok...

márc. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/103 anonim ***** válasza:
26%
#77 Nekem mikor jöttünk haza a kórházból még alig volt tejem. A gyerek üvöltött ha nem volt a mellemen, 10 perc út is katasztrófa egy üvöltő újszülöttel, nemhogy 1,5 óra. Frissen varrt gátsebbel szerintem én se tudtam volna ülni annyit, ráadásul én vérszegény is lettem, szédültem, rosszul voltam ha sokáig ülni/állni kellett. Szülés után nekem még vagy 3 hét kellett volna hogy 170 km-t megtudjak tenni.
márc. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/103 anonim ***** válasza:
79%
78# Mi 45 percre laktunk a körzetes kórháztól (most több). A lányom végigaludta a hazautat. Én a gátsebemmel gond nélkül tudtam ülni is, egy autópálya pedig nincs tele kátyúkkal jobb esetben. Akkor most ebből milyen következtetést vonjon le a kérdező? Vagy aludni fog, vagy nem. Vagy élete legrosszabb másfél órája lesz, vagy nem. Az ő döntésük, majd megoldják.
márc. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/103 anonim ***** válasza:
48%
78# Neked gond volt,másnak nem. Nekem a császáros heggel se volt ez probléma egyáltalán. Aludt végig ő is. Ebből tényleg nem lehet kiindulni,igaza van 79-nek...
márc. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!