Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik vidékről utaztak a...

Akik vidékről utaztak a szülésre, hogyan oldottátok meg? Ilyen esetben a programozott császármetszés a legbiztosabb?

Figyelt kérdés

Budapesten fogok szülni, 170 km-re van a városunktól. Igaz, hogy autópálya van végig, de na, mégsem a szomszéd utcába megyünk.


Párom alapból inkább támogatja a műtétet, miattam és a baba miatt is, de az is erős érv nála, hogy úgymond kiszámíthatóbb a szülés, nem kell izgulnia az utolsó hetekben, hogy "Vajon ez már az?". Mert, hogy fájásokkal, szivárgó magzatvízzel ő biztos nem indulna útnak, mert mi lesz, ha pont balesetet fogunk ki, elkapjuk a reggeli/délutáni dugót, nem érünk oda időben.



Akik szintén más városban szültek, távolabb az otthonuktól, ezt a kérdést hogyan oldották meg?


(az nem opció, hogy közelebb szüljek, ezt kérlek, ne is írjátok)


márc. 6. 17:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/103 anonim ***** válasza:
93%

Államiban is van vip szoba.

Ha nem is magát a szülést, mert pont annyi esélye van programozva szülni, mint ha előbb beindul.

Hanem a megelőző vizsgálatok, a végén már nem havonta kell járni, hanem kb minden nap. +utána a konrtollok.

Egy újszülöttet biztos nem utaztatnék meg havonta többször.

márc. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/103 A kérdező kommentje:
Nem lehet bent végig állami helyen az apuka. “VIP” szobában sem (ami itt annyiban más, hogy nem 5 másik anyukával vagy egy szobában, hanem egyedül vagy és van külön fürdőszoba hozzá).
márc. 6. 18:51
 43/103 anonim ***** válasza:
95%

Egy barátnőm 1 óra távolságra lakik a kórháztól, ahol szült. Az utolsó hetekre odaköltöztek. Csak így biztonságos.

A szülés beindulhat bármikor. Vagy leválhat a méhlepény, ami akkor sem garantálja a túlélést, ha a kórházban történik. A szobatársa így vesztette el a babáját. Éjjel levált a méhlepény, mire műtőbe került, már a babát nem lehetett megmenteni, pedig csak pár perc volt az egész


Óriási felelőtlenség lenne arra számítani, hogy majd csak a műtétre mentek fel.

márc. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/103 anonim ***** válasza:
93%

Hatalmas felelőtlenség 170kmrre szülész orvost választani, a te kényelmed érdekében.

Nem hiszem el, hogy nincs egyéb magán, csak az ország másik végén. Kockáztatni egy baba egészségét, hogy neked varázslatos lila álom legyen.

Most még nem tartasz ott, de fogalmad nincs milyen lesz szülés előtt hatalmas pocakkal 170km-t leülni hetente kétszer a kocsiban,vagy amikor beindul egy josló, szülés után meg egy

újszülöttel. A férjed meg úgy ahogy van nem komplett, ha szerinte ez a ti érdekeiteket szolgálja.

márc. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/103 A kérdező kommentje:
Nem kockáztatjuk egy percig sem a babánk egészségét, ezt kikérem magamnak!
márc. 6. 19:05
 46/103 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hiszem el, hogy nincs egyéb magán, csak az ország másik végén"


Én ezért tettem le a magánkórházról. Vas megyei vagyok, Pécs és Budapest jött volna szóba, mint "közeli" magánkórház. Mindkettő több mint 225 km.

Szóval félretettem a félelmeimet, maradt a megyei kórház. 25 km távolság, mégis alig értünk be. 😄

márc. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/103 A kérdező kommentje:
Mint írtam többször is, más intézmény nálunk nem opció. 😊
márc. 6. 19:11
 48/103 anonim ***** válasza:
97%
Ha így gondolod, bízni, hogy majd megvárja a baba a kiírt napot,(és még te is bírni fogod az utazgatást) és ez nem kockáztatás, szíved joga.
márc. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/103 A kérdező kommentje:

32 hetes vagyok, egyelőre bírom az autózást, akkor is, ha én vezetek.


A szüléssel kapcsolatban olyanok tanácsa érdekelt volna, akik voltak ilyesmi helyzetben. Nem a kioktatás, hogy miattam van veszélyeztetve a babánk, akire éveket vártunk.

márc. 6. 19:15
 50/103 anonim ***** válasza:
86%

Hű, ezeknek a kérdéseknek a valóságtartalmában azért kételkednék...

Nyilván nem hat általánossal kerestétek meg a pénzeteket. Tanult ember létedre itt kell megvitatni ezt a kérdést? Normális felnőtt nő megbeszélné az orvosával és a társával.


A mi családunkban fontos a lelki egészség... Szerintem még unalmadban kiírtál valamit.

márc. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!